Reiki - pochodzenie i ponowne odkrycie..

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Reiki - pochodzenie i ponowne odkrycie..

Post autor: Zuzia »

Chciałabym przybliżyć Wam trochę wiedzę o czymś co wg mnie jest nie tylko piękne, ale i bardzo skuteczne. Jest to Reiki siła działająca we wszystkich aspektach stworzenia, energia witalna przenikająca wszystko - bez niej życie byłoby nie możliwe.
Jako wprowadzenie podaję znaczenie słowa REIKI.

ReiKi
Rei to siła działająca we wszystkich aspektach stworzenia. Ki to energia witalna przenikająca wszystko co żyje.
O jej istnieniu ludzie wiedzieli od niepamiętnych czasów - chińczycy nazywają ją chi, kahuni - mana, Hindusi - prana, a u chrześcjan to Duch Święty albo światłość.
Energię tę możemy wykorzystać do uzdrawiania nie tylko naszego ciała, ale i psychiki, a także...losu wpływając na naszą sytuację życiową.

U schyłku XIX wieku żył i nauczał w Japonii kapłan Mikao Usui kierując niewielkim chrześciańskim uniwersytetm w Kyoto. Kiedyś jeden z jego uczniów zadał mu pytanie czy wie w jaki sposób uzdrawiał Chrystus? brak możliwosci odpowiedzi na to pytanie stała się dla niego wyzwaniem.
Wyjechał więc do USA gdzie doktoryzował się w dziedzinie języków starożytnych szukając w nich rozwiązania tajemnicy.Ponieważ nie znalazł odpowiedzi na dręczące go pytanie powrócił do Japonii gdzie odwiedzał różne klasztory, studiował japońskie przekłady pism buddyjskich nauczył się też chińskiego, aby uzyskać jeszcze większą orientację w pismach buddyjskich. Jednak dopiero decyzja by nauczyć się sanskrytu - języka najstarszych buddyjskich pism, doprowadziła go manuskryptu Buddy opisów, formuł, symboli, traktujących o tym jak uzdrawiał Budda.
Po siedmiu latach poszukiwań Usui znalazł to czego szukał jednak jego wiedza o symbolach nie wystarczała, aby wejść w kontakt z uzdrawiającą energią duchową. Posłuchał więc rady swojego przyjaciela przełożonego klasztoru buddyjskiego i zaczął pościć oraz medytować przez dwadzieścia jeden dni na jednej ze świętych gór Japonii. Dwudziestego pierwszego dnia nawiedził go potężny promień świetlny z nieba, przed którym - kierując się pierwszym impulsem - chciał uciec jednak zdał sobie sprawę, że jest to dokladnie to czego szukał, na co czekał. Poruszony tym światłem, doświadczył odmiennego stanu świadomości i upadając na ziemię ujrzał ukazujące się w szybkim tempie, w rozbłyskach światła, symbole odkryte przez siebie w swoich studiach. Wryły sę one mocno w jego świadomość i stały się jednocześnie kluczem do boskiej energii uzdrawiającej.
Doktor Usui nazwał tę na nowo odkrytą energię Reiki. Dzięki niej poprzez nakładanie rąk uzdrawiali już Budda i Jezus.

Reiki nie zawiera w sobie żadnej wiary czy religii, i stosowana może być z jednakową skutecznością zarówno przez ludzi wielu religi, jak i niewierzących a także przez zwolenników najrozmaitszych kierunków filozoficznych czy światopoglądowych.
Nie jest też żadną sektą:evil:
Aby stać się kanałem przepływu owej Energii, musimy zostać na nią otwarci i dokonuje tego Mistrz poprzez inicjacje. Podczas przekazywania komuś Reiki jesteśmy jedynie kanałem czyli transmiterem, a przekazywana Energia nie jest naszą energią /tak jak przy bioterapii gdzie pobierana jest do leczenia energia własna bioenergeterapeuty/gdyż Reiki jest po prostu czerpaniem z Kosmicznej Uniwersalnej Energii, występującej w całym Wszechświecie.

