Studia

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Morgis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2009-12-25, 13:14
Lokalizacja: Katowice

Studia

Post autor: Morgis »

Czy w Polsce jest jakiś uniwersytet na którym można studiować cokolwiek związane z parapsychologią i ezoteryką ? A jeśli nie studia to może jakieś szkoły policealne albo coś w tym rodzaju ?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Studia

Post autor: Darnok »

Studia z grubsza uczą o naukowych przedmiotach, nie o paranaukowych. IMHO szkoda sobie czymś takim głowę zawracać, bo i tak się z tego nie wyżywisz (no chyba, że będziesz ludziom wmawiać, a to jest zwykłe oszustwo).
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Studia

Post autor: Ivellios »

Uniwersytetu nie ma (i raczej nie będzie :P ), ale kilka lat temu słyszałem o prywatnej uczelni działającej w województwie śląskim, która organizowała studia z zakresu parapsychologii, hipnozy i podobnych rzeczy. Możesz poszukać, może jeszcze nie splajtowali ;) aczkolwiek ja bym uważał na takie instytucje.

Wiedzę z tej tematyki proponowałbym raczej poszerzać we własnym zakresie, aniżeli szukać uczelni coś takiego oferujących. Wydasz masę pieniędzy a guzik z tego będziesz miał.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Studia

Post autor: Spock »

Zawsze pozostaje wyższe seminarium duchowne. Gwarancja zatrudnienia i prestiż społeczny gwarantowane, a jak się postarasz, to i papieżem zostaniesz.

Obrazek
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Studia

Post autor: Monomagnum »

a jak się postarasz, to i papieżem zostaniesz.
Tak na dobrą sprawę, jeśli jesteś ochrzczony też możesz nim zostać. :one:
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Studia

Post autor: Pandemonium »

Jak chcesz wiedzieć dużo o zjawiskach paranormalnych to wpierw musisz poznać funkcjonowanie świata. Co za tym idzie studia geograficzne, fizyczne itd. Z tą wiedzą już mały krok do rozpoznawania tego co jest, a co nie jest warte uwagi ;)
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Studia

Post autor: pytol »

Nie, nie może. Nie dość, że powinien być księdzem, to jeszcze podniesiony do godności kardynała. Tak przynajmniej mówi kodeks prawa kanonicznego.
Gdyby kolega Sothis postanowił jednak znać temat, na który zamierza się wypowiadać, to mógłby na podstawie choćby Biblii się dowiedzieć, że chrześcijanin nie może zajmować się pewnymi rzeczami (patrz: Księga powtórzonego prawa, rozdział 18, werset 10 i nast.) które bez wątpienia mieszczą się w pojęciu "ezoteryka" a tym bardziej "parapsychologia".
W Kielcach istniało Studium Radiestezji i Bioenergoterapii.
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Studia

Post autor: Veritas »

Darnok jest jeszcze taka opcja, że będzie ludziom domy oczyszczał za jedyny 1.000 złotych od wizyty :grin:
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Studia

Post autor: Ivellios »

pytol pisze:Nie, nie może. Nie dość, że powinien być księdzem, to jeszcze podniesiony do godności kardynała. Tak przynajmniej mówi kodeks prawa kanonicznego.
Gdyby kolega Sothis postanowił jednak znać temat, na który zamierza się wypowiadać, to mógłby na podstawie choćby Biblii się dowiedzieć, że chrześcijanin nie może zajmować się pewnymi rzeczami (patrz: Księga powtórzonego prawa, rozdział 18, werset 10 i nast.) które bez wątpienia mieszczą się w pojęciu "ezoteryka" a tym bardziej "parapsychologia".
Dziękujemy za wykład, ale chyba nie załapałeś tego żartu z papieżem :P

Od jednego słuchacza Radia Paranormalium otrzymałem informację, że w Krakowie działa Studium Psychotroniczne.

Mamy też w Polsce Studium Psychologii Psychotronicznej: http://www.studioastro.pl/studium/index.php
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Studia

Post autor: Sothis »

pytol pisze: Gdyby kolega Sothis postanowił jednak znać temat, na który zamierza się wypowiadać
Ja zawsze znam temat, w ramach którego się wypowiadam. Ale w tym temacie się jeszcze nie wypowiadałem, nie wzywaj zatem imienia Pana Moda Swego nadaremnie :>.
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Studia

Post autor: pytol »

Mea Culpa, chodziło mi o kolegę Spocka oczywiście. Wracając do tematu - na wielu "normalnych" uniwersytetach często są spotkania tematyczne poświęcone interesującym zagadnieniom, przykładowo jakiś czas temu na Uniwersytecie Gdańskim wykład o demonologii prowadził egzorcysta. Z tego co pamiętam trochę wcześniej miał się tam odbyć wykład o tarocie. Często po czymś takim są spotkania w mniejszym gronie dla zainteresowanych.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Studia

Post autor: Dagmara »

Mnie się obiło o uszy kiedyś, że taka szkoła z zakresu parapsychologii znajduje się w Warszawie.
W Polsce ogólnie organizowane są różnego rodzaju warsztaty ezoteryczne, czy też kursy, można się zapisać, z tym, że no niestety do tanich one to nie należą od 400 zł za miesiąc wzwyż.
Na jednym forum ezoterycznym, na którym zapisana jestem często reklamowane są właśnie takowe kursy i warsztaty, wiele osób, które tam poznałam sobie je chwali. Są prace z energiami, Reiki, bioenergoterapia, kursy tarota, radiestezja, medytacje itd.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Studia

Post autor: Spooky Fox »

Nie rozumiem sarkazmu niektórych osób, który się tutaj wypowiedziały. Szkoły i szkolenia mogą pomóc i można dzięki temu wyżywić siebie i całą rodzinę. I nie chodzi tu o wmawianie. Nie będziemy tutaj tłumaczyć ludziom, którzy nie mają o tym pojęcia, o co tak naprawdę w tym chodzi.

Z tego, co mi wiadomo to w każdym większym mieście znajdziesz jakieś szkolenia lub szkoły policealne. Można zerknąć na rodintv albo ezotv. Na ich stronach na pewno będą jakieś informacje o takowych szkołach/szkoleniach.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Studia

Post autor: Dagmara »

Spooky na ezotv kiedyś Chordecki zapraszał na kursy pracy z energiami, tarotem, czakrami i numerologią, nie wiem czy teraz też szkolenia tam są reklamowane, ponieważ przez tego nawiedzonego Macieja wszyscy stamtąd pouciekali :P

Najlepsi ezoterycy są teraz właśnie na RodinTv i u nich na stronce można czegoś poszukać, większość z nich ma swoje konta na FB, można spróbować zagadać, czemu nie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”