Piramidy w Gizie

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Piramidy w Gizie

Post autor: FaKtoMaaN »

o piramidach w Egipcie slyczal napewno kazdy. Moim zdaniem sa to najbardziej tajemnicze i najciekawsze bydowle na swiecie. Nikt nie wie dokladnie kto, kiedy, i po co je wybudowal. Jest na ten temat wiele teorji.. kryja bardzo wiele zagadak. Wg niektorych sluża jako oslona przed oddzialywaniem planety X na nasza ziemie. Ciekewy jest fakt ze sa one dokladnym odzwierciedleniem ukladu gwiezdnego Oriona, i ktos kto je zaprojekowal, byl doskonalym astrologiem i znal dokladne polozenie gwiezdne, PYTANIE Z KĄD ??

Kto ma jakies pomysly wiadomosci na ten temat, prosze niech doda cos od siebie..

PZ..
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: Spooky Fox »

Co do piramid. Nigdzie nie ma dowodów na istnienie planety X. Znaczy się, na istnienie planety owszem, ale nigdzie nie ma poważnych dowodów na to, że Nibiru (tzw planeta X) lata sobie jak chce i w 2012 stuknie w Ziemię. Więc do obrony przed nią na pewno te piramidy nie są. Może dlatego, że są za małe ;]

Co do odzwierciedlenia układu Oriona, to ówcześni Egipcjanie doskonale znali się na astrologii i nie było to dla nich problemem, wyznaczyc układ piramid identyczny z układem gwiazd z danej konstelacji. Poza tym, jako jeden z niewielu, gwiazdozbiór ten najłatwiej odnaleźc na niebie. Pas Oriona znajdziesz w bezgwiezdną noc nawet jak nie jesteś chocby zainteresowany tematem astrologii, więc można by powiedziec, że Egipcjanie "poszli na łatwiznę" odznaczając na Ziemi najjaśniejszy gwiazdozbiór. Oczywiście miał tam on dla nich jeszcze inne zastosowania, ale w wierzeniach starożytnych Egipcjan nie jestem aż tak wczytany.

Tak więc ułożyc piramidy, to nie był dla nich problem. Problem pojawia się przy budowie tychże piramid. Oczywiście oczekuję tutaj odpowiedzi sceptów, zwłaszcza jednego, że to było bardzo dużo osób, którzy pracowali dzień i noc i nic pozaziemskiego nie miało z tym nic wspólnego. Oczywiście, można się z tym zgodzic, tylko po co? Możemy również się nie dac i przedstawic kilka zadziwiających faktów budowli piramid.

Szczerze powiem, że póki co, to jestem w stanie teraz przytoczyc jeden fakt - obróbka kamienia, z którego zrobiono piramidy. Od kilku do kilkunasto tonowych kamieni obrobionych i położonych co do milimetra. Kiedyś, przy badaniu budowli, głos zabrał jakiś inżynier czy geodeta, teraz już nie pamiętam, ale nie ważne, ważne jest to, co powiedział, że dzisiejsi budowniczowie z wykorzystaniem najlepszych i najdroższych urządzeń laserowych są w stanie stworzyc projekt z dopuszczalnym błędem 0,5 do 1,5 centymetra. W żadnej piramidzie nie wskazali takiego odchyłu. Najwięcej 0,1 do 0,3 centymetra. Dziwne? Troszeczkę. Bardziej mnie to zaskakuje niż dziwi, aczkolwiek, po niektórych książkach o paleoastronautyce, można stwierdzic, że ludzie sami by sobie nie poradzili z takimi rzeczami.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: FaKtoMaaN »

a co do piramid, to także ciekawe są rożne korytarze, i wentylacje, raz widzialem taki dokument co wpuścili robota do takiego małego, wązkiego szybu, i na końcu były malutkie drzwiczki. I Nawet takie malutkie uchwyty precyzyjnie wykonane, nie dało się ich otworzyć, wiec je przewiercili, ale nie pamiętam co znależli po drugiej stronie..:(
bzykomar
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-30, 15:22
Lokalizacja: Jawor

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: bzykomar »

