Medytacja - czym jest ?

Ommm... Maniii... Padme Hummm...
Mamba

Medytacja - czym jest ?

Post autor: Mamba »

Zrozumienie pojęcia medytacji stwarza nam przeważnie wiele trudności wiemy, że coś takiego jest tylko nie bardzo wiemy po co i dlaczego?.
Czy medytujecie czy może uważacie, że do niczego wam to nie jest potrzebne bo np. szkoda czasu? jakie jest wasze zdanie?
tytułem wprowadzenia słów kilka o medytacji .....

W zasadzie prawie każdy słyszał o medytacji " podróży w głąb siebie " tak bym ją określiła jednak nie wielu ludzi czuje się na siłach by samodzielnie w nią wyruszyć.
Szukamy mistrza chociaż wg mnie wszyscy jesteśmy dla siebie mistrzami tylko ta prawda czasami do nas nie dociera. Każdy człowiek ma gdzieś głęboko w sobie swoje Wyższe Ja - nieskończone i stanowiące całość ze wszystkim.
Medytacja jest procesem, w którym możemy to odczuć musimy tylko patrzeć do wewnątrz -nie na zewnątrz, musimy otworzyć się na naszego wewnętrznego mistrza. To jest właściwy cel medytacji.

W tradycjach spirytualnych znajdujemy mądrą naukę, że w każdej chwili przeżywamy, to czego powińniśmy doświadczyć, aby zmierzać do wyższego poziomu mistycznej samorealizacji.
Przy odpowiednim nastawieniu wszechświat umożliwia nam wgląd w duchową wiedzę, na którą właśnie w danej chwili jesteśmy przygotowani.
Inaczej mówiąc; [shadow=red]zawsze otrzymujemy tę lekcję, na którą właśnie jesteśmy gotowi[/shadow]
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:) a mogę się teraz już wypowiedzieć jako ktoś kto regularnie medytuje ;) hmm... ale raczej trudno tą metodę porównywać z tradycyjną medytacją.
Mamba

Post autor: Mamba »

Z tradycyjną medytacją ? uważasz, że są tradycyjne i nie ? czym się różnią ?
Nephesh

Post autor: Nephesh »

hmm... miałem na myśli medytacje w normalnym tego słowa znaczeniu ;) to co praktykuję to nic innego jak piękny pokaz bierności oraz działania kundalini ;P innymi słowy codzienna praktyka sahaja jogi ;)
Mamba

Post autor: Mamba »

doszłam do wniosku, że medytacja jest formą nauki, że nie ma dwóch jednakowych medytacji i mam kilka pytań ;
co daje wam medytacja? czy często medytujecie? jakie są wasze odczucia w trakcie medytacji i czy są?

Zacznę od siebie… :)

Wg mnie poprzez medytację możemy zapanować nad naszym ego … doprowadzić do zapanowania nad emocjami i zmianą swoich odczuć i uczuć w stosunku do pojawiających się zbiegów okoliczności w codziennym życiu......do zdrowszego spojrzenia na rzeczywistość i do wewnętrznej radości bez względu na pojawiające się wydarzenia.

.....medytacja może nas doprowadzić do wewnętrznego spokoju i uwierzeniu że cokolwiek się pojawia w naszym życiu jest kolejną lekcja do przerobienia, do zrozumienia dlaczego pewni ludzie czy zdarzenia pojawiają się w naszym życiu.......może nas zaprowadzić do cieszenia się życiem bez względu na warunki…do pozbycia się oceny i oczekiwań do wszystkich i do wszystkiego, do zaakceptowania inności każdego napotkanego człowieka i jego wyboru swojej drogi......zaprowadzi nas do wszystkiego przed czym uciekamy: do wewnętrznej ciszy i umiejętności bycia ze sobą samym....
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia”