Miłość

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Spock pisze:Agresja, wandalizm
To wywołują właśnie emocje.
Spock pisze:W końcu zawsze można jakoś załagodzić,
Widzisz, ty też mówisz o załagodzeniu. Nie załagodzisz sytuacji bez załagodzenia emocji.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

ale czlowiek bez emocji to juznie czlowiek. i ja nie chce byc taka zimna i glupia jak ty mowisdz. bo robienie z siebie skaly nie daje ci powodu do szacunku u innych, a jedynie zalowania cie, litowania się.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Agresje wywołuje nuda i uczucie "nic do stracenia". Stracisz miłość to przyjdzie nienawiść i bezsens, tak to już jest. Można z tym żyć, ale po co ?
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Nightwalker pisze:Świat byłby dużo lepszy. Teraz człowieka trzymająna uwięzi różne normy, których i tak często nie przestrzega. W sytuacji jak w filmie, nie łamaliby ich, bo nie mieliby powodów do ich łamania.
No to pogratulować- chcesz być bezmyślną maszyną? To sobie bądź...
Nightwalker pisze:Może nie nie warto, ale warto nie kochać.
Stary... Niedawno zerwałem z dziewczyną... Myślisz, że mi było łatwo, fajnie, pięknie? Uwierz, że nie... Czy żałuję czasu z Nią? Nie... Dlaczego? Bo Ją kochałem i każda chwila z Nią spędzona była dla mnie bezcenna... Gdybym mógł wybrać, to nic bym nie zmienił pomimo, iż jest mi cholernie smutno... :( Dlatego nigdy nie powiem, że nie warto kochać! Nigdy!
PS: A tak wogóle to staraj się układać zdania o logicznej składni... :/
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Agresje wywołuje nuda i uczucie "nic do stracenia". Stracisz miłość to przyjdzie nienawiść i bezsens, tak to już jest. Można z tym żyć, ale po co ?
Nie słyszałem o agresji kogoś kto kogoś stracił. Taka osoba zazwyczaj staje sipokorniejsza. Agresywny jest ktoś kto coś ma - dlatego się nie boi, nie chce tego stracić i może chcieć jeszcze więcej.
Lauwiasz pisze:chcesz być bezmyślną maszyną?
Bez emocji nie znaczy bezmyślną.
Lauwiasz pisze:A tak wogóle to staraj się układać zdania o logicznej składni...
Jest logiczna, a jeżeli nie rozumiesz, to już inna sprawa.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Nightwalker pisze:Bez emocji nie znaczy bezmyślną.
Wg mnie znaczy... Dlaczego? Bo to emocje pchają nas do działania- nasze pragnienia, marzenia, namiętności... Nie powstawałaby sztuka bo nie byłoby pragnienia ekspresji... Nie byłoby małżeństw bo nie byłoby między ludźmi uczucia... Nie byłoby dzieci, bo chłodna kalkulacja mówi mi, że dziecko to tylko niepotrzebny wydatek i stres, a w świecie bez miłości to dziecko nic mi nie da... I tak powoli wymierałaby cywilizacja, w której na chłodno ludzie kalkulowaliby, że prawie nic się nie opłaca, a kto wie czy nawet nie szybciej... No bo po co żyć? Dla życia? Przecież nie mam emocji, nic mnie nie cieszy... Zastanów się nad tym dobrze...
Nightwalker pisze:Jest logiczna, a jeżeli nie rozumiesz, to już inna sprawa.
Hmm... No to przeanalizujmy...
Nightwalker pisze:Może nie nie warto, ale warto nie kochać.
Dokonałeś podwójnej negacji czyli potwierdzenia, a po przecinku zanegowałeś to co było przed nim. To nie jest logiczne. Rozpisać ci to w logice Boole`owskiej? Czy może narysować?
Ostatnio zmieniony 2007-05-06, 20:47 przez Lauwiasz, łącznie zmieniany 2 razy.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Tak to jest jak ktoś chce pokazać, że zna logikę, ale nie potrafi jej zastosować. Pierwsza część zdania to inne wyrażenie niżdrugie, nie podlegają więc wynikaniu, ale są całkowicie nie zozdzielne.
Jeżeli tak ciężko ci idzie, to może dorzuce cudzysłów ? Może nie "nie warto", ale warto nie kochać.
Żebyś się nie połamał to dorzucę kontekst >
Spock: Że nie warto kochać ? (A)
Ja: Może nie "nie warto" (B), ale warto nie kochać (C).
Czyli: w zd. B podwójne zaprzeczenie > więc warto kochać; ale
Zd C > earto (też) nie kochać.