Spooky Fox pisze: Oczywiście miał tam on dla nich jeszcze inne zastosowania, ale w wierzeniach starożytnych Egipcjan nie jestem aż tak wczytany.
Konstelacja ta była symbolem jednego z egipskich bogów, dokładnie boga śmierci, którym był Ozyrys. Egipcjanie w czasach starożytnych wierzyli, że przez pas Oriona, dusza faraona trafia do królestwa umarłych.
Tak więc ułożyc piramidy, to nie był dla nich problem. Problem pojawia się przy budowie tychże piramid. Oczywiście oczekuję tutaj odpowiedzi sceptów, zwłaszcza jednego, że to było bardzo dużo osób, którzy pracowali dzień i noc i nic pozaziemskiego nie miało z tym nic wspólnego.
Nie widzę nic przeciwko takiej teorii. Co ciekawe wcale nie pracowali dzień i noc, najintensywniej tylko podczas wylewu nilu, gdy praca na polach była zupełnie nie możliwa.
Oczywiście, można się z tym zgodzic, tylko po co? Możemy również się nie dac i przedstawic kilka zadziwiających faktów budowli piramid.
Bo jest to racjonalne myślenie ?
Szczerze powiem, że póki co, to jestem w stanie teraz przytoczyc jeden fakt - obróbka kamienia, z którego zrobiono piramidy. Od kilku do kilkunasto tonowych kamieni obrobionych i położonych co do milimetra. Kiedyś, przy badaniu budowli, głos zabrał jakiś inżynier czy geodeta, teraz już nie pamiętam, ale nie ważne, ważne jest to, co powiedział, że dzisiejsi budowniczowie z wykorzystaniem najlepszych i najdroższych urządzeń laserowych są w stanie stworzyc projekt z dopuszczalnym błędem 0,5 do 1,5 centymetra. W żadnej piramidzie nie wskazali takiego odchyłu. Najwięcej 0,1 do 0,3 centymetra.
Ehh Ci geodeci. Gdzie Ty wyczytałeś o takim odchyle ? :galy: Póki co to mamy odchył od rzeczywistości.
Dziwne? Troszeczkę. Bardziej mnie to zaskakuje niż dziwi, aczkolwiek, po niektórych książkach o paleoastronautyce, można stwierdzic, że ludzie sami by sobie nie poradzili z takimi rzeczami.
Analizując prawdziwe dane...to troszkę tak. Wiele książek o paleoastro wybiera sobie najwygodniejsze fakty.

Dlaczego nie pozostawili więc, Twoim zdaniem, żadnych informacji w formie piktogramów o przybyszach, którzy mieliby im pomagać ??

a co do piramid, to także ciekawe są rożne korytarze, i wentylacje, raz widzialem taki dokument co wpuścili robota do takiego małego, wązkiego szybu, i na końcu były malutkie drzwiczki. I Nawet takie malutkie uchwyty precyzyjnie wykonane, nie dało się ich otworzyć, wiec je przewiercili, ale nie pamiętam co znależli po drugiej stronie..
Uważasz, że taki mały robot ma siłę otworzyć kilkudziesięcio cm drzwiczki z kamienia ? Po drugiej stronie znaleźli pustą komorę z częściowo zawalonym sklepieniem.
zblazowany

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: zblazowany »

piramidy zbudowali ludzie a nibiru nie istnieje, i nie każcie mi tego udowadniać bo szkoda czasu
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: Spooky Fox »

No tak myśli wielu sceptów - "bo szkoda czasu". Na naukę też Ci szkoda czasu, zblazowany? Bo to tak troszkę widac. To tak jakbym ja powiedział "Piktogramy na płaskowyżu nazca są robotą małych szarych ludzików z kosmosu. Ale nie każcie mi tego udowadniac, bo szkoda czasu." Żałosne...dlatego nigdy tak nie napiszę, bo mam szacunek do siebie, a nawet (mimo, że czasem tego nie widac) do osób mi przeciwnych.

Bzykomar. Można powiedziec, że z wykształcenia jestem technikiem...hmm...drogownictwa. Ogólnie z budowlami i budowami mam dosyc dużo wspólnego. Uwierz mi, na praktykach dużo naoglądałem się różnego rodzaju papierzysk, projektów itp, oraz widziałem wykonywaną a także wykonaną pracę. Takie odchylenia na 1.5 cm jak najbardziej mieszczą się w normie, a odchyły od rzeczywistości może w tym widziec osoba nie znająca praktyki. A o kamieniach dopasowanych do siebie możesz przeczytac w każdej książce, każdym filmie dokumentalnym i Bóg jeden wie w czym jeszcze, co tylko mówi o tajemnicach piramid.

