Umysł

Wszystko, co związane jest z nauką. Odkrycia, ciekawostki, teorie, doświadczenia, badania naukowe...
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Ivellios pisze:A naukowcy powiadajo, ze ludzie wykorzystujo ino 10 % mocy umysłu...
a skąd mogą określić, że to jest akurat 10% a nie np. 1%?
nie mogą. naukowcy są jak dobry dziadek, co wieczór mogą nam opowiadać te swoje wymyślone bajki, które jak przychodzi co do czego mijają się z innymi bajkami innych naukowców. dzisiaj Adaś wie, że smok ma dwa skrzydła, a jutro się od dziadka Kasi dowie, że nie prawda, bo smok ma 4 skrzydła... potem jego dziadek powie mu, że owszem ma 4 skrzydła, ale jeśli się weźmie pod uwage fakt, że ma dwa duże skrzydła i dwa małe zwane uszami... to będą 4...
Cogito pisze:mamy rozum, zwierzęta nie
dobre :lol: zebrało się na dowcipy? mamy mózg, zwierzaki także, mamy rozum, zwierzaki także, udowodnij, że nie jest tak. to może ten smok ma 6 skrzydeł? - jedno zadnie i jedno, które tworzy 5 nogę :lol:
Cogito pisze:Jesteśmy on nich lepsi
bo skutecznie rozwalamy naszą planetę w imie własnej korzyści... a one nie... no fakt, "lepsi" (czytaj "gorsi")
Cogito pisze:możemy się więcej nauczyć niż one
uczymy się od innych - w systemie przekazywania wiedzy. ktoś próbował przekazać naszą wiedzę zwierzętom? nie, a dlaczego? bo ludzie od razu określili siebie jako mądrzejszych. a skoro tak, to już tak ma zostać, bo kto by chciał, by jego własny pies był mądrzejszy od niego samego? nikt!

[ Dodano: 19-02-2007, 05:21 ]
ciekawe co ma rozwój duchowy do rozumu... rozum to rozum, a duch to duch.
Neo* pisze:religię a z doświadczenia wiem że ciężko się rozmawia z katolikami
a kto powiedział, że religia jest tylko katolicka? bez jaj.
Nevermind pisze:to następne pokolenia dostaną to jakby w prezencie...
system działania tak, ale wiedzy... nie wiele. a to akurat chyba zależy od serca i dobra jakim się dysponuje - ktoś zły, bądź samolubny nie podzieli się z tobą swoją wiedzą... więc wypadałoby razem z umysłem rozwijać także serce - w sensie duchowym.
Timon pisze:genetyka nie jest jeszcze na tyle rozwinieta aby manipulawac genami w taki sposob tzn az do tego stopnia aby wzbodzic "uspione" czeci umyslu.
bo tego się tak raczej nie da. tylko człowiek sam może zdecydować co trza włączyć, a co nie. i to jeszcze w poszczególnym czasie jego rozwoju. umysłowego... (pokręcone)
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

zgadzam się z przedmówcą, ze w pewnych kwestiach należy odróżnić biologiczny mózg, od świadomości- jednakże jeśli chodzi o kwestie kliniczne jesteśmy w stanie powiedzieć które części mózgu odpowiadają, za które elementy świadomości...
A nawet skutecznie wymazywać pamięć :) W przyszłości na pewno już zmieniać, kształtować bo już teraz znamy zasady Jej działania (zwłaszcza krótkotrwałej)
Na moje oko genetyka nie jest jeszcze na tyle rozwinieta aby manipulawac genami w taki sposob tzn az do tego stopnia aby wzbodzic "uspione" czeci umyslu. moze się myle jak mozecie to mnie poprawcie
Aktualnie bazy danych odnoście relacji genom - choroba są rozwijane i jak narazie nie można z Nich korzystać do sprawdzania np. Genu odp. za intelekt, jednak już możliwe są badania plenatarne.

W rozwoju umysłowym raczej nie pomoże genetyka, ale biofizyka i stuczna stymulacja (wg prawa, które mówi, że rozwijają się elementy używane, a nie te z którymi się urodziliśmy)

Pozdrawiam :)

[ Dodano: 07-03-2007, 12:05 ]
zgadzam się z przedmówcą, ze w pewnych kwestiach należy odróżnić biologiczny mózg, od świadomości- jednakże jeśli chodzi o kwestie kliniczne jesteśmy w stanie powiedzieć które części mózgu odpowiadają, za które elementy świadomości...
A nawet skutecznie wymazywać pamięć :) W przyszłości na pewno już zmieniać, kształtować bo już teraz znamy zasady Jej działania (zwłaszcza krótkotrwałej)
Na moje oko genetyka nie jest jeszcze na tyle rozwinieta aby manipulawac genami w taki sposob tzn az do tego stopnia aby wzbodzic "uspione" czeci umyslu. moze się myle jak mozecie to mnie poprawcie
Aktualnie bazy danych odnoście relacji genom - choroba są rozwijane i jak narazie nie można z Nich korzystać do sprawdzania np. Genu odp. za intelekt, jednak już możliwe są badania plenatarne.

