Książki o tematyce - zakazana historia, ufo itp

Co czytamy, czego słuchamy i co oglądamy najchętniej
oktawian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-06, 21:14

Książki o tematyce - zakazana historia, ufo itp

Post autor: oktawian »

Witam, mam prośbę, czy mógłby ktoś zaproponować jakąś naprawdę ciekawą książkę o tematyce zakazana archeologia, baz obcych na księżycu i marsie oraz ewentualnie Polskim Roswell w Gdyni z komuny??? Ostatnio zakupiłem książkę Zakazana archeologia. Ukryta historia człowieka autora M.A. Cremo. Książka ogólnie fajna ale trochę mnie zawiodła. Oczekiwałem że w książka będzie naszpikowana przypadkami znalezienia iście współczesnych obiektów typu młotek, łańcuszek, gwóźdź, metalowe naczynia, dziwne metaliczne obiekty, szczątki jakiś zaawansowanych urządzeń itp w pokładach węgla z pradawnych dziejów lub zapisków, malowideł, rzeźb że wysoko rozwinięty człowiek żył miliony lat temu. Nawet i w erze dinozaurów. Natomiast publikacja Pana Cremo w 4/5 składa się z opisów znalezienia jakiejś kości, kawałka czaszki lub prymitywnych krzemiennych narzędzi, grot strzał itp w liczących miliony lat pokładach skalnych. O wyjątkowych, ciekawych znaleziskach o których wspomniałem wyżej poświęcony jest tylko krótki rozdział liczący ledwo 30 stron! Nie wspomina o żadnych starożytnych zapiskach, płasko-rzeżbach, architektonicznych odkryciach itp. Trochę mnie to zawiodło ponieważ czytanie przez 270 stron z 300 ciągle o tym samym, jak ktoś znalazł kawałek szczęki hominida lub kawałek grota od strzały trochę nudzi.... Dlatego liczę na waszą pomoc :). Szukam również książki o tematyce baz, artefaktów ufo na księżycu lub marsie. Bardzo mnie to ciekawi. Chciałbym też zagłebić się w sprawie rozbicia statku NOL w porcie Gdyńskim . Pozdrawiam i dziękuję z góry za pomoc
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Książki o tematyce - zakazana historia, ufo itp

Post autor: Ivellios »

O "polsskim Roswell" raczej nie ma czego szukać... bo żadnego "polskiego Roswell" najprawdopodobniej nie było:
http://www.paranormalium.pl/dezinformac ... tykul.html

O możliwych śladach obcych na księżycu pokazał się niedawno na głównej taki oto artykuł: http://www.paranormalium.pl/lady-obcych ... tykul.html a z książek to możesz poszukać Lucjana Znicza "Paleoastronautyka" oraz Arnolda Mostowicza "My z kosmosu" (tego drugiego będę czytał od najbliższej niedzieli w "Lekturach Paranormalium").
oktawian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-06, 21:14

Re: Książki o tematyce - zakazana historia, ufo itp

Post autor: oktawian »

ok dzieki wielkie ivellios, powodzenia w prowadzenia radia, swietna robota :)
oktawian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-01-06, 21:14

Re: Książki o tematyce - zakazana historia, ufo itp

Post autor: oktawian »

p.s. mam jeszcze pytanko na temat książek o tematyce kryptozoologicznej, jakie książki byś polecał Ivellios? Obecnie jestem w posiadaniu Tajemnicze Istoty Tadeusza Oszubskiego oraz chce kupić Na tropie nieznanych zwierząt Heuvelmansa
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Książki o tematyce - zakazana historia, ufo itp

Post autor: Ivellios »

Poszukaj "Mysterious Creatures: A Guide to Cryptozoology" George'a Eberharta. Książka jest dostępna w postaci drukowanej i jako PDF.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Książki, muzyka i filmy”