Umysł

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Umysł

Post autor: Ivellios »

A naukowcy powiadajo, ze ludzie wykorzystujo ino 10 % mocy umysłu...

Jak to właściwie jest :?: Czy tylko na to nas stać :?:
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Mózg ewoluował znacznie szybciej niż ciało człowieka (np. ciała Małpy i Nasze się dużo nie różnią, a mózg już bardzo). Czy osiagniemy kiedyś 100 % ? Bez specialnej aparatury nie.

Dla ciekawostki dodam, że gdy zaczynamy używać więcej dochodzi do aktaków epilepsji. Obecnie można tego sprawdzić metodą zmiany częstotliwości dzwięków słyszanych. Jest też kilka "specyfików" które "włączają" Rzadko używane części mózgu (nic przyjemnego).

Ponadto pamiętajmy, że duża cześć muzgu to obszary pamięci i zbiorników sub. chemicznych odpowiedzialnych za przypominanie sobie.

Lekarzem *jeszcze* nie jestem, ale jeśli chodzi o pozostałe płaty mózgu, i parapsychologię to być może kiedyś uzyskamy coś na styl telepatii.
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Zgadzam się, uwazam,ze zdolnosci telepatyczne kiedys beda na porzadku dziennym.
Poki co, jednak, mozemy cwiczyc swoj mozg i rozwinac u siebie niektore zdolnosci, bo mozg gdy się nudzi zaczyna się tak jaby "cofac".
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Co racja, to racja ;) Czasem ja tak miewam, z nudów robię głupstwa (np. piszę posty na umór, za to już z dwóch for wyleciałem). Teraz przynajmniej mam jakieś zajęcie-gra na fagocie, zadania domowe (których jest jak na lekarstwo)
Gość

Post autor: Gość »

nigdy nie wykorzystamy 100% mózgu bo to poprostu niemożliwe , zadna maszyna , zaden organizm nie osiąga 100% mozliwości bo by się poprostu przegrzał / wypalił/ zużył , zawsze msui być jakiś naddatek który mozna wykorzystać w sytuacjach extremalnych i to tylko przez bardzo krótki czas.
Lukas
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 63
Rejestracja: 2006-04-30, 18:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lukas »

Zawsze możemy starać się o poprawę umysłu i pracować nad nim, by korzystać w większym stopniu z mózgu należy choćby medytować, choć bardzo znana jest też metoda Silvy, która może ponieść korzyść ponad 2-krotnie!
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Być może istnieją inne metody polepszenia wykorzystania mózgu. Być może klucz do ich znalezienia znajduje się w naszym kodzie genetycznym. Uważam jednak, że maksymalny poziom wykorzystania mózgu to nie więcej niż 70%.
Wtedy stalibyśmy się w zasadzie równi Bogom
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

ja myśle że przynajmniej 20% naszego umysły jest przeznaczona właśnie na np. telekinezę, telepatię, tryplikację, bilokację... przesadzam chyba :?
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

KocicaXX pisze:przesadzam chyba :?
trochu :) dziwne, że tak mało osób używa tych wszystkich para -Ludzi liczy się w miliardach, a jeżeli jest to rzadkie zjawisko, to powinno występować w przynajmiej 1% populacji.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

ja myśle że przynajmniej 20% naszego umysły jest przeznaczona właśnie na np. telekinezę, telepatię, tryplikację, bilokację... przesadzam chyba
umysłu, czy móżgu? Zauważ, że wszelkie ludzkie zdolności opierają się o spełnianie potrzeb i dostosowanie do środowiska.
Dlaczego więc naturalnie miałaby wykształcić się bilokacja albo telekineza?
Komandoska-94-
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 320
Rejestracja: 2006-04-16, 10:15

Post autor: Komandoska-94- »

Czasem żeby człowiek mógł przeżyć takie zdolności przydają się pomocne. I to tak mało powiedziane. Więc czemu nie?
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Cogito pisze:Takie prymitywne myślenie właśnie do tego doprowadziło, jeśli czujesz się jak zwierze, nie będe odbierać Ci tej "przyjemności".
Chcesz podważyc biologię i ewolucjonizm? To nie przymistywne, ale proste myślenie, bez żadnych domysłów i dodawanych bezpodstawnie teorii.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Cogito pisze:Bo na świecie liczy się nauka, a para.. nie jest zaliczane do nauki.
Jeżeli człowiek używałby tego od zawsze, to byłoby to na porządku dziennym.
Cogito pisze:A kto mówi, że naturalnie, trzeba troszkę pomóc, nic samo się nie stanie, a jeśli nawet to wydaje mi się, że trzeba by było dużo czasu.
Jak? manipulując genami?
Alphar

Post autor: Alphar »

zgadzam się z przedmówcą, ze w pewnych kwestiach należy odróżnić biologiczny mózg, od świadomości- jednakże jeśli chodzi o kwestie kliniczne jesteśmy w stanie powiedzieć które części mózgu odpowiadają, za które elementy świadomości... :roll:

hyh...
Nevermind
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-16, 21:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Nevermind »

Cogito pisze:A kto mówi, że naturalnie, trzeba troszkę pomóc, nic samo się nie stanie, a jeśli nawet to wydaje mi się, że trzeba by było dużo czasu.
Jak? manipulując genami?[/quote]

Nie... myślę, że jeżeli współcześni ludzie w jakikolwiek sposób poprawią używalność swojego umysłu... to następne pokolenia dostaną to jakby w prezencie...
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Post autor: Timon »

Na moje oko genetyka nie jest jeszcze na tyle rozwinieta aby manipulawac genami w taki sposob tzn az do tego stopnia aby wzbodzic "uspione" czeci umyslu. moze się myle jak mozecie to mnie poprawcie :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”