Gry

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Gry

Post autor: Michalson »

Zauważyłem że nie ma na forum ( mam nadzieję ^_^ ) tematu o grach komputerowych/konsolowych/jakichkolwiek, dlatego postanowiłem go założyć.

Ok zacznę z takim tematem. Gracie w jakieś gry internetowe ?

ja straciłem sporo czasu na www.ogame.pl i www.hattrick.org , obecnie gram w www.sokker.org :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

w 2004 roku w Red Dragona (teraz powracam). W ogame kiedyś, a ogólnie to od gier mam Ps2 (i mam nadzieję w marcu Ps3 :P) popykam przez internet w Battlefielda, Smackdawn vs RAW 2007 przez internet na konsolce. Komputer raczej od przeglądania WWW, kilku ciekawych gier i filmów.
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

kiedyś miałem PSX, PS2 pozostało w sferze marzeń :) ( teraz mogę już sobie kupić, ale czekam na PS3 ( prawdopodobnie uda mi się skołować w dniu premiery w polsce za 1000 zł - znajomości ^_^ ) :) w sumie to wolę grać na konsolach niż na komputerze,,, dużo bardziej :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Michalson, jak znajomy będzie miał więcej konsol to daj mi znać :D mogę nawet dać 1500-2000 :P
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

ok, może się uda załatwić bo trenuje tenisa z prezesem Sony Poland ;) Jak będzie miał więcej to może zacznę handlować na allegro ;-)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Michalson pisze:bo trenuje tenisa z prezesem Sony Poland ;)
brzmi to tak nieprawdopodobnie, że jestem w stanie uwierzyć :D mowa oczywiście o 60GB?
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

tak :) mam nadzieję że się uda i że nie będą to tylko puste słowa pana z Sony.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Michalson,
BTW to ja czekam na Obliviona, który ma wyjść mniej więcej tak, jak Ps3. Specjalnie nie kupowałem na Pc'ta, by sobie na Ps3 popykać :D
Michalson
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 97
Rejestracja: 2006-10-31, 18:44
Lokalizacja: Piasstów

Post autor: Michalson »

wg. mnie pc nie do grania jest :)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Michalson,
nom ja też tak myślę :D chociaż czasami jesteśmy zmuszani do grania na piecach.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wynalazca,
W sumie jest kilka perełek na PC'ta np. symulatory kosmiczne (piszę o swoich upodobaniach) takie jak Galactic civilizations, albo strategie Age of Empires, Star Trek: Legacy (ma wyjść, albo dopiero wyszło) nawet strzelanki typu F.E.A.R (wersja multiplayer jest dostępna za free).
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Michalson pisze:wg. mnie pc nie do grania jest :)
Jakoś nie wyobrażam sobie gry w strategie na padzie, wiem, że się da, ale to jakoś tak nie przystoi

Największym minusem PC w kwestiach gier jest to, że konsole kupujesz sobie raz na ~5 lat a PC musisz regularne upgradeować jeśli chcesz grać w najnowsze tytuły na conajmniej średnich detalach... albo w ogóle chcesz w nie zagrać
Upgrade kosztuje, z drugiej znowu strony za cenę jednej gry na konsole moge sobie kupić conajmniej 3 dobre tytuł na PC

Ja tam zawsze wolałem PC, konsole kojarzą mi się z bezmyślnymi platformówkami i bijatykami wprawdzie teraz (nad czym ubolewam) tworzy się coraz więcej "ambitnych" gier na konsole przez co cierpią PCtowcy... bo dlacezgo Gothic3 jest taki, powiedzmy, słaby? Bo PB chciało zarobić na konsolowcach, więc uprościło rozgrywkę.

Co do ulubionej gry...
Jedyny i niepokonany Planescape: Torment, mój ideał gry RPG pod względem fabularnym i dialogowym chyba jeden z nielicznych eRPeGów, w których walka nie odgrywa kluczowej roli a dominują rozbudowane dialogi wiem, że był jeszcze Fallout i Baldursy ale to pierwsze to całkiem inna stylistyka (która też przypadła mi do gustu) a drugie to głównie walki.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

_Nameless_ pisze:(nad czym ubolewam) tworzy się coraz więcej "ambitnych"
FF nie jest dla Ciebie ambitną grą? pominąłeś (może celowo, a może nie) jedną z najlepszych gier na Ps2, która nie jest platformówką ani bijatyką tylko "zwykłym" RPG. Konsole to nie tylko bezmyślne platformówki, nie wiem, czy słyszaleś o grze ICO miała ona swoją duszę, ciekawą scenerią i na pewno nie jest bezmyślną platformówką. Ja ubolewam nad tym, że pecetowcy to w 99% fanboye. Nie wiem, może zazdroszczą nam konsol i uprzykrzają życie. Ale nie chcę wywoływać kolejnej wojny PC vs konsole :) A co do ceny gier- jest seria Platinum, która kosztuje 69zł
Ps: wiem, za dużo razy powtarzałem wyraz platformówka.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Nie mam czasu dawać edytuj, już 5 minut próbuje bez skutku. Wiem ,że powtarzałem się z wyrazem głupia platformówka, nie piszcie w odpowiedziach, że nie potrafię pisać. Zapędziłem się, a teraz nie mogę tego poprawić...
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Ej... popatrz na FF a popatrz choćby na Baldura
walka w FF jest dużo bardziej, według mnie, platformowa choć wcale nie neguje, że jest jednym z lepszych (fabularnie) RPG'ów ale trzeba też popatrzeć że fabuła jest w duzym stopniu liniowa i możemy zapomnieć o bogatych wyborach dialogowych jak w rach Black Isle.

