Mityczne stwory, czy "chorzy" ludzie?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4862
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Mityczne stwory, czy "chorzy" ludzie?

Post autor: Ivellios »

Czy Nosferatu - wampiry opisywane w książkach i pokazywane w filmach - mają jakieś swoje odpowiedniki w rzeczywistości... :?:
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

Według paru źródeł (chyba wiecie jakich :P) Nosferatu to tylko jeden z wampirzych klanów...z resztą podobno filmowy Nosferatu to tak na prawdę Tzimisce... :grin:

Co do odpowiedników...nie znam się na Bibli, ale tam chyba nie ma dokładnie napisane, że Kain zmarł albo coś takiego...choć chyba nie ma także, że Kain musiał pić ludzką krew...więc...może :zawstydzony
Ostatnio zmieniony 2006-07-04, 14:54 przez _Nameless_, łącznie zmieniany 1 raz.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

W księdze NOD jest opisane całe życie Kaina a Nosferatu to taki "podklan" chyba Carmalia albo Sabatu (już nie pamiętam ale raczej Carmalia)
_Nameless_
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 336
Rejestracja: 2005-04-08, 16:16
Lokalizacja: Asylum

Post autor: _Nameless_ »

nie ma czegoś takiego jak "podklan" Camarilli czy Sabatu, to tak jakby powiedzieć , że WSZYSCY ludzie ze wsi popierają Lepera i Samoobronę.

Camarilla i Sabat to wzajemnie się wyniszczające "gangi" lub inaczej mówiąc "partie" (lub nawet ostrzej : "sekty) wampirów, wiele Szczurów (mowa o Nosferatu) należy do Sabatu, choć oczywiście jest to nieznaczny procent z całej populacji klanu. Reszta należy do Camarilli, a jeszcze pare grup jest niezależnych.

BTW
"Carmalia" to chyba taka konserwa z kalmarami :hand:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Społeczeństwo wampirów dzieli się na odrębne grupy zwane klanami. Większość z nich powstała z krwi trzynastu legendarnych Przedpotopowców, chociaż są też takie, które zdobyły swoje miejsce wśród Kainitów innymi sposobami. Chociaż niektóre z nich są do siebie podobne, to nadal jednak zachowują swoje specyficzne zwyczaje i zdolności. Poniżej przytaczm opisy wszystkich 13 wampirzych klanów- bez względu na ich przynależność do Camarilli, Sabatu czy też będących niezależnymi.

Klany Camarilli:
Brujah
Gangrel
Malkavian
Nosferatu
Toreador
Tremere
Ventrue
klany Sabatu:
Lasombra
Tzimisce
Klany niezalezne:
Assamite
Giovanni
Wyznawcy Seta
Ravnos
BTW: masz racje ale spieszyło mi się i zapomniałem dokładnie nawy (nie jestem maniakiem wampirów)
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

wg mnie wampiry jesli istnieja nie dziela się jak w grach rpg tylko maja okreslone stanowiska i funkcje a umiejetnosci sobie doksztalcaja tez nie znam się za bardzo na wampirach.. ale taki jest moj poglad :D
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Wampiry - jeżeli szukać ich w rzeczywistości - mogły by mieć swoje odpowiedniki w obszarze Indie - Tajlandia, w niektórych obszarach Afryki, ewentualnie kiedyś w kulturach semickich jak Sumer, lub dawnej Ameryce Południowej i Środkowej. Wg. mnie jednak takie istoty są wymysłem podobnym jak polski Perun. ;p
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

DLaczego myslisz ze wysteowaly tylko w tych miejscach?.... ja podejzewam ze rownie dobrze mogly rozproszyc się po calym swiecie............
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

W tych rejonach wampiry (lub podobne) wystepuja w wierzeniach i religiach i są dość ważnym elementem. W każdej kulturze wystepuje podoby twor, ale tam jest bardzo wyrazisty.

Poza tym wampiry nie musza koniecznie krwi pić.
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

Nom tez tak mysle moga rownie dobrze zywic się ludzkimi emocjami......lub czyms w tym stylu :D
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Emocjami raczej nic się nie nażre :lol:
Wampiry poza wysysaniem krwi mogą wyjadać jakieś konkretne narządy, albo "żywić się" ludzką duszą. W wielu wierzeniach wampiry nie zabijają albo nawet nie okaleczają - np. żywią się odchodami czy obciętymi włosami.

Wszystko zależy coczci i czego się boji dana kultura. Wampirami tłumaczy się wtedy różne zjawiska.

Np w niektórych afrykańskich wioskach starców często oskarża się o wampiryzm. Dzieje się tak dlatego, że młodsi nie zgadzają się z poglądami czy rządami starszyzny, lub po prostu chcą się pozbyć bezużytecznych dla nich osób. Człowiek oskarżony o wampiryzm jest wtedy najczęściej wyrzucany ze społeczeństwa i zamieszkuje w innej wiosce, gdzie zebrali się podobni mu banici. Takie wioski jeszcze bardziej pogłębiają mit wampiryzmu.
Caine
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 128
Rejestracja: 2005-06-12, 23:32
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Caine »

O wