DRACULA

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

CZY WIERZYSZ W DRACULĘ "SZEFA" WAMPIRÓW

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Bardzo dobrze, bądź sobie niedoinformowany. Czasami lepiej poczytać, niż zrobić z siebie pośmiewisko.
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: DRACULA

Post autor: Spooky Fox »

Nie offtopuj. Nie nabijaj sobie postów (nie wystaczą Ci gry i zabawy?), a jak nie masz nic do powiedzenia, to nie mów/nie pisz.

Zrobić z siebie pośmiewisko, to popełnić błąd i się do niego nie przyznać. Albo natrętnie korzystać z czegoś, co piszą ludzie niekompetentni i na tym opierać swoją wiedzę.

About Draculi...okej, pan Włodzimierz Palownik miał predyspozycje, żeby stać się powieściowym krwiopijcą, bo były jakieś przesłanki, że krew pokonanych sobie chłeptał. Ale muszę jeszcze raz wspomnieć o pani Bathory. Zabijała dzieci, spijając i kąpiąc się w ich krwi. By żyć młodziej. By być wiecznie piękną. Bardziej to mi pasuje do ogólnego zarysu wampira/rzycy, niż lekko psychodeliczne nadziewanie na palik i cięcie wrogów stępioną siekierką. Jak dla mnie, Stoker, wymyślając swojego krwiopijcę, nie patrzał się tylko na Włodzimierza.

Reasumując...dracula nie istnieje. Wampiry? Cóż, może, ale nie takie, jakie sobie wyobrażamy.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Może i hrabina Bathory bardziej pasuje do obrazu "wampirzycy" ale jednak miano Draculi Stokera, jak i jego umiejscowienie akcji w Karpatach daje wyraźny wizerunek Vlada. Co bynajmniej nie oznacza oczywiście, że jest jakaś podstawa żeby postzregać ich jako jedną osobę.
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: DRACULA

Post autor: Jamboree18 »

Hej Spooky! Przecież wiele osób uważa Ciocię Elkę za wampirzycę! Z powodu dość dużego umiłowania do krwi ;] gdzieś tu już chyba był taki temat...a może był rozwinięciem jakiegoś innego xD ale toczyliśmy już dyskusje na temat tej uroczej i kochającej kąpiele naturalne damy:)
Dracul
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2010-01-23, 03:09

Re: DRACULA

Post autor: Dracul »

Dacă nu sunt proşti în această lume. Mă bucur cu fraţii mei. Această zi va veni atunci când un mare festin se va bucura.
Jeśli nie są głupcami tego świata. Jestem bardzo zadowolona z moich braci. Że przyjdzie dzień, kiedy wielkie święto cieszyć. Google translate /D
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: DRACULA

Post autor: Darnok »

Wczoraj (właściwie dzisiaj) dostał upomnienie poprzez PW ;)
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: DRACULA

Post autor: bartmoon »

Jeśli Vlad toteż Dracula istniał to chyba powinny być jakieś dowody bardziej przyziemne jego obecności?
A z tym jego synem to jak to jest ?
Bo mi wujek google z hellsingiem wyskakuje non stop :vampire:
Awatar użytkownika
Mefisto1
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2010-03-01, 22:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: DRACULA

Post autor: Mefisto1 »

Majesttic pisze:Jak sądzicie czy naprawde "szefem" wampirów był DRACULA !!!

Naprawde VLADA (Władcę transylvanii) wampirem uczynili go kupcy których tak nienawidził.

Pierwszym instynktem wampiczym wykazała się ELŻBIETA BATORY na której rozkaz gineły młode dziewczyny, by ona sama mogła się kąpać w ich krwi.
Z tego co mi wiadomo, pierwszym wampirem byl Kain. To byla jego kara za bratobojstwo, tak ze Drakula mogl byc uczniem Kaina.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: DRACULA

Post autor: DanaS »

Mefisto. Nie wiem czemu zaleciało mi tu pewnym dziełem literackim jakie kiedyś czytałam :). A dokładnie "Księgą Nod". Jeśli też to czytałeś, to pamiętaj, że to tylko fikcja literacka. Nie wiem czy stawianie w jednym rządku Kaina (postaci ważnej dla chrześcijan) i Draculi (postaci stworzonej przez Brama Stokera) to dobry pomysł. Ostatecznie istenie Wlada Tedesa (herbu Dracul - jeśli czepimy się heraldyki) jest dobrze potwierdzone historycznie. Jego sadyzm też. Natomiast wampira zrobił z niego Stoker. Ot i cała zagadka.
bartmoon
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2010-02-22, 12:01
Lokalizacja: bielsko biała
Komentarze: 2

Re: DRACULA

Post autor: bartmoon »

Sorki za mały odbieg od Draculi ale co jest z tym Igorem???
Jest go dużo w wielu miejscach ,podaniach,legendach i opowiadaniach o kinie niemuwiąc...
Zawsze na przydupasuw zwraca się małą uwagę więc proponuje jakiś post może...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”