No i niezaprzeczalnym faktem jest że większośc gier na konsole (przynajmniej te starej generacji) to platformówki pokroju Crasha (sorry jeśli popełniłem błąd) i Croca i bijatyki jak Tekken VF Mortla Kombat itp.

BTW na PC też są BestSellery ExtraKlasyki itp ale tam możesz kupić gry nawet za 20 zeta i nie mowa tutaj o jakiś gniotach tylko o klasykach sprzed góra circa about 3 lat

Ja tam nie mam nic do konsol, ale wkurza mnie gdy wydawcy robią jedną wersję gry dla PC i konsol żeby zarobić, bo przy tym tracą i PC'owcy (na przykład wygórowane wymagania, żeby grafika była tak miodna, żeby miód wyciekał uszami i tak żeby na max detalach poszło tylko na PS3 lub X360) i konsolowcy (nie wiem jak bo przyznaje się, że nie mam porównania, ale coś tam na pewno tracą... ). A jeszcez bardziej gdy kolejne części udanej serii są całkowicie niszczone gdy wychodzą na platformy "macierzyste" i dodatkowo na inne (patrz Gothic, którego 3 częśc straciłą sporo klimatu bo wyszła na konsole, gdy G1 i G2 to gośc tylko Pctów)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

_Nameless_ pisze:platformowa
Raczej turowa :)
_Nameless_, ale mi z tym platinum chodziło o twoją wypowiedz, że za 1 grę na ps2 masz 3 na Pc'ta
_Nameless_ pisze:żeby miód wyciekał uszami i tak żeby na max detalach poszło tylko na PS3 lub X360
dlatego robią konwersję, żeby działało na komputerach. To, na co wyjdzie gra nie ma znaczenia. Ważne jest, żeby programiści, graficy, dźwiękowcy odwalili kawał dobrej roboty. Jesteś też nie fair, bo piszesz "nie mam nic do konsol, ale denerwuje mnie, że teraz tam są lepsze gry i powinni robić tylko platformówki bo do niczego innego się nie nadaje", a ja ci mówię, że konsole nadają się do wszystkich typów gier, a to, że zapomina się o komputerach jest naturalne, wkońcu ludzie przechodzą na stronę Sony, Microsoftu, Nintendo i zostawiają blaszaki.
_Nameless_ pisze:nie wiem jak bo przyznaje się, że nie mam porównania, ale coś tam na pewno tracą...
Zyskują coraz więcej tytułów, raczej nie tracą:D
Konsole przejmują rynek powoli od wielu lat, nie spodziewaj się, że nagle developerów olśni i przestaną robić gry na konsole.
_Nameless_ pisze:konsol żeby zarobić
Taa programiści będą robić gry za darmo, wystarczy im przyjemność. Jak myślisz, przy robieniu G3 nie wiem ile wydano, ale słyszałem, że dużo (jak na gry) i teraz muszą zarobić jak najwięcej, by mieć na kolejne gry. Żeby przetrwać na rynku gier trzeba uzależnić od swojej produkcji jak największą liczbę osób, a gdyby robili tylko na Pc'ty, to stracili by 60%(jak nie więcej) potencjalnych graczy.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Największym minusem PC w kwestiach gier jest to, że konsole kupujesz sobie raz na ~5 lat a PC musisz regularne upgradeować jeśli chcesz grać w najnowsze tytuły na conajmniej średnich detalach... albo w ogóle chcesz w nie zagrać
ale na konsoli nie ściągniesz sobie gry z neta, nie nagrasz sobie jej i nie zagrasz w taką grę. już nie mówiąc o różnicy w cenie - oryginałów.

[ Dodano: 09-03-2007, 16:44 ]
Darnok pisze:wiem, za dużo razy powtarzałem wyraz platformówka.
życie to taka platformówka... pełno gremlinów na planszy, a ty masz tylko moment by je wszystkie wyminąć... :lol:
Darnok pisze:Ja ubolewam nad tym, że pecetowcy to w 99% fanboye
no to niektórym to 'fanowanie' nie wyszło... ślizg na pysk na gothic 3... ach te 1,5 gb ramu... dobija... i ach te gf7900 gt sli, a64 x2 3600+... i ach te cięcia grafiki... piękna sprawa robić gre na silniku morrowinda... jakby nie można było rozbudowywać swojego z poprzedniej części... ja takim fanem nie jestem, co ma klapki na oczach... konsole to super sprawa, ale że nie da się na nich napisać referatu i wydrukować go przy jednoczesnym nagrywaniu płytki i słuchaniu winampa... to niestety do bani.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

ale na konsoli nie ściągniesz sobie gry z neta, nie nagrasz sobie jej i nie zagrasz w taką grę. już nie mówiąc o różnicy w cenie - oryginałów.
Ściągniesz sobie gierkę z neta :)
Zapominasz od next-genach np. takie ps3 ma przewidzianą żywotność na 10 lat (wszystkie gry mają działać na full rozdzielczości i ze wszystkimi bajerami). A już o dyskach twardych nie wspominając.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”