drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Abraham
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2011-08-23, 14:46

drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Post autor: Abraham »

Pierwsze sklepy z elementami do drukarek 3D już zostały otwarte, Co sądzicie o tych urządzeniach, czy się przyjmą na stałe? Potencjał jaki posiadają wydaje się być dosyć znaczny, choć zastanawiają mnie potencjalne konsekwencje dla rynku.
Artykuł na temat tych drukarek http://tech.pgs-soft.com/2012/09/24/moda-na-wydruki-3d/
Awatar użytkownika
DarkBreath
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 52
Rejestracja: 2012-08-01, 19:59

Re: drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Post autor: DarkBreath »

lekki uszczerbek na rynku będzie na pewno załóżmy taki magazynek do broni wytrzymuje tylko 200 pocisków potem zaczyna się rozpadać ,te drukarki są całkiem fajnie jeśli ma się jakiś zepsuty element do jakiegoś urządzenia np : tostera ,ale wykonanie całych elementów np broni nie dość ,że kosztowne to mało wytrzymałe cały pistolet (wydrukowany) wytrzymuje 5 strzałów XD
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Post autor: IteratorZX81 »

Na razie te urządzenia wydają się zbyt drogie - za te pieniądze można mieć już w miarę dobry komputer (z tego co patrzałem to to jest jakieś 1500-3000 zł), więc na razie trochę ciężko mówić czy się przyjmą. Jak ceny będą normalniejsze, to może...

Aczkolwiek myślę że namieszają i to sporo. Pojawi się też pewnie nowy rodzaj piractwa - torrenty-paczki typu 100 różnych kubków czy 100 różnych wieszaków.
Awatar użytkownika
Svetlana
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2012-11-24, 23:21

Re: drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Post autor: Svetlana »

Nadal czytam ten artykuł i zastanawiam się jak to jest możliwe? Drukarka 3D? To dla mnie trochę absurdalne. Myślę, że te drukarki z pewnością namieszają w gospodarce. Tak jak mówił poprzednik, cena dobrego komputera i zalążek dla nowego rodzaju piractwa.
Awatar użytkownika
Smerfastyczny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2012-11-15, 13:14
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

Re: drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Post autor: Smerfastyczny »

Te drukarki, kiedy stanieją do rozsądnej sumy będą absolutnym hitem. Będzie można z nich drukować wiele interesujących rzeczy, które będą wyglądały jak prawdziwe. W jakimś programie tv (nie pamiętam w jakim) widziałem tą drukarkę w akcji. Wydrukowano w niej but w skali 1:1. Wyglądał jak prawdziwy.
Awatar użytkownika
IteratorZX81
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 419
Rejestracja: 2008-09-05, 18:38

Re: drukarki 3D namieszają w gospodarce?

Post autor: IteratorZX81 »

Osobną sprawą pozostaje to czy chcesz nosić plastkowe (bo tylko takie rzeczy te drukarki potrafią na razie robić - to jeszcze nie replikator ze Star Treka) buty.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”