To powinno zaspokajać twoją dociekliwość.
Ciekawe, że jak komuś brakuje argumentów, to czepia się szczegółów w składni.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Nightwalker pisze:Tak to jest jak ktoś chce pokazać, że zna logikę, ale nie potrafi jej zastosować.
No tak... Przecież to ty jesteś alfą i omegą, a elektronik programista układów cyforwych na pewno zna gorzej logikę od ciebie i wogóle nie potrafi jej zastosować... Daruj...
Nightwalker pisze:Jeżeli tak ciężko ci idzie, to może dorzuce cudzysłów
Wystarczyłoby przecinek :P
Nightwalker pisze:Ciekawe, że jak komuś brakuje argumentów, to czepia się szczegółów w składni.
No tak... I pisze to ktoś, kto właśnie zadał sobie tyle trudu na napisanie posta, bez postawienia komentarza do tego zaraz nad nim w którym zostaje wg mnie przynajmniej całkowicie obalona jego "wspaniała" wizja świata bez uczuć... To ty tracisz argumenty nie ja... Pomijając, że całe twoje myślenie zakrawa na absurd...
Ostatnio zmieniony 2007-05-07, 10:39 przez Lauwiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

ej litosci!!!! tro jest temat o skladni czy o milosci? dla mnie po prostu Nightwalker jestes najbardziej zimnym i wyrachowanym mezczyzna jakiego poznalam. koniec i krpoka. a takim ludziom jak ty nic się nie powie, bo wiedza wsio najlepiej
Eva unit 01
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 300
Rejestracja: 2007-02-08, 17:31

Post autor: Eva unit 01 »

Nightwalker wygląda na osobę bez wyobraźni i z doświadczeniem tylko na poziomie teorii.

Miłość ma i swoje dobre strony i złe, z jednej strony osłabia człowieka, a z drugiej daje mu siłe. Tak samo jest z emocjami, wszystko zależy od sytuacji i od człowieka, jeżeli nauczy się kożystać z emocji, a nie walczyć z nimi i starać się je zniszczyć za wszelką cenę stanie się dużo silniejszy.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Nightwalker pisze:Nie słyszałem o agresji kogoś kto kogoś stracił. Taka osoba zazwyczaj staje się pokorniejsza. Agresywny jest ktoś kto coś ma
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz... Już to przerabiałem, buddyjski paradygmat się tu nie sprawdza. Najpierw jest czarna rozpacz, zaraz potem nienawiść do wszystkiego, a refleksje przychodzą duuużo później.
Serek pisze:dla mnie po prostu Nightwalker jestes najbardziej zimnym i wyrachowanym mezczyzna jakiego poznalam
Nie martw się i na niego przyjdzie czas :)
Eva pisze:z doświadczeniem tylko na poziomie teorii
Szczerze mówiąc, odnosze takie samo wrażenie.

Ale może nie czepiajamy się Nightwalkera ad personam
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 03:00 przez Spock, łącznie zmieniany 1 raz.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Nie martw się i na niego przyjdzie czas :)
Z takim podejściem to prędzej piekło zamarznie niż Nightwalker się zakocha... Ostatnio coś zimno u mnie... :D
Spock pisze:Szczerze mówiąc, odnosze takie samo wrażenie.
Nie Ty jeden...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Z takim podejściem - to wystarczy jakieś miłe dziewczę co go wysłucha, uśmiechnie się parę razy i już będzie gotów duszę dla niej oddać ;)
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Hmm... Z tego co ja widzę to musiałaby jeszcze uznać jego boskość i przyznawać mu rację nawet gdy jej nie ma :P
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

