Korea i jej dziwna 'polityka'.

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Tesuni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-12-10, 16:51
Lokalizacja: Zielona Góra

Korea i jej dziwna 'polityka'.

Post autor: Tesuni »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Po dłuższym namyśleniu nie wiem w jakim dziale umieścić ten temat więc umieściłem go tu. Jeśli ktoś uzna, to za zły dział bardzo proszę o przeniesienie go do właściwego..

Ale przejdźmy do sedna. Co sądzicie o zachowaniu Korei? Mam na myśli ciągłe zbrojenie się i zdecydowanie agresywną politykę w stosunku do innych krajów?
Co sądzicie o tych 'eksperymentach' z rakietami zdalnie sterowanymi? Jest to może początek przygotowań do wojny?
Czy po prostu zwykła gra psychologiczna aby zastraszyć świat i kolejna próba pokazania tego, że należy się z nimi liczyć?
Jestem przeciwnikiem głupich teorii o końcu świata itp, ale gdy zaczynam myśleć o Korei to budzi się we mnie lekki niepokój.
Znalazłem przed chwilą ciekawego linka (tak wiem niepewne źródło).

http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,titl ... omosc.html

Co drodzy forumowicze o tym sądzicie? Liczę na ciekawą wymianę opinii :)

Pozdrawiam!
pytol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2012-08-09, 11:26

Re: Korea i jej dziwna 'polityka'.

Post autor: pytol »

Większym zagrożeniem jest Izrael imo, Korea na dłuższą metę nie jest w stanie sobie poradzić bez pomocy humanitarnej dla ludności bo nie produkuje wystarczających ilości żywności (a i tak ryż eksportuje). Za to Izrael, co widać po zatargach z Syrią, może liczyć na poparcie NATO. Jest to wg. mnie największy debilizm, żeby pozwalać jedynemu nie-islamskiemu państwu w rejonie, z którym może się pokłócić potencjalnie każdy jego sąsiad, na posiadanie arsenału jądrowego i nazywanie tego "stabilizacją rejonu". Dla USA jak widać są równi i równiejsi, a ja skrycie liczę na to, że Chiny w końcu uzyskają miano światowego hegemona - nie taki ten wolny rynek straszny, ale tego już się chyba polaczków nie nauczy.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”