PS.
Za pomocą Reiki możemy robić różne rzeczy::grin:
normalnie wymaga to lat ćwiczeń na co nie każdy znajduje na to czas w naszym zabieganym świecie - z Reiki przyśpieszamy i to bardzo:razz:
Xtreme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-05-17, 22:32
Lokalizacja: Whatever

Post autor: Xtreme »

Bardzo mnie to zaciekawiło (podobnie jak większość paranormalnych rzeczy :D ) może wie ktoś czy ktoś taki jak np ja mógłby się tego nauczyć i w jaki sposób zacząć itd?
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Najprosztszą drogą jest być inicjowanym przez mistrza Reiki w kolejne stopnie co otwiera nas na przpływ energii :)
bez inicjacji też jest podobno możliwe otworzenie swoich kanałów energetycznych /takim sposobem jest wzbudzenie energii Kundalini/ jednak wymaga to wielu lat ćwiczeń, pracy z oddechem, energią - tak więc metoda inicjacji Reiki przez Mistrza Reiki jest metodą nazwałabym ją trochę "dla leniwych lub niecierpliwych" :P

ps.
chętnie odpowiem na Twoje pytania gdyż od kilku lat interesuję się Reiki :grin:
Xtreme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-05-17, 22:32
Lokalizacja: Whatever

Post autor: Xtreme »

Cóż wychodzi na to że jeśli chcę zająć się ReiKi czekają mnie lata pracy gdyż wątpię, że udałoby mi się znaleźć mistarza ReiKi gdzieś w pobliżu mojego miejsca zamieszkania. Może jak wyjadę na wakacje. Mam jeszcze pytanie czy taka inicjacja jest płatna czy też mistrzowie inicjują za darmo?

EDIT: Przyszło mi do głowy jeszcze kilka pytań:
1. Czy za pomocą ReiKi można leczyć z pewnej odległości np 5 metrów czy udaje się to tylko wtedy gdy dotykamy osoby leczonej>
2. Czy ReiKi leczy wszystkie schorzenia? (czy wyleczy nas np z anginy, lub grypy, jakiegoś nowotworu, czy za jej pomocą można leczyć złamania kończyn i czy np goi rany np rozcięcia, rozdarcia itp.)
3. te chyba najgłupsze. Czy za pomocą ReiKi można przywracać np utracony wzrok, słuch? Lub czy jeśli osoba jest głucha od urodzenia to czy można jej przywrócić słuch w dowonym momencie?
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Odpowiem może po kolei :grin:
a/ w każdym większym mieście jest raczej mistrz Reiki tak, że z tym raczej problemu nie ma - skąd pochodzisz?

b/ inicjacje są płatne a ich wysokość zależy od tego za jaki stopień płacimy i od mistrza; są jednak inne formy zapłaty za inicjacje np. wykonanie czegoś czego potrzebuje np. mistrz /wszystko zależy też od mistrza/ chciałabym wyjaśnić, że inicjacja jest formą bezpośredniego kontaktu przynajmniej w Reiki tradycyjnym/

c/ co do leczenia na odległość to w Reiki odległość nie jest problemem, robiąc przekaz pokonujemy czas i przestrzeń - umożliwia to jeden z symboli II stopnia oraz mantra do niego :)

d/ Reiki leczy praktycznie wszystkie a raczej większośc schorzeń , przyśpiesza zrastanie kości, blizny oraz rozcięcia znikają lub się zmniejszają tak iż wracamy praktycznie do stanu sprzed danego zdarzenia. Chciałabym wyjaśnić, że jeżeli np. ktoś stracił rękę lub nogę to raczej mu ona nie odrośnie - Reiki to nie Harry Potter :D

e/ co do przywrócenia słuchu lub wzroku komuś kto go stracił lub nigdy nie miał to nie mówię, że po użyciu Reiki natychmiast je odzyska lub, że odzyska je napewno co nie znaczy, że nie jest to możliwe. Przyczyną powstawania każdej choroby jest jakiś problem, który można pokonać jeżeli znajdzie się jego źródło samo działanie na bolące miejsce niczego nie daje tj. uśmierza, zmniejsza, likwiduje bół chwilowo a po jakimś czasie objawy wracają, dlatego ważną rzeczą jest znalezieniem przyczyny problemu i usunięcie go wtedy gwarantuje to powrót do zdrowia.

Ufff czy ktoś to przeczyta :roll: strasznie długaśny post mi wyszedł a nie porusza nawet czubka tematu.
Xtreme
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2006-05-17, 22:32
Lokalizacja: Whatever

Post autor: Xtreme »

No i jeszcze jedno pytanie. Co to są te symbole ReiKi? Czy to jakieś znaczki? Może nie możesz udzielać takich informacji?
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Pewnie nie o to Ci chodziło, ale i tak warto to wiedzieć :grin:
te "znaczki" jak je określiłeś nie są znaczkami, ale symbolami i do każdego z nich przypisana jest mantra.

