Pilates i Yoga na DVD

Ommm... Maniii... Padme Hummm...
Daisy

Pilates i Yoga na DVD

Post autor: Daisy »

Odkryłam w czwartek, że można kupić ćwiczenia Pilates i Joga na dvd. W sieci supermarketow Geant owe dvd kosztuje 32,40 zł i zawiera 52 minuty ćwiczeń.
Seria obejmuje 4 płyty( jedna kosztuje 32,4 zł) i można zakupić:
->Joga
->Pilates
->Sztukę Relaksu( Joga, Pilates, Tai Chi, medytacja)
-> Aeorobic dance

Zakupiłam sobie z tej serii jogę i uważam, że dla początkujących to świetny materiał. Teraz będę szukać sztuki relaksu i aeorobicu.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Dużo jest tam ćwiczeń :?:
Daisy

Post autor: Daisy »

Każda z tych płyt jest godzinna :smile:
Daisy

Post autor: Daisy »

Można zamówić przez internet i za pomocą kuriera lub poczty Ci przyślą w wybrane miejsce. Można kupić np. w merlin.com.pl
Gość

Post autor: Gość »

z kupnem nie ma problemu, gorzej z chęciami, samozaparciem i czasem.....
Daisy

Post autor: Daisy »

W moim przypadku to chęci są, samozaparcie tym bardziej, a czas... eh z tym już trochę gorzej, ale zawsze chociaż 40 minut znajdę każdego dnia. Nie koniecznie na samą jogę. Chodzi mi o wszystko co ćwiczę. Dam Ci przykład, jeżeli jestem przez tydzień wyłączona z treningów mam już problem ze zrobieniem szpagatu. Mięśnie się kurczą i klops. 15 minut rozciągania samych nóg i dopiero mogę ćwiczyć.
Same ćwiczenia też wyrzeczeń dotyczą i jeszcze mogą być konsekwencje. Nie jest zalecane przytycie, bo będzie się cięzko ruszać, chudnięcie to tym lepiej, dobra rozgrzewka, a skutkiem może być uraz, złamanie, skręcenie. Ogólnie dla mnie to najbardziej niebezpieczne są wysokie obroty i balet, bo kostki są bardzo narażone na skręcenia i na dodatek ( jeżeli chodzi o balet) można połamać palce na których się tańczy.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Czy w jodze są jakieś ćwiczenia rozluĽniające palce u rąk :?: Znaczy co byś mi mogła polecić
Daisy

Post autor: Daisy »

Jest to tzw. Relaks końcowy

Trzeba się położyć na plecach w lekkim rozkroku z rękami odsuniętymi od tułowia o jakieś 45 st. Ręce są skierowane dłońmi do góry z palcami lekko zgiętymi.

Na plecach leżymy w pozycji pełnego relaksu,napinamy i rozluĽniamy mięśnie. Wykonujemy kilka obrotów głową.

Następnie poleć w myślach rozluĽnić się każdej części ciała. Zacznij od palców stóp. Poczuj odprężenie kolejno w coraz wyższych partiach ciała.

Unoś kolejno ręce na 5 cm. Zaciśnij pięść, napnij całą rękę, a następnie rozluĽnij ją i pozwól jej opaść.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Dziękuję :) Znasz się na rzeczy. Może teraz skończą się moje problemy ze sztywnymi palcami...
Gość

Post autor: Gość »

Julia pisze: mam już problem(...) ze zrobieniem szpagatu.

........ ........ to może ty udostępnisz nam swoje zdięcie? hehe
Daisy

Post autor: Daisy »

Wiesz Baranku to kwestia ćwiczeń. Nawet meżczyzna potrafi. Znam jednego tancerza, który robi bez większych problemów szpagat, więc jak widać wszystko jest możliwe. Trochę poćwiczysz, rozgrzejesz mięśnie przywodzące uda, porozciągasz się i zrobisz szpagat. Dla Ciebie bezpieczniejszym szpagatem byłby ten, gdzie jedną nogę masz za plecami, a drugą z przodu, gdyż gdybyś się nieodpowiednio rozgrzał mógłbyś sobie coś naderwać.

A co do zdjęcia to wolałabym nie zamieszczać, kiedyś to zrobiłam i były potem same problemy ( Iv coś na ten temat wie ) :) :)
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Oj wiem, wiem... i z tego tytułu nie dam nawet swojej fotki...

Ech u mnie szpagaty przynajmniej teraz są wykluczone, z powodu przykurczu ścięgna Achillesa :roll:
Gość

Post autor: Gość »

wielka szkoda..... a co do szpagatu to wiem ze 90% zdrowego społeczeństwa może to zrobić... ale ja narazie wole pozostać w całości , jeśli wiecie o co mi chodzi ;)
Daisy

Post autor: Daisy »

Wiesz, w wieku 16 prawie lat już jest nierealne nauczyć się szpagatu, ale ja z powodu lekkiego skrzywienia kręgosłupa chodziłam na zajęcia korekcyjne, a ta babka co to prowadzila była wielką fanką gimnastyki i świetnie mnie rozciągnęła jak miałam 8-9 lat i tak mi zostało, ale jeżeli ktoś by ćwiczył po pare godzin dziennie przez wiele tygodni to chyba by też to osiągnął, ale żeby nie stracić tego co się zrobi poprzez rozciągnięcie, trzeba by było już zawsze ćwiczyć.
Gość

Post autor: Gość »

tak to juz jest z różnymi takimi, ja od 2 tygodni nie grałem na gitarze, dzisiaj ni e potrafie zagrać banałów....... takie życie......
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

A pomyśl, jak się musi czuć fagocista który półtora tygodnia nie miał instrumentu w ręce...
Gość

Post autor: Gość »

heh, ciekawe jak by grał John Petrucci po np. miesięcznej przerwie, gdyby np. nie daj boże złamał ręke. Heh mógłbym być wtedy lepszy od niego ;)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Yoga, huna, medytacje i ćwiczenia”