Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Elthuria

Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Elthuria »

Jako dziecko miewamy różne sny. Może to jedynie moja wyobraźnia, a może coś więcej. Kto wie?
Czy ktokolwiek z was usłyszał kiedyś o Elthuri? Albo nazwa zbliżona do tego słowa. Alturia, elturia. Alteriel.


Albo choćby i jakaś legendę o wampirze który miał duży związek z motylami. Książę wampirów, potrafi usypiać.
Albo i o istnieniu fioletowego motyla.

W sumie sam nie umiem oddzielić prawdy od rzeczywistosci. Spotykających mnie zjawisk nie potrafię wyjaśnić. ANi też moi znajomi ktolrych czasami to bezpośrednio dotyczy. Dlatego też poszukuję informacji na ten temat. Krainy, innego wymiaru o nazwie ktorą podałem. Bądź informacji na temat takiego wampira.
Awatar użytkownika
Vampirio
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 668
Rejestracja: 2011-04-27, 20:50
Komentarze: 2

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Vampirio »

A Elżbieta Batory, jeśli dużo czytasz na pewno coś o niej widziałeś. Odnośnie wampirów wszystkie znane legendy to fikcje literackie a te starsze zostały w większości zapomniane zapomniane. Jeśli chodzi o motyle to występują chyba we wszystkich kolorach. Widziałem kiedyś krainę o podobnej nazwie w jakiejś grze komputerowej.
Awatar użytkownika
Kamwis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-05-28, 22:00
Lokalizacja: Toruń

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Kamwis »

Tak na marginesie fioletowy motyl to np Agrias Belsazer i niektóre everes hellotia.
Jest sporo fioletowych motyli :D
pozdr :)
Altair123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2011-03-28, 12:03

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Altair123 »

Fioletowy motylek
Obrazek
Co do krainy kojarzy mi się z jakąś grą RPG albo książką.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Darnok »

bioseksualna
biseksualna.
Awatar użytkownika
Morburg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 2011-05-17, 04:39
Lokalizacja: Kujawsko pomorskie
Komentarze: 1

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Morburg »

Myślę że powinieneś dać nam więcej informacji co przytrafia ci się ponieważ teraz to tylko domysły podaj co cię spotkało i dlaczego uważasz że to wampir lub coś jak narazie bez obrazy ale te wiadomości które teraz napisałeś są dość dwuznaczne albo za dużo siedzisz na komputerze albo masz bujną wyobraźnię powiedz coś więcej a na pewno rozważymy to lepiej pozdrawiam
Awatar użytkownika
amaranth
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 158
Rejestracja: 2011-04-02, 23:58
Lokalizacja: Wybrzeże
Komentarze: 4

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: amaranth »

Elżbieta Batory - dla relaksu polecam literacką fikcję: Dacre Stocker
'Dracula. Nieumarły". Autor przedstawia ją jako bezduszną wampirzycę z ciągotkami lesbijskimi. Kilka lat temu na Discovery/wówczas World/ był program o tej postaci historycznej. Hrabina Batory zamordowała lub kazała zamordować wiele kobiet, kąpała się w ich krwi i piła ją. Badaniem dziejów tej postaci zajął się jej autentyczny krewny. Na mój gust pani Batory była rąbnięta w beret.
Quantian
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2011-05-24, 22:23

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Quantian »

O tym co naprawde widzimy lub slyszymy mozna polemizowac. Kazdy fizyk potwierdzi ze najczulszym przyrzadem oprycznym jest OKO a z najbardziej wrazliwe na zmiane parametrow sygnalu akustycznego jest UCHO. Tak wiec nawet najlepsza aparatura nie jest w stanie "zobaczyc" i "uslyszec" tyle co czlowiek czy zwierze. Nie jest wiec w stanie zaprzeczyc lub potwierdzic istnienia czegos co uznane jest za paranormalne. Zgadzam się jednakze z teza ze wiekszosc o ile nie wszystkie ze zdarzen jakie w tym momencie sa niezrozumiale dla nas bedze banalne do wyjasnienia powiedzmy za 100 lat.

Ktos kto zyl w poprzednim wieku nazwalby magia tak powszechne wynalazki jak na przyklas elektrzycznosc bez ktorej wiekszosc ludzi nie wyobraza sobie normalnej egzystencji....
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Kiedy niewiadomo czym jest prawda a czym wyobraźnia.

Post autor: Darnok »

Tak wiec nawet najlepsza aparatura nie jest w stanie "zobaczyc" i "uslyszec" tyle co czlowiek czy zwierze
Oczywiście, że maszyny mają bardziej czułe przyrządy a dodatkowo nie ulegają zwidom.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”