Oczywiście wiele książek o paleoastronautyce wybiera pewne fakty. Ale jeszcze w żadnej nie spotkałem się z mitomanią, wyjmowaniem słów czy zdań z kontekstów czy innych tego typu rzeczy. Czyste fakty, bezstronne doświadczenia.
Oczywiście, można się z tym zgodzic, tylko po co? Możemy również się nie dac i przedstawic kilka zadziwiających faktów budowli piramid.


Bo jest to racjonalne myślenie ?
Jak najbardziej racjonalne. Irracjonalizm to może byc, kiedy zacznę Ci nawijac o krasnoludkach albo zębowych wróżkach, tak? Natomiast budowa piramid to fakty sprawdzone przez setki ludzi. No, chyba, że ktoś nie wierzy w istnienie samych pirami. To OK.
ToCoNasOdróżnia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2009-03-05, 15:33

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: ToCoNasOdróżnia »

Francuscy radiesteci: Leon Chaumery, i Arnold de Belizal badali rozkład promieniowań radiestezyjnych (zwanych kolorami) wokół Wielkiej Piramidy w Gizeh. Uzyskany i wielokrotnie powtarzany wynik: Najsilniejsze promieniowanie, zwane zielenią ujemną (V-­) występuje na południowej ścianie piramidy. Jednocześnie ten właśnie kierunek geograficzny wskazuje w tradycji astrologicznej od przysłowiowych niepamiętnych czasów - znak Koziorożca. Zaskakująca jest zbieżność właściwości zieleni ujemnej, jakie odkryli Chaumery i de Belizal z symboliką związanej z Koziorożcem planety Saturn. Zieleń ujemna to wg francuskich badaczy najsilniejsze promieniowanie Kosmosu, stanowiące "falę nośną" dla innych promieniowań. Ma ono właściwości dezynfekcji, hibernacji a w skrajnych przypadkach mumifikacji tkanki żywej. Potrafi równie dobrze wywoływać jak i leczyć groźne choroby nowotworowe. Saturnowi z kolei tradycja przypisuje właściwości spowalniania procesów życiowych, konserwacji, dezynfekcji ale i powolnego zabijania w tajemniczy sposób. Energia Saturna jest w astrologii przejawem najsubtelniejszych a przez to najpotężniejszych energii działających na Ziemię z Kosmosu - stąd częste wyobrażenia Saturna jako przeznaczenia. Nie jest to koniec astrologicznych właściwości piramidy, bowiem równie dobrze zgadza się charakterystyka pozostałych jedenastu kolorów radiestezyjnych z jedenastoma pozostałymi znakami zodiaku. W kierunku północnym promieniuje zieleń dodatnia (V+), w kierunku zachodnim kolor czerwony, w kierunku wschodnim kolor fioletowy. Kolory radiestezyjne posiadają umowne nazwy, ponieważ nie mają nic wspólnego z kolorami występującymi w przyrodzie. Kolory, inaczej mówiąc, są to długości fal radiestezyjnych. Chaumery i de Belizal znali astrologię i jej prawidła. Niejawnie sugerują też, że nasza wiedza tak o Zodiaku jak o radiestezyjnym działaniu brył i kształtów jest zaledwie ułamkiem wiedzy, jaką mieli i jaką stosowali budowniczowie piramid. Tak czy inaczej, orientacja piramidy dokładnie w osi północ-południe ma w świetle przedstawionych faktów z pewnością niebagatelne znaczenie. Można powiedzieć, że postawienie piramidy ustanawia dookoła niej Zodiak w jego archetypowej postaci. A dawniej wierzono (wiedziano?), że zdrowie i powodzenie człowieka zależy przede wszystkim od jego harmonijnego powiązania z siłami kosmicznym. Z pewnością silne i niezniekształcone promieniowanie dookoła piramidy mogło służyć celom leczniczym (radiestezja uczy, że każdy kolor ma związek z określonym narządem ciała a astrologia to samo od wieków głosi twierdząc słowami św. Tomasza, że "charakter i konstytucja człowieka zależne są od gwiazd".