Reiki oznacza uniwersalną energię - jest naturalną energią uzdrowicielską -Reiki jest bezwyznaniowe, wspiera i wspomaga wszelkie inne praktyki duchowe i medyczne, doprowadza do równowagi ciało i umysł.

System składa się z 4 stopni ( istnieją wersje 3 stopniowe gdzie 3 i 4 uczone są razem)

I. Stopień- twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i harmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz dostrojony do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym potrzebującym, zajęcia trwają dwa pełne dni, ponadto poznasz historię ponownego odkrycia systemu, jego pochodzenie, podstawowe układy tzw. BIOMASAŻU REIKI, zagadnienia BHP pracy z energią, oraz metody pomocnicze poprawiające działanie terapii

II. Stopień- Twoja łączność z energią REIKI zostaje pogłębiona, przepływ energii zwiększony, ze względu na to wskazana jest minimalna 3 miesięczna praktyka z możliwościami uzyskanymi na I stopniu. Chodzi o adaptację systemu energetycznego do zwiększonego przepływu energii. Ponadto dostajesz specjalne narzędzia do pracy z energią tzw. SYMBOLE REIKI.

Służą one wzmacnianiu przepływu energii, usuwania mentalnych PRZYCZYN chorób, oraz do wykonywania zabiegów REIKI na odległość bez względu na dzielącą odległość.
Stosując wiedzę z tego stopnia i uzupełniając ją sukcesywnie o wiadomości na temat pracy z energią możesz praktykować uzdrawianie nawet dla osób z poza twego kręgu rodziny i znajomych.

III. Stopień- Maksymalne otwarcie na częstotliwość wibracji energii REIKI

Dostajesz także SYMBOL MISTRZOWSKI zastępujący w użyciu wszystkie 3 poprzednie symbole a także dający ci natychmiastowy dostęp do pełni mocy Energii Reiki jaką jesteś w danym momencie przetworzyć przez swoje ciało.
orsonik
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-07-01, 11:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: orsonik »

nie znam się na tym co i jak osobiście kożystałem z usług takiego Mistrza. Polecam każdemu spróbować chociaż raz. To nie jest jakieś bezsensowne machanie rękami to naprawdę czuć przenikające organizm ciepło z rąk osoby która nas leczy, te energie czuć. Sam się zdziwiłem bo zawsze podchodziłem z dystansem do takich form leczenia. Jednak po zareklamowaniu przez znajomych spróbowałem, po takiej sesji czuje się człowiek zupełnie inaczej.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

czyli przykładam ręce do głowy, wyciszam się... i się leczy? - znaczy nie musze pytać, bo co nieco o tym wiem z własnego doświadczenia... ALE! chce być pewny, czy to u was działa w ten sposób, bo może poprostu wiara w to, że ktoś noszący chorobę jest zdrowy i tej choroby nie posiada wystarcza do tego leczenia... a może wszystko razem leczy, już nie wiem :-P
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Tak, DragonFire przykladasz rece na glowe lub tam gdzie wlasnie wskazuje Ci intuicja i intencja prosisz energie Reiki aby plynela.

Roznica Reiki z bioenergoterapia jest to, ze my reikowcy po inicjacji dostajemy mozliwosc z korzystania ze zrodla energii uniwersalnej.

Bioenergoterapeuta traci podobno swoja energie a my stajemy się tylko narzedziem Reiki czyli kanalem przez ktory przebiega energia do potrzebujacego dajac komus zabieg sami pozwalamy przeplywac energii przez nas i rownoczesnie wzmacniac.

Nie uwazam, ze Reiki jest jedyna mozliwoscia dostepu do energii.
Katolicy moga poprosic o nia np. Maryje, Jezusa...jak robil to nasz Papież i rowniez bez inicjacji Reiki uzdrawial rekami!


W uzdrawianiu energiami prawie wazniejsza od postawy uzdrowiciela jest nastawienie odbiorycy od ktorego zelezy czy przyjmnie lub odrzuci energie.

Spotkalam się rowniez z zagadnieniami uzaleznienia się od uzdrowiciela lub nawet strachu przed manipulacja. Uwazam, ze jest to propaganda stworzona przez ludzi, ktorzy nie wiedza co to jest Reiki.

Reiki dziala samo i jest inteligentna energia, ktora wie jak ma się ukierunkowac nawet jesli "kanal" nie jest pewny gdzie ja wyslac.
Reiki jest energia milosci, nie da się jej naduzyc w innych celach--- poprostu traci swoja moc.

