Masowe blokowanie stron internetowych przez ABW!

Czyli nagłe i niespodziewane zejścia z tematu. Rozmowy o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
ZdzisławZdzisławski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-23, 02:12
Komentarze: 11

Masowe blokowanie stron internetowych przez ABW!

Post autor: ZdzisławZdzisławski »

Gruchnęła dziś wiadomość o zablokowaniu dostępu do całego szeregu stron internetowych, w tym skrajnie prawicowego wrealu24 a także, co ciekawe, wolnemedia.net, z którym z tego co kojarzę Radio Paranormalium kiedyś współpracowało?

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci ... listy.html
https://dorzeczy.pl/opinie/297082/stron ... -roli.html
https://www.press.pl/tresc/70622,za-sze ... nych-stron
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Masowe blokowanie stron internetowych przez ABW!

Post autor: Ivellios »

Tak, współpracowaliśmy kiedyś z "wolnymi mediami" (celowo z małej). Zerwaliśmy współpracę w momencie, gdy Michał A. tchórzliwie podpisujący się jako Maurycy Hawranek zaczął kupczyć materiałami z Radia Paranormalium (zarówno artykułami jak i podcastami), próbując wyciągnąć kasę z polskiego startupu BigUp. Jakiś czas później ta gnida żerująca na cudzym contencie nasłała na mnie policję, twierdząc, że niby przeze mnie zmalały mu wpłaty od odwiedzających jego pieprzoną stroniczkę, i pomawiając mnie o oczernianie go wpisami na jakichś forach, czatach, itd. Nie wiem jak inni, ale ja z tego i wielu innych powodów po "wolnych mediach" płakać nie będę. Zresztą jest to serwis praktycznie w całości składający się z kopiujwklejek z innych stron, uważam więc, że zniknięcie tego z Internetu nie spowoduje żadnej straty.
Awatar użytkownika
ZdzisławZdzisławski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2014-08-23, 02:12
Komentarze: 11

Re: Masowe blokowanie stron internetowych przez ABW!

Post autor: ZdzisławZdzisławski »

Wszedłem sobie z nudów na wolnemedia.net przy pomocy Opery z włączonym VPN-em, włączyłem sobie któryś ze starych podcastów udostępnianych również w Paranormalium, i wiecie co zauważyłem? Odkryłem otóż, że ten pachołek moskiewski Maurycy Hawranek hotlinkuje materiały z serwera archiwum-paranormalium.ovh czyli z tego samego, na którym hostowane są podcasty na waszej stronie. Tak tylko donoszę, może warto byłoby coś zrobić żeby nie zżerał wam zasobów serwerowych.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Masowe blokowanie stron internetowych przez ABW!

Post autor: Ivellios »

Dzięki za informację. Ukróciłem dziadowi to hotlinkowanie. Niech sobie zainwestuje we własny serwer, zamiast żerować na cudzym transferze i zasobach serwerowych.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Off-topic”