Na podstawie artykułu Włodzimierza H. Zylbertala - "Piramidy i zodiak"

http://tajemnicepiramid.w.interia.pl/radiestezja.htm
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: FaKtoMaaN »

słyszałem ze pod piramidami i pod swinksem sa labirynty, nie jestem tego pewien, wiesz moze coś na ten temat?? bo nie mogę znaleść żadnych sensownych informacji na ten temat...
Terao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: 2009-02-20, 01:42

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: Terao »

A mnie zawsze zastanawiał układ pomieszczeń i korytarzy w piramidach. Jeśli spojrzeć na schematy czy zdjęcia układ ten jest bez sensu - z naszego punktu widzenia. Ktoś wzniósł te ogromne budowle w jakimś celu. Jeśli były grobowcami (ale nie znaleziono śladów pochówku ani napisów w żadnej piramidzie) to na pewno nie tylko grobowcami. Spójrzcie na piramidę Chefrena żadnych korytarzy wewnątrz. Po prostu katakumba przykryta górą kamieni. Nie wierzę aby piramidy zostały zbudowane po pijaku i dla jaj - cel ich powstania nie jest jasny.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: FaKtoMaaN »

coś też raz słyszałem ze piramidy mają właściwości lecznicze,.. ale nie wiem czy to jest potwierdzone, i ze wytwarzają wewnętrzne silne pole magnetyczne.

-- 2009-11-05, 17:02 --

zastanawiam się co sprawia że cztery trójkąty i kwadrat mają takie właściwości.. czy ma to związek z kształtem, czy może głęboko gdzieś pod piramidami jest ,,coś,, co wytwarza silną energię, która tak oddziaływuje na organizmy żywe..
Mało tego niektórzy sądzą że Piramidy są tarczami przeciwko oddziaływaniu siły przyciągania planety śmierci NIBURU.. że są jeszcze piramidy w różnych zakątkach Ziemi.. Gdy tak sobie myślę, to coś jednak w tym jest. Niewątpliwie kształt nadany tej budowli, wytwarza jakąś energię, lecz co to jest i czemu ma służyć..
Są jakieś pomysły?>>

Fakto:)
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: Darnok »

zastanawiam się co sprawia że cztery trójkąty i kwadrat mają takie właściwości.. czy ma to związek z kształtem, czy może głęboko gdzieś pod piramidami jest ,,coś,, co wytwarza silną energię, która tak oddziaływuje na organizmy żywe..
Ma to związek z fizyką i efektem placebo.
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: FaKtoMaaN »

w jakim sensie z fizyką?
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: Ruskof »

Sam tego nie zrozumialem do konca.Moze mial na mysli to,ze cztery trojkaty i kwadrat kryja w sobie (albo pod soba) jakas fizczna byc moze nieznana jeszcze rzecz?
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Piramidy w Gizie

Post autor: Kryptozoolog »

Wszystko związane tam z matematyką, fizyką i astronomią czyli różnymi znakami, w odpowiednich datach gwiazdami czy planetami względem planet jest po prostu wspaniałym przykładem jacy ludzie byli inteligentni i że robili to dla swoich Bogów.
Już gdzieś wymieniłem czym były dla Egipcjan piramidy, jak je budowali i jakimi są znakami i takie tam różne... Byłem tam osobiście i dowiedziałem się wielu rzeczy czyli że np. niewolnicy nie budowali piramid tylko budowniczy z pobliskich wiosek, czym były dla nich piramidy kiedyś i teraz...
Co do podziemnych korytarzy, to jest to wspaniała teoria, która pokazuje prawie że palcem wskazującym jakiś portal lub znak. Jednak z tego co wiem częściowo to badano za pomocą najlepszego sprzętu i prawdopodobnie niczego tam nie ma.
Jeśli mamy szukać znaków od obcych, to moim zdaniem jest to Ameryka Południowa, Meksyk, Karaiby i też po części Egipt ale nie szukając już żadnego portalu, tylko zapisków, znaków i przede wszystkim dowodów na powiązania z Atlantydą i to czy naprawdę Egipcjanie dopłynęli do Ameryki.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”