Czasoprzestrzen - Czy aby napewno iluzja?

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
niebieskieucho
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-14, 17:08
Lokalizacja: Folkestone

Re: Czasoprzestrzen - Czy aby napewno iluzja?

Post autor: niebieskieucho »

Spock pisze:Nie czepiajcie się tak niebieskiego, bo wielu fizykow tez ma podobne watpliwosci. Ale wszyscy się trzymaja paradygmatu, bo nikt nie wymyslil nic lepszego.

Dlaczego twierdzisz ze Wszechswiat nie ekspanduje ?
Ludzie zadaja niewlasciwe pytanie “Skad wzial się wszechswiat?”. Prawidlowo zadane pytanie powinno brzmiec: “Skad wziela się zmaterializowana czesc wszechswiata?”. Wszechswiat/przyroda po prostu jest i nie ma stwórcy. Czas pojawil się wraz z narodzinami materii. Czy przestrzen wszechswiata (objetosc) ulegala zmianom? Moje zdanie jest: nie, bo: przestrzen nie ekspanduje. Jest jej dokladnie tyle ile bylo, jest i bedzie (uwazam, ze wszechswiat jest skonczony). Zmienila się tylko jej zawartosc. Zmaterializowana czesc wszechswiata zostala zrodzona przez pierwotna, energetyczna, przestrzen przez przypadek. Wszechswiat mozna przyrównac do zólwiego jajka co do ksztaltu ale nie co do skali. Sklada się on z jadra zawierajacego wszystkie formy materii oraz okalajacej go “najczyszej”, pozbawionej mikrofalowego promieniowania, energetycznej przestrzeni. Troche wiecej na te tematy na mojej stronie http://www.andreaquarius.org

--
Those who admit that understood Relativity, automatly admit that understood nonsense.

-- 2010-10-18, 14:33 --
tak pisze:Masz rację. To są kpiny z nauki.

Kpisz w ten sposób sam z siebie.

Nie umiesz wytłumaczyć fenomenu wychwytywania na ziemi mezonów - co było warunkiem wystarczającym kontynuowania dyskusji. Zamiast tego kpisz. Droga wolna, beze mnie. Żegnam.
Bez straty na pozytek z dyskusji.
Nie potrafiles dac odpowiedzi czym jest czas. A to takie proste.
--
The Relativity trick
Makes - no doubt - everyone sick
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czasoprzestrzen - Czy aby napewno iluzja?

Post autor: Darnok »

Jest jej dokladnie tyle ile bylo, jest i bedzie
No tak- najłatwiej byłoby to sprawdzić po prostu pokonując granicę materialnego wszechświata. Dlaczego jednak przestrzeń nie może się zaginać, skoro ten model się sprawdza i dlaczego owe "mezony pi" Taka- czemu docierają do ziemi?
“Skad wziela się zmaterializowana czesc wszechswiata?”
Czas pojawil się wraz z narodzinami materii
Zmaterializowana czesc wszechswiata zostala zrodzona przez pierwotna, energetyczna, przestrzen przez przypadek.
A energia nie jest przypadkiem tożsama materii? co dało więc początek "energetycznej przestrzeni"?
Awatar użytkownika
niebieskieucho
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-14, 17:08
Lokalizacja: Folkestone

Re: Czasoprzestrzen - Czy aby napewno iluzja?

Post autor: niebieskieucho »

Darnok pisze:
Jest jej dokladnie tyle ile bylo, jest i bedzie
[qote]
No tak- najłatwiej byłoby to sprawdzić po prostu pokonując granicę materialnego wszechświata.
Wiadomo, ze tego nie da się sprawdzic, dlatego trzeba to ogarniac racjonalnie.
Dlaczego jednak przestrzeń nie może się zaginać, skoro ten model się sprawdza
Jakze się sprawdza? Nie ma na to dowodu, ze przestrzen moze się odksztalcac. Na to, ze nie moze, tez nie ma, ale moje zdanie jest jak wczesniej napisalem. Jakby przestrzen mogla się giac, to by materia w niej falowala.
i dlaczego owe "mezony pi" Taka- czemu docierają do ziemi?
Od wyjasnienia tego sa ludzie madrzejsi ode mnie. Na pewno jest jakas prosta przyczyna i przypuszczam, ze ma zwiazek z Ziemskim polem magnetycznym. Niemniej, tlumaczenie tego rzekoma dylatacja czasu jest nonsensem.
“Skad wziela się zmaterializowana czesc wszechswiata?”
Czas pojawil się wraz z narodzinami materii
Zmaterializowana czesc wszechswiata zostala zrodzona przez pierwotna, energetyczna, przestrzen przez przypadek.
A energia nie jest przypadkiem tożsama materii?
W zasadzie tak, ale lepiej pasowaloby nazwac ja pramateria, z uwagi na najprymitywniejsza jej postac.
co dało więc początek "energetycznej przestrzeni"?
Nic. Jest bytem pierwotnym, podobnie jak energia (pramateria) /ang. primordial/. Nie mozna szukac przyczynowosci bez konca. Ona musi się gdzies konczyc, a konczy się oczywiscie na najprostszym (najprymitywniejszym) bycie fizycznym. Gdyby tak nie bylo, swiat bylby niewytlumaczalny.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Czasoprzestrzen - Czy aby napewno iluzja?

Post autor: Darnok »

Od wyjasnienia tego sa ludzie madrzejsi ode mnie. Na pewno jest jakas prosta przyczyna i przypuszczam, ze ma zwiazek z Ziemskim polem magnetycznym. Niemniej, tlumaczenie tego rzekoma dylatacja czasu jest nonsensem.
No właśnie wytłumaczyli, tylko wyjaśnienie może ci się nie spodobać.
Awatar użytkownika
niebieskieucho
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 14
Rejestracja: 2009-09-14, 17:08
Lokalizacja: Folkestone

Re: Czasoprzestrzen - Czy aby napewno iluzja?

Post autor: niebieskieucho »

Darnok pisze:
Od wyjasnienia tego sa ludzie madrzejsi ode mnie. Na pewno jest jakas prosta przyczyna i przypuszczam, ze ma zwiazek z Ziemskim polem magnetycznym. Niemniej, tlumaczenie tego rzekoma dylatacja czasu jest nonsensem.
No właśnie wytłumaczyli, tylko wyjaśnienie może ci się nie spodobać.
Choc przestrzegaja aby nigdy nie mówic slowa nigdy, to w tym przypadku zrobie wyjatek. Nigdy nie uznam tlumaczenia zjawisk rzekoma, tzw., dlatacja czasu.

--
Science must be crystal-clear
Fight for it my fellow-peer
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”