Rowniez inicjacje od mistrza do ktorego nie czujemy sympatii po jakims czasie lub inicjacje na odlegosc lub cena inicjacji nie maja wplywu na jakosc Reiki!

Reiki to Reiki ---sa rozne sposoby odnalezienia drogi do tej energii ale energia pozostaje ta sama.
Ostatnio zmieniony 2007-08-17, 08:04 przez Titania (usunela konto), łącznie zmieniany 1 raz.
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

"ze my reikowcy po inicjacji dostajemy mozliwosc z korzystania ze zrodla energii uniwersalnej"
Nie chce cie obrażać, ale ... :lol: ... Ja mam dostęp do tej energii bez żadnych ograniczeń od zawsze. Tu chodzi bardziej o poszerzenie sobie świadomości na tyle dostatecznie, by móc tą energie brać w ilościach nieokreślonych. To nie jest żadna inicjacja, czy podarunek od "losu" jakiegos stanowiska, tylko naturalny bieg swojej nauki.

"Katolicy moga poprosic o nia np. Maryje, Jezusa...jak robil to nasz Papież i rowniez bez inicjacji Reiki uzdrawial rekami!"
A do tego potrzebna jest wiara i wiedza, a nie uczestnictwo w jakiejś grupie religijnej. Taką wiedzę, a potem wiarę, albo odwrotnie otrzymujemy od tych, których zobaczymy, bądź odbierzemy od nich przekaz poprzez stanie się na moment medium.
Jednak dobrym pomysłem, jest korzystanie ze wszystkich pozytywnych metod na raz, jesli chcemy szybko dojść do pewnych umiejętności.

"W uzdrawianiu energiami prawie wazniejsza od postawy uzdrowiciela jest nastawienie odbiorycy od ktorego zelezy czy przyjmnie lub odrzuci energie."
Albo, potrzebna jest duża wytrwałość i moc uzdrowiciela, by przebić się przez granice pacjenta.

"Spotkalam się rowniez z zagadnieniami uzaleznienia się od uzdrowiciela lub nawet strachu przed manipulacja."
Uzależnienie, czyli poczucie bliskości do danej osoby, nie jest negatywne, choć jeśli uzdrowiciel jest nabijającym w butelke oszustem, to inni, prawdziwi uzdrowiciele mogą mieć z tym problem, że nikt im nie uwierzy w ich zdolności... Ale to tak naprawde, trzeba uwierzyć w siebie, a nie w kogoś, bo ta energia jest uniwersalna, tak samo moja, jak i twoja. Może to ja skłaniam ją do tego, by uzdrawiała, ale to ty sprawiasz, że może ona tego dokonać. Poza tym, energie się czuje, a więc przekonać się o prawdziwości umiejętności uzdrowicieli jest niezwykle prosto. Wystarczy poczuć, jeśli nikt nic nie czuje, a za uzdrawianie dostaje rachunek do zapłacenia, to wszystko jasne.

"Uwazam, ze jest to propaganda stworzona przez ludzi, ktorzy nie wiedza co to jest Reiki."
A ty nie rozumiesz ludzi. A przecież trzeba ich rozumieć, bądź postawić się w ich skórze, by móc im skutecznie i w miare sprawnie pomóc.

"nie da się jej naduzyc w innych celach--- poprostu traci swoja moc."
Chyba, że mistrz zbajeruje energie ;)

A co do sposobów odnalezienia, skoro jest to energia miłości, to w miłości możemy ją odnaleźć :D
banita
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 90
Rejestracja: 2007-06-05, 11:13
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: banita »

Najśmieszniejsze jest włączenie Reiki w poczet sekt przez Dominikanów.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

@DragonFire
Nie, nie obrazam się nigdy na nikogo i nie uwazam się za wyrocznie.
Wiadomo, ze sa tysiace roznych zrodel, gdzie kazdy moze "się podlaczyc" samemu lub poprzez inicjacje.
Aby czerpac ze zrodla Reiki inicjacja pozwala zaoszczedzic wiele czasu jaki zainwestowal Usui (ktory sam przeciez nie mial inicjacji).
:) pzdr
Titania
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

banita pisze:Najśmieszniejsze jest włączenie Reiki w poczet sekt przez Dominikanów.
Nie znam Dominikanow ale jak juz gdzies napisalam pojecie sekta jest chyba tylko w Pl uzywane negatywnie. Na jakies polskiej stronie pisalo aby uwazac bo Yoga to tez sekta.

W USa jes wiele sekt katolickich, buddystycznych itd. nie koniecznie musza byc one zle. Kosciol kat. jest tez duza sekta. :grin: :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”