Prawdziwe snuff movie

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Zawsze myslalam ,ze to tzw 'urban legend' , niestety istnieje prawdziwy taki film, nie dam do niego linku , aczkolwiek mozna to znalezc bez problemu :/
Widzialam w zyciu wiele, ale tego zaluje ze widzialam sekunde, bo nie dalabym rady obejrzec wiecej :( Takze ostrzegam, obejrzyjcie tylko jesli bedziecie na sto procent przekonani , ze jestescie to w stanie zniesc psychicznie. Nikomu nie polecam, pisze to tylko jako inormacje. Jest to prawdziwe obrzydliwe morderstwo z zimna krwia , nie wymysl. Nieludzka zbrodnia, te zwierzeta zasluguja na wszystko co najgorsze :( Jesli mimo wszystko zdecydujecie się to obejrzec (?) , wylaczcie prosze dzwiek kompletnie.

Dwaj 19 latkowie z Ukrainy , nazywajacy siebie dnepropetrovsk maniacs , Viktor Sayenko i Igor Suprunyuck zabili w sumie 21 osob , zaczeli od zabijania zwierzat. Zabijali mezczyzn kobiety i dzieci , bez wyjatku. Morderstwa nigdy nie byly na tle seksualnym. Kazde z przestepstw bylo nagrywane, przez trzeciego kolesia Alexander Hanzha.
Tutaj nagranie z rozprawy i
Nie moge znalezc nic po polsku na ten temat , tu obszerny artykul po angielsku w Wiki http://en.wikipedia.org/wiki/Dnepropetrovsk_maniacs
Niestety, podejrzewam, ze istnieje wiecej takich filmow , ale sa kupowane za ogromne pieniadze przez jakichs chorych ludzi .
Snuff movie jest to ilm przedstawiajacy prawdziwa, smierc, gwalt . Slyszalam rowniez okreslenie mondo movie( aczkolwiek to jest troche szerzej rozumiane , moze to byc np film z egzekucji, ktore jak wiemy istnieja , np film 'The original faces of Death sa 'zbitkiem takich filmow ).
W wiekszosci miejsc snuff sa okreslane jako zwykla legenda, wymyslona przez tworcow niskobudztowego filmu pod tytulem 'Snuff movie ' http://www.filmweb.pl/film/Snuff-Movie-2005-118521 .
Ostatnio zmieniony 2010-08-27, 22:30 przez Chantelle, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Ignorant »

Zastanawiam się czy go obejrzeć :P
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Prosze Cie nie rob tego :( Bedziesz zalowal.
Na poczatku nie zdawalam sobie sprawy co to znaczy , nie wiesz jakie to straszne mowie Ci , do tej pory się trzese jak o tym mysle.
Znalazlam jeszcze ,ze filmy takie nagrywal rosyjski seryjny morderca Anatoly Slivko i gdzies istnieja ale mam to gdzies , nie szukam i nigdy wiecej, tutaj krotko o nim http://en.wikipedia.org/wiki/Anatoly_Slivko

Ps Generalnie mowi się ze 'snuffy ' nagrywane sa dla zysku, takze np nagrywane przez ekstremistow religijnych filmy pokazywane dla propagandy itd się nie kwalifikuja , ale ja tak nie uwazam. A takich mozna znalezc wiele i sa rowniez wstrzasajace . Jak (prawdziwe)nagranie pod tytulem' The Slaughter of the Spy-Journalist, the Jew Daniel Pearl' , ukazujacy brutalne morderstwo amerykanskiego dziennikarza przez terrorystow nazywajacych siebie The National Movement for the Restoration of Pakistani Sovereignty. Film (fabularny ) 'A Mighty Heart ' jest o nim.
Inny taki film to Dagestan Massacre , (prawdziwe ) nagranie ukazujace mordersto rosyjskich zolnierzy przez czeczenskich 'dzihadystow' . Bardzo brutalne.