W rozwoju umysłowym raczej nie pomoże genetyka, ale biofizyka i stuczna stymulacja (wg prawa, które mówi, że rozwijają się elementy używane, a nie te z którymi się urodziliśmy)

Pozdrawiam :)

[ Dodano: 07-03-2007, 12:06 ]
zgadzam się z przedmówcą, ze w pewnych kwestiach należy odróżnić biologiczny mózg, od świadomości- jednakże jeśli chodzi o kwestie kliniczne jesteśmy w stanie powiedzieć które części mózgu odpowiadają, za które elementy świadomości...
A nawet skutecznie wymazywać pamięć :) W przyszłości na pewno już zmieniać, kształtować bo już teraz znamy zasady Jej działania (zwłaszcza krótkotrwałej)
Na moje oko genetyka nie jest jeszcze na tyle rozwinieta aby manipulawac genami w taki sposob tzn az do tego stopnia aby wzbodzic "uspione" czeci umyslu. moze się myle jak mozecie to mnie poprawcie
Aktualnie bazy danych odnoście relacji genom - choroba są rozwijane i jak narazie nie można z Nich korzystać do sprawdzania np. Genu odp. za intelekt, jednak już możliwe są badania plenatarne.

W rozwoju umysłowym raczej nie pomoże genetyka, ale biofizyka i stuczna stymulacja (wg prawa, które mówi, że rozwijają się elementy używane, a nie te z którymi się urodziliśmy)

Pozdrawiam :)
zaszczyk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2007-08-25, 15:28
Lokalizacja: z domu

Post autor: zaszczyk »

Z tego co slyszalem to naukowcy znaja juz niektore geny odpowiadajace za konkretny sposob myslenia...

A co do zdolnosci telepatii to uwazam ze bedzie to przelom i kiedy ktos to juz wymysli czy tez odkryje tajemnice tej komunikacji to kolejnym pokoleniom latwo to przyjdzie... dla przykladu dodam ze jesli ktos do 10 roku zycia nie nauczy się mowic to potem jest mu bardzo ciezko nie tylko nauczyc się mowic ale odrozniac od siebie uczucia etc..
Niniel
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-15, 21:03

Post autor: Niniel »

DragonFire pisze:
Ivellios pisze:A naukowcy powiadajo, ze ludzie wykorzystujo ino 10 % mocy umysłu...
a skąd mogą określić, że to jest akurat 10% a nie np. 1%?
nie mogą. naukowcy są jak dobry dziadek, co wieczór mogą nam opowiadać te swoje wymyślone bajki, które jak przychodzi co do czego mijają się z innymi bajkami innych naukowców. dzisiaj Adaś wie, że smok ma dwa skrzydła, a jutro się od dziadka Kasi dowie, że nie prawda, bo smok ma 4 skrzydła... potem jego dziadek powie mu, że owszem ma 4 skrzydła, ale jeśli się weźmie pod uwage fakt, że ma dwa duże skrzydła i dwa małe zwane uszami... to będą 4...
No ale skoro potrafią stwierdzić które partie mózgu odpowiają za jakie funkcje i znają mniej więcej powierzchnie tych znanych im obszarów mózgu to mogą ocenić jaka to jest jego część. Oczywiście nie poznaliśmy mózgu aż tak dokładnie, ale chyba nie możemy się tak drastycznie mylić...

A jeśli chodzi o ukryte zdolności i ich ewolucje na przestrzeni dziejów. Była kiedyś taka teoria, że mniej urzywane części ciała zanikają (no dobra, nie pamiętam dokładnie czy ja można przypisać do ewolucjonizmy, czy innej teori). Wedłóg tego co jest pisane w tym temacie wynikałoby, że w przyszłości telekineza będzie powszechna, ponieważ nasi potomkowie odziedziczą ją po tych przodkach, którzy w swoim życiu pracowali nad swoim mózgiem. Mnie się zaś wydaje, że w przyszłości człowiek bardziej zainteresuje się parapsychologią i zacznie bardziej poważnie do niej podchodzić. Dzieci od małego będą jej uczone przez co ich naturalne predyspozycje nie zanikną wraz z wiekiem i dlatego też telekineza ma szansę stać się naturlnym. Po prostu nasz umysł nie będzie cofać się.
No ale to jest wizja bardzo optymistyczna i nie mam pojęcia czy ona ma kiedykolwiek szanse nastąpić :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Nauka”