Deszcz meteorytów - Czelabińsk

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Deszcz meteorytów - Czelabińsk

Post autor: Spooky Fox »

http://www.youtube.com/watch?v=9PvH00pxO0Y

http://www.youtube.com/watch?v=LodApsFLQ60


Nie wiem, dlaczego tego tematu jeszcze tutaj nie ma :)

Bo w zasadzie dało mi to dzisiaj w cholerę do myślenia. Pomyślmy troszkę...deszcz meteorytów, który, jak widać, stwarza ogromne zagrożenie dla ludności, a nikt o tym nie ostrzegł. Jakim cudem?

Wyobraźmy sobie, że taki deszcz spada na miasta typu Nowy Jork, Paryż, Londyn czy chociażby Wrocław...mnie osobiście nie mieści się to w głowie.

Dochodzę w ten sposób do wniosku, że nawet jeżeli coś by się zbliżało do Ziemi, to dowiemy się o tym dopiero wtedy, kiedy na horyzoncie pojawi się ognista kula. Coś jest nie w porządku.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego nikt o tym nie ostrzegł? Przecież ktoś gdzieś to musiał zauważyć! Czy to może być przedsmak czegoś większego?

Jak dla mnie, to sama myśl o tym sprawia, że mam gęsią skórkę...
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Deszcz meteorytów - Czelabińsk

Post autor: Pandemonium »

Ale co tutaj niezwykłego ? Miała dzisiaj przelecieć 40m asteroida obok ziemi, a wraz z każdą taką szmirą wiąże się stadko mniejszych, które ją poprzedzają. Dzieje się tak dlatego, że większość tego typu obiektów zostaje wybijanych za pomocą komet z pasa asteroid znajdującego się w naszym układzie. A skoro tak to przy zderzeniu planetoida się kruszy na mniejsze kawałki.

Wiedzieliśmy o tym 40m obiekcie, ale takich drobin, które spadły na Rosję nie sposób dojrzeć. Jedyne czego można się obawiać to tego, że ktoś wpadnie na pomysł, żeby nie oświadczać światu, że jakiś obiekt zmierza ku ziemi, po to tylko, aby nie wzbudzać paniki ;)
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Deszcz meteorytów - Czelabińsk

Post autor: Monomagnum »

No tak, ja też gdzieś czytałem że takie obiekty są po prostu za małe by je zidentyfikować. Ale podobno, jak podają chyba wszystkie media, to co spadło na Czelabińsk nie miało nic wspólnego ze zbliżająca się asteroidą. Ja myślę że jednak miało. Słyszałem też, że Rosja zwróciła się do USA w sprawie stworzenia jakiegoś systemu mającego wykrywać i niszczyć takie obiekty. Rannych zostało bez mała 1000 osób, chyba jakimś cudem nikt nie zginął. Możliwe też że NASA o wszystkim wiedziała, ale dlaczego nie miała by o tym powiedzieć? Nie mam pojęcia. Przyznacie jednak, że piękne to zjawisko :mrgreen:
Pozdrawiam!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Deszcz meteorytów - Czelabińsk

Post autor: Darnok »

Czy ktoś ma jakiś pomysł, dlaczego nikt o tym nie ostrzegł? Przecież ktoś gdzieś to musiał zauważyć! Czy to może być przedsmak czegoś większego?
To przedsmak tego że my, jako ludzkość nie potrafimy zrzucić się po jednym grosiku na technologie wczesnego ostrzegania i zapobiegania.
steroida obok ziemi, a wraz z każdą taką szmirą wiąże się stadko mniejszych, które ją poprzedzają. Dzieje się tak dlatego, że większość tego typu obiektów zostaje wybijanych za pomocą komet z pasa asteroid znajdującego się w naszym układzie. A skoro tak to przy zderzeniu planetoida się kruszy na mniejsze kawałki.
To, co spadło na Rosje nie miało żadnego połączenia z omawianą przez Ciebie asteroidą - nadleciała ona z innej strony i był to tylko zbieg okoliczności.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”