Filmem fabularnym , traktujacym o filmach snuff , bylo '8mm' z Nicolasem Cagem http://www.filmweb.pl/film/Osiem+milime ... w-1999-504
Ostatnio zmieniony 2010-08-27, 23:58 przez Chantelle, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Ignorant »

Wiesz jestem troche nie kumaty więc spytam tytuł tego filmiku o którym temat to Snuff movie? :P
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Nie , jak tak bardzo chcesz dam Ci na pm :/
Nie chcialam tego podawac, bo nie mam na celu promowanie tego w zaden sposob, po prostu napisalam to tylko jako 'ciekawostke' (?)
Ostatnio zmieniony 2010-08-27, 23:43 przez Chantelle, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Ja rowniez :)

W sumie im wiecej o tym szukam , tym wiecej znajduje (surprise , surprise :P ). Tego typu rzeczy byly nagrywane juz dawno np tutaj jest duzo na ten temat ( po angielsku , jak ktos bedzie chcial moge przetlumaczyc ) : http://www.notcoming.com/features/mondo/ i tutaj :http://en.wikipedia.org/wiki/Mondo_film .
Ostatnio zmieniony 2010-08-27, 23:56 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Spooky Fox »

Nie rozumiem toku rozumowania. Powstaje temat, na który nie masz ochoty rozmawiać. o_O ocebe?

Snuff Movie to tylko miejskie legendy? Cóż, gdybym nie żył w tak chorym, zdegenerowanym społeczeństwie, pewnie bym w to nie uwierzył. No ale co kto lubi.

I prosiłbym Cię Chantelle, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś, nie przesyłaj żadnych linków do snuff filmów Ignorantowi. Niech szukają na własną rękę. Nie to, że mam coś do konkretnych osób, wręcz przeciwnie, ale są niepełnoletni, a - według tego, co mnie uczyli - do 21 lat nie będą dojrzali psychicznie, więc proszę o nie propagowanie, nawet na PM, takich rzeczy.

Dziękuję :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Darnok »

Snuffy istnieją, ale tylko niewiele jest na necie. Z wiadomych powodów się z nimi nie podzielę.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Napisalam , ze nie mam zamiaru tego propagowac !, po prostu wydaje mi się to ciekawe, poniewaz w wiekszosci miejsc jest to przedstawione jako legenda. A istnieja takie filmy .
Interesuje się zbrodniami, i mordercami, zwlaszcza seryjnymi i wydawalo mi się to 'ciekawe ' (?) , ze istnieje taki film i jest tak latwo dostepny.
Swoja droa co by bylo , jakby J. Dahmer , albo T.Bundy mieli dostep do internetu i kamerke cyfrowa w telefonie oO.
I nie jest tak , ze nie mam ochoty rozmawiac, myslalam o podaniu tu , co na danym filmiku się zbajduje i co oni mowia :/ , ale po co ? Tytulu rowniez nie podalam.
Mozna porozmawiac o tym zjawisku . Nie uwazam , ze to wina tego ze zyjemy , jak piszesz w 'zepsutym i zdegenerowanym spoleczenstwie ' wedlug mnie, jestesmy i zawsze bylismy zdegenerowanym gatunkiem. Czlowiek zawsze byl jest i bedzie zadny krwi. Jest tu temat o torurach sredniowiecznych, bardzo publicznych czesto i makabrycznych . Mozna wspomniec o starozytnym Rzymie . Nawet w wiadmosciach czesto pokazywane jest za duzo , pamietam jak zginela ksiezna Diana na wielu kanalach z wiadomosciami pokazywano spalone ciala po wypadku i to w bialy dzien.
Takze w wielu miejscach na ziemi egzekucje zbrodniarzy do tej pory sa publicznymi wydarzeniami. Pamietacie film z egzekucji Husseina?? Kazdy mogl to zobaczyc i mozna się spierac po co?

Film , o ktorym pisalam widzialam wczoraj po raz pierwszy , piszac posta bylam swiezo po obejrzeniu i bylam niezle roztrzesiona, dlatego post wygladal jak wygladal.

