"Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Re: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

Post autor: Spock »

Już wiem o co ci chodzi. Ale się mylisz. Prawa fizyczne nie zostały "wymyślone", tylko odkryte. Ich treść jest faktycznie ujęciem pewnych modeli, lepszym lub gorszym przybliżeniem, ale nie wzięły się z nikąd. Jabłko spada. Woda zamarza. Magnes przyciąga. Słońce świeci. I tak dalej.

A tak poza tym, to są czysto abstrakcyjne rozważania. Do niczego nie prowadzą. Budowa mostów albo rakiet i tak jest ważniejsza.
Awatar użytkownika
Beowulf
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 314
Rejestracja: 2009-11-09, 18:44
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 1

Re: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

Post autor: Beowulf »

To zauważył już wybitny filozof nauki Karl Popper - nie można udowodnić prawdziwości żadnej teorii.

Przecież to jakiś absurd, nie można udowodnić prawdziwości żadnej teorii?? Człowieku zastanów się nad tym co piszesz, bo czasem odnoszę wrażenie, że jesteś śpiący, lub próbujesz filozofować (choć Ci to nie za bardzo wychodzi)...

Karl Popper, filozof nauki- czyli człowiek, który nie szuka prawdy, lecz lubi podważać istniejące faktów...

Jeśli nie potrafisz podać źródła swoich ,,informacji" to nie mamy o czym gadać...
Awatar użytkownika
Azoth44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2010-08-03, 12:48
Lokalizacja: Kraków

Re: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

Post autor: Azoth44 »

Beowulf pisze:Przecież to jakiś absurd, nie można udowodnić prawdziwości żadnej teorii?
Nie absurd, tylko podstawy metodologii naukowej:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Poppe ... acji_nauki
W tym artykule jest też bibliografia.

Ale on też nie musiał mieć do końca racji i był krytykowany, więc nie zrozumcie mnie źle - nie podpieram się autorytetem Poppera w tym co tu piszę, ja się z nim nie zgadzam do końca.
Ostatnio zmieniony 2010-08-09, 00:32 przez Azoth44, łącznie zmieniany 2 razy.
Claude
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 2010-05-23, 03:26
Komentarze: 5

Re: "Dowody" i dowody na płaskość Ziemi

Post autor: Claude »

Są najbardziej idiotyczne 2 tematy spiskowe, kompletnie nieudokumentowane niczym!

Takim tematem jest właśnie temat domniemanej płaskości Ziemi. Dzieci w szkole podstawowej się uczą faktów (można je łatwo sprawdzić samemu), które zaprzeczają tej płaskości.

Drugą taką teorią jest... No zgadnijcie? Oczywiście, [zobacz ukrytą treść]Amerykanie nie wylądowali na Księżycu, a całość zmontowali w studio... Pytam się zatem ilu jest whistleblowerów w sprawie ukartowania lądowania na księżycu! No ile? ZERO?! Tylko to wystarczy, aby obalić tą idiotyczną, drugą teorię...[/hiddenspoiler]

Mówię to wszystko jako "badacz" spisków - zapraszam do mojego podcastu, aby posłuchać co mam do powiedzenia na tematy spiskowe.

A co do filozofów to faktycznie najczęściej bredzą, bredzą... ale z samochodów, komputerów i telefonów komórkowych chętnie korzystają. :D

Acha naukowcy nie wykluczają tego, że możemy być wszyscy płascy, razem z Ziemią (tzn. hologramem), ale na to nie ma dowodów, i chyba nie o taką "płaskość" chodzi wyznawcom "Towarzystwa Płaskiej Ziemi"... :grin:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”