W czym Wam pomogło Reiki?

Czyli Reiki, Huna i różne "dziwne" sposoby leczenia chorób cielesnych i umysłowych
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Darnok :)
chodzi co o to jak wyglądała moja inicjacja? ależ tak samo jak wszystkich którzy są w Reiki tak bym to określiła. Inicjacji dokonuje mistrz/nauczyciel Reiki.

Zakres szkolenia według systemu Usui, opartego na linii przekazu M.Usui - Ch.Hayashi - H.Takata - P.Lei Furumoto obejmuje trzy stopnie Reiki. Tylko trzy i każdy z nich jest jednorazowym aktem, bez podziału na stopnie-etapy. Wspominam o tym dlatego, bo niektóre inne systemy stworzyły własne cykle, wydzielając znacznie więcej stopni. Nie są one ani lepsze ani gorsze. Są inne.

Do omawianego systemu należą więc stopień pierwszy, drugi i trzeci (tzw. mistrzowski)

Po pierwszym stopniu często pojawiają się choroby, na które wcześniej chorowaliśmy (w bliższej lub dalszej przeszłości). Są one przyblokowane, podleczone, na skutek minionych terapii, a teraz Reiki je kuruje do końca. Stąd objawy chorób nie są chorobami samymi w sobie, ale efektem wymiatania ich z organizmu.
Osoby postronne śmieją się z Reikowców, że oni nie chorują, tylko się oczyszczają. I tak jest w rzeczywistości. Wystarczy wykonać kilka zabiegów, a Energia płynąc przez przekazującego uaktywnia te same strefy co u pobierającego. Jeżeli były w tej strefie problemy, następuje oczyszczenie.
Czym więcej zabiegów wykona się, tym głębiej i mocniej sięga oczyszczanie.

Poza oczyszczaniem fizycznym następuje też oczyszczanie na planie psychiczno-duchowym. Niekiedy trudno je rozdzielić. Na czym to polega ? Pojawiają się niespodziewane ataki płaczu lub śmiechu, uaktywniają się nadmierne emocje i stresy, zaszłe i głęboko ukryte lęki i żale. Wszystkie one, i nie tylko one, podobnie jak fizyczne objawy znikają, zabierając ze sobą to, co było wydalane: złogi, emocje, stresy... .

Każdy ze stopni wiąże się z odpowiednim poziomem energetycznym tj. im dalej tym bardziej jesteśmy "udrażniani" na odbiór energii.

Nie wiem czy o to Ci chodziło? wiem, że to tak w ogromnym skrócie, ale jeżeli coś nie jest jasne pytaj :D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

chodziło mi o ciebie np. Jakiś brodaty facet położył na mnie ręke i puff jestem reikowcem :) o to mi w chodzi :)
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zuzia »

Darnok to co piszesz o dotknięciu przez brodatego faceta :lol: / mój nie jest brodaty / i już jesteś w Reiki to ogromny skrót... chodzi Ci o techniczną stronę inicjacji?
więc tak :) inicjacja odbywa się poprzez dotyk, na odległość się nie da :?
spokojnie to tylko kilka punktów na ciele.

W trakcie inicjacji twoje ciała energetyczne i czakry zostają oczyszczone i zharmonizowane tak abyś mógł bez problemu korzystać z przepływu energii REIKI, następnie zostajesz dostrojony do energii REIKI tak abyś mógł przekazywać ją sobie oraz innym.
Czy o to Ci chodziło? jeżeli nie chętnie odpowiem na inne pytania.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Jak długo trwała (inicjacja) i czy trzeba było się specjalnie przygotować?
Zuzia
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: 2005-05-30, 02:41
Lokalizacja: Warszawa

przygotowanie

Post autor: Zuzia »

Powiem szczerze nie patrzyłam wtedy na zegarek ale wydaje mi się, że mogło to trwać około 15-20 minut :)
Jeżeli chodzi o jakieś specjalne przygotowanie się to z tego co pamiętam 2,3 dni przed inicjacją nie piłam kawy, mocnej herbaty.
Żadnych specjalnych przygotowań nie robiłam a jedynym zaleceniem , ale to już było po, żeby pić około 1-2 litra dziennie niegazowanej wody.
Po inicjajcji następuje umowny 21 dniowy okres oczyszczania organizmu z toksyn , złogów i nie tylko, ale różnie to trwa i jest to raczej sprawa indywidualna :) dlatego dobrze jest wspomóc organizm w procesie oczyszczania pijąc wodę.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Medycyna niekonwencjonalna i uzdrawianie”