Istnieje plotka , ze tych trzech chlopakow zrobili to za 40.000 $ , ktore mial zaplacic im jakis sadysta z zachodu. Wydaje się to szalone , ale z drugiej strony , po co w takim razie mieliby to zrobic , i to tylu ludzi w tak krotkim czasie i kazda zbrodnia nagrana? Wybierali tez jak powiedzieli takich ludzi ' ktorzy nie beda się bronic ' i zwierzeta. Np facet ze 'slynnego' filmu byl niepelnosprawny :/Wiekszosc mordercow wielokrotnych mieli swoj 'typ ' i prawie zawsze byl podtekst seksualny do ich zbrodni, co tu nie wysytepowalo.
Dlatego podejrzewam, ze byly to prawdziwe snuf mowies.
Przepraszam jesli wygladalo to na propagowanie przemocy, ale naprawde nie to mialam na celu.
Ostatnio zmieniony 2010-08-28, 16:04 przez Chantelle, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Spock »

Nie wiem, czy te filmy z Dniepropietrowska można okreslić jako Snuff.
Zdawało mi się, że snuff'y mają jakis swój scenariusz, że są kręcone z premedytacją i wg jakiejś fabuły. Że tak powiem.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

No wiesz mozna się spierac , ze tam tez jakas fabula i 'scenariusz' np wybor kolejnosci tortur , jak i dobor narzedzi zbrodni . A w to ze byly krecone z premedytacja chyba nie watpisz. Wiem ze musza byc krecone z 'pierwszej kamery '.
No i tak jak pisalam wczesnniej podobno musza byc tez krecone dla zysku , a tak byc moglo.


Istnieje wogoel w internecie strona, na ktorej mozna ogladac prawdziwe 'bijatyki' , i placa Ci 25 $ za jeden filmik. Oczywiscie najczesciej to po prostu grupa tchorzy bije jedna osobe, osoba ta nie umiera zazwyczaj , ale jak dla mnie to tez prawie jak snuff.

Ogolnie jestem 'fanka' gore , czy extreme, czesto wchodzilam na rotten.com, ale ten film to bylo dla mnie przegiecie, to nie fikcja, prawdziwa smierc czlowieka z rak oblesnych sadystow.
Nie uwazam natomiast , ze film taki mialby zachecic innych do takich czynow. To trzeba 'miec gdzies w sobie' , mozna znieczulic się na ogladanie przemocy, ale i tak do zrobienia tego jest dluga droga i gruba granica, ktorej wiekszosc ludzi nie przekroczy.
Ostatnio zmieniony 2010-08-28, 15:38 przez Chantelle, łącznie zmieniany 2 razy.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Darnok »

Spock- Snuff jest prawdziwym snuffem, gdy osoba mordowana tego nie chce. Przeważnie sprowadza się to do np. mordowania pojmanych żołnierzy na wojnach, mordowania bezdomnych itp.
Nie wiem, czy mordy na tle religijnym (np. ostatnio oglądałem mordowanie zakładników przez poderżnięcie gardła) można pod to podpiąć. Właściwie nie jestem takim znawcą snuffów ;]
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Generalnie te o ktorych piszesz do snuff zaliczane nie sa, poniewaz morderstwo nie jest popelniane specjalnie na potrzeby filmu, a raczej jest przy okazji filmowane i rozprowadzane w celach propagandowych przez terrorystow itpe.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Darnok »

Snuff to nie jest film reżyserowany (chociaż może być) przez zabójcę- snuff to film morderstwa, które jest popełniane na osobie, która tego nie chce (bo są takie, które chcą). Przynajmniej taką ja znam definicję, a znam ją od koneserów :) W snuffie chodzi o sam fakt mordowania osoby, a nie o gwałty, poniżanie psychiczne itp.
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: FearTheReaper »

Kto ma, kto chce może zarzucić mi linkiem na PW, ale to i tak nie zmienia faktu, że to jest film z zabójstwa, a nie samo zabójstwo. Tak więc nie ma w tym nic szokującego, strasznego, obrzydliwego, bo to tylko efekt końcowy, materiał po fakcie, klip multimedialny. Jak już to zwykły naturalizm i eksploatacja z życia wzięta. Jak ktoś nie potrafi takich rzeczy oglądać, to niech się przerzuci na kino eksploatacji ew. japońskie pinku eiga. Zaczynając od wersji soft np. Mu Zan E.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Fear ok wiemy co to jest , przeciez nikt nie mysli , ze to na zywo??
A w jakim celu kto to oglada , to juz jego sumienie.



