Rozwój DNA

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
loco15
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-08, 17:06

Rozwój DNA

Post autor: loco15 »

Witam. Kiedyś, gdzieś natknąłem się na artykuł o DNA. Tzn. ''zwykli'' ludzie mają podwójną nić DNA, ale obecnie rodzą się dzieci z potrójną nicią. Podobnie rzecz ma się ze świadomością człowieka. Czytałem kiedyś o tym że ludzie są na II poziomie świadomości a w 2012 nie będzie kataklizmów tylko do tego czasu ludzie będą mieli czas żeby przejść na ''wyższy poziom''. Macie na ten temat jakiekolwiek informacje, linki, artykuły,stronki??? Prosiłbym o jakiekolwiek dane z waszej strony.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Rozwój DNA

Post autor: Spock »

DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Z tego co kiedyś czytałam na ten temat to nie ma udowodnionych przypadków wykrycia potrójnej helisy DNA u ludzi. Są przypadki, ale żadnego potwierdzonego, żeby ktoś się urodził z potrójnym łańcuchem. Potrójne DNA miało jakiś ścisły związek z bakteriami E.Coli. Poza tym jest jeszcze edna rzecz, która mi się przypomniała, kiedy czytałam post loco15. Pojawienie się potrójnej helisy miało mieć związek z przepowiednią Edgara Cayce'a, dotyczącą tzw. "dzieci Indygo". Mieli to być ludzie wyczuleni na wszystko co "para". Jednak czy w to wierzyć? Chciałabym zobaczyć jakiś wiarygodny dowód potwierdzony naukowo i genetycznie, że faktycznie trzecia nitka jest możliwa. Bo jak na razie to cięzko mi to ogarnąć. Nie tego się uczyłam i nie bardzo wiem, w jakie wiązania mogłyby wchodzić zasady w takim łańcuchu.
loco15
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-08, 17:06

Re: Rozwój DNA

Post autor: loco15 »

DanaS
Masz link albo plik dotyczący tych dzieci Indygo, bo w necie tego za dużo nie ma.
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: Rozwój DNA

Post autor: Spock »

Chciałabym zobaczyć jakiś wiarygodny dowód potwierdzony naukowo i genetycznie, że faktycznie trzecia nitka jest możliwa. Bo jak na razie to cięzko mi to ogarnąć. Nie tego się uczyłam i nie bardzo wiem, w jakie wiązania mogłyby wchodzić zasady w takim łańcuchu.
Ciężko coś znaleźć na ten temat. Z tego co wyczytałem, to raczej nie są trzy nici splecione na całej długości. Ta trzecia nitka jest w istocie bardzo krótka, łączy się na długości jakiegoś pojedyńczego genu. Przez wiązania wodorowe.

http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w ... x_dna.html
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Niestety loco, to mi się tylko obiło. Nie szukałam pod tym kątem w sieci, bo kiedy na to wpadłam, to od razu mi zaczęło śmierdzieć kantem dużych rozmiarów. Już sama trzecia nitka była dla mnie dobrym żartem a dzieci Indygo...może zostawię tą kwestię ;)
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Rozwój DNA

Post autor: Isen »

ta potrojna helisa to z pewnoscia kant, z pewnoscia bylo to by widoczne wkoncu mieli by oni 50 % wiecej genow. taka mutacja pociagla by za soba duze zmiany w czlowieku (nie tylko fenotypowe)
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rozwój DNA

Post autor: Ruskof »

Isen,zauwarz ze ta potrojna nic wystepuje tylko w jednym miejscu a nie wszedzie :)
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Rozwój DNA

Post autor: Isen »

posiadanie chodzby jednego genu wiecej powoduje roznorakie mutacje. np mutacja 21 chromosomu powoduje zespol downa . mutacje sa w wiekszosc przypadkow szkodliwe(prawie we wszystkich) pojedyncze mutacje raz na xxx lat sa pozytywne wiec nie mozliwe aby taka mutacja zasza w wiekszej populacji i u wszystkich byla pozytywna !
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rozwój DNA

Post autor: Ruskof »

Zeby to udowodnic trzeba przepowadzic badania,a klamcow na electric chair poslac :P
Awatar użytkownika
Isen
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 64
Rejestracja: 2009-09-06, 22:00
Lokalizacja: szczecin/gorzów wlkp

Re: Rozwój DNA

Post autor: Isen »

kazesz przeprowadzac badania aby udowodnic moja teze odnosnie "twoich majakow" ;) a sam bronisz swojej pseudo teorii opartej tylko i wylacznie na czyichs domyslach. zastanow się dobrze nad tym ;]
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: Rozwój DNA

Post autor: Beowulf »

A propos trzeciego łańcucha DNA... Według mnie jest to możliwe, aczkolwiek mutacja jaką przeszedł by taki człowiek była by wręcz nie prawdopodobna, oczywiście zdarzały się przypadki, lecz z tego co wiem tylko u noworodków które zmarły po 2 dniach życia, po prostu dłużej by nie przeżyły... Koniec :P Pozdrawiam!
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Rozwój DNA

Post autor: Ruskof »

Isen-Tak stwierdzilem opierajac się na twojej wypowiedzi :)
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Ale utrzymywanie, że tacy ludzie mieliby dożywać dorosłych lat i mieć zdolności wieszczenia jest mocno przesadzona. A co do posyłania na electric chair to bym jeszcze paru do tej kolejki dostawiła :/
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: Rozwój DNA

Post autor: Nyh »

Niemożliwe jest posiadanie przez człowieka DNA złożonego z 3 łańcuchów.
Możliwe jest posiadanie zwiększonej liczby chromosomów - człowiek ma 23 pary. Zdarzało się, że rodziły się dzieci z 23 TRÓJKAMI chromosomów, ale nie z potrójnym łańcuchem DNA.
Oczywiście dzieci te umierały niemal zaraz po narodzinach.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Nyh, doczytaj cały temat proszę. Nie chodzi o potrójny łańcuch tylko o trzecią nitkę w helisie. Czyli dokładnie to co Ty napisałeś.
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: Rozwój DNA

Post autor: Nyh »

Niemożliwe mieć 3 nitki w helisie DNA, o to mi chodzi. Można mieć potrójny komplet chromosomów, a to nie to samo...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Rozwój DNA

Post autor: DanaS »

Ale Nyh, ale jak "potrójny komplet chromosomów"? Weź mi to rozrysuj jak możesz i podeślij bo nie potrafię sobie zwizualizować o co Ci może chodzić. Nie można mieć potrójnego kompletu.
Nyh
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 17
Rejestracja: 2011-01-19, 19:34

Re: Rozwój DNA

Post autor: Nyh »

Mamy 46 chromosomów - 22 pary chromosomów autosomalnych (czyli takich "zwykłych", zawierających informację o kolorze oczu, włosów, niektórych chorobach itp) i parę chromosomów płci - XX u kobiet, a XY u mężczyzn. Zatem 22 * 2 = 44 + 2 (chromosomy płci) daje 46.
Czytałam ( nie pamiętam źródła, ale na taką informację gdzieś się natknęłam), że może zdarzyć się sytuacja gdy zamiast tych 22 PAR chromosomów mamy 22 TRÓJKI chromosomów (czyli 3 chromosomy pierwsze, trzy chromosomy drugie itd.) i TRZY chromosomy płci (np. XXY, lub XXX).
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”