hahahaha...to jest racja...najlepiej postwic mu oltarzyk sobie w pokoju i się modlic.... :D nie no sorki, ja po prostu nie opieram się na czczym gadaniu "psychologowie, ksiazki i blablbalbla mowia ze...." ja mowie co przezylam a nie co czytam...g... mnie takie rzeczy obchodza :D jak na razie to nie wiem czy plakac czy się smiac.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Lauwiasz pisze:a elektronik programista układów cyforwych na pewno zna gorzej logikę od ciebie
Daj tu jakiegoś najpierw.
Ja jestem z zawodu elektronikiem i jakoś nie widzę by bramki logiczne wystarczały do wykazywania tautologii.
Serephinea pisze:a takim ludziom jak ty nic się nie powie, bo wiedza wsio najlepiej
Ja bardzo chętnie zmienię zdanie. Niech tylko ktoś swoje poprze odpowiednimi argumentami.
Spock pisze:zaraz potem nienawiść do wszystkiego
Czasem też się zdarza. jest to jednak nienawiść rzadko zmnieniająca się w agresję fizyczną wycelowaną w konkretne osoby.
Serephinea pisze:najlepiej postwic mu oltarzyk sobie w pokoju i się modlic
:lol:
Ostatnio zmieniony 2007-05-08, 17:31 przez Nightwalker, łącznie zmieniany 1 raz.
sebag67
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-09-08, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: Miłość

Post autor: sebag67 »

Kamila pisze:Jak u was jest z miłością?
Niedawno temu tracilem nadzieje na milosc, ale teraz jest bosko mam wspaniala dziewczyne ktora kocham
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

No i w końcu jakis pozytywny głos ! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia bracie :)
Nightwalker pisze:Czasem też się zdarza. jest to jednak nienawiść rzadko zmnieniająca się w agresję fizyczną wycelowaną w konkretne osoby
Tu już mnie troszkę wkurzyłeś. Mimo że w gruncie rzeczy nie ma tu nic obraźliwego, wchodzisz w skórę alfy i omegi. Mów o tym co wiesz z własnego doświadczenia.

A jako elektronik z wykszałcenia a programista z zawodu, powiem ci Nightwalker tak: Czysto teoretycznie to ty i owszem, masz sporo racji. Ale w świecie rzeczywistym, działa inna logika. Liczy się to co ludzkie: impuls chwili, pierwsze wrażenie, uprzedzenia, elementy egoizmu, złość, pozory, itd. Emocje zawsze wezmą górę nad rozumem. Przynajmniej w tej grze o której tu mówimy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 03:00 przez Spock, łącznie zmieniany 5 razy.
Lauwiasz
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 211
Rejestracja: 2007-04-17, 17:31
Lokalizacja: Złe Miejsce

Post autor: Lauwiasz »

Daj tu jakiegoś najpierw.
Masz mnie :P
Nightwalker pisze:jakoś nie widzę by bramki logiczne wystarczały do wykazywania tautologii.
Wystarczy proste równanie czy P=L...
Swoją drogą widzę, że dalej nie zmieniłeś nawyku odpowiadania tylko na to co ci pasuje- znaczy na to na co masz jakąkolwiek odpowiedź...
Nightwalker pisze:a bardzo chętnie zmienię zdanie. Niech tylko ktoś swoje poprze odpowiednimi argumentami.
Jest taki jeden co by cie przekonał- "Masz rację o Wielki!" _^_
Spock pisze:wchodzisz w skórę alfy i omegi
Nie wchodzi... Już w niej utonął XDDD
Ostatnio zmieniony 2007-05-09, 00:17 przez Lauwiasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Serephinea »

Lauwiasz pisze:Nie wchodzi... Już w niej utonął XDDD
hahaha.. zgadzam się... :D poza tym tutaj nie ma tylko jednego pozytywnego glosu :)
jestem ja, jest Eklerek, ktora ma swojego ukochanego Mawa :)(nic nie pociapcialam? mam nadzieje)
wystarczy się rozejrzec dookola...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”