Masz racje Darnok, musi przedstawiac przede wszystkim smierc, reszta to 'bonus' .
No i musi byc nagrany bez jakichkolwiek efektow specjalnych .
Ostatnio zmieniony 2010-08-29, 14:27 przez Chantelle, łącznie zmieniany 2 razy.
Emily
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-30, 01:12

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Emily »

Osobiście widziałam jeden taki filmik, mój wspaniałomyślny kolega wysłał mi linka. Z czystej ciekawości kliknęłam, byłam wtedy przekonana, że filmy snuff nie istnieją i że to tylko bajeczka żeby nakręcić sprzedaż jakiś podrzędnych horrorów. No, ale się zdziwiłam. Tak mnie to zaszokowało, że nie mogłam się ruszyć żeby to wyłączyć. Tak jak Chantelle nie raz oglądałam stronki typu rotten, czy zdjęcia zmasakrowanych zwłok i nigdy mnie to nie ruszało specjalnie, szczerze mówiąc bardziej na mnie działa zdjęcie martwego zwierzęcia. Ale jak o tym filmiku pomyślę to mnie na mdłości zbiera. Naprawdę nie potrafię zrozumieć jak można z uśmiechem na twarzy brutalnie mordować bezdomnego człowieka (w ogóle jakąkolwiek istotę) tylko dlatego, że się nudzą (w rozmowie o tym mówili, fakt że po rosyjsku ale akurat ten język znam), zresztą w zasadzie żaden powód nie jest chyba dobry.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Chantelle »

Jesli mowisz o tym samym filmiku, to nie byl to bezdomny , byl to normalny 47 letni ojciec i dziadek, jadacy w odwiedziny do syna :/ Walczyl on z rakiem krtani i dopiero zaczal odzyskiwac glos ( wczesniej pisalam ze to niepelnosprawny , ale to byla inna ofiara) .
Samo wybieranie na ofiary ludzi ktorzy nie sa w stanie się bronic jest obrzydliwe i zwyczajnie zalosne . Niech się taki rzuci z lapami na doroslego niedzwiedzia, to bym chciala zobaczyc :) . Tchorze i tyle .
Filmy gore ,albo udawane snuffy to dobra zabawa :) Ale prawdziwe takie filmy to pastwienie się nad tragedia ludzi i wykorzystywanie jej dla zaspokojenia swojej chorej ciekawosci.
Ostatnio zmieniony 2010-08-30, 02:19 przez Chantelle, łącznie zmieniany 1 raz.
Emily
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-08-30, 01:12

Re: Prawdziwe snuff movie

Post autor: Emily »

Całkiem możliwe, że to ten sam filmik. Tak jak mówisz, chciałabym zobaczyć takiego cwaniaka w walce z niedźwiedziem. Tacy ludzie są obrzydliwi. Mojego przyjaciela kilku jego "kolegów" prawie zabiło, bo nie mieli na kim się wyżyć. Na szczęście zawołałam kilku ludzi i zrobili z nimi porządek ;) Szczerze mówiąc na filmach typu gore się śmieje, bo akurat aktor zrobił minę która mnie powaliła, ale wiem że to reżyserowane i tak naprawdę nikomu krzywda się nie dzieje. A moje ulubione komedie to tanie amerykańskie horrory :P Ale katowanie kogoś na śmierć w realnym świecie, dla zabawy, ciekawości albo z nudów jest dla mnie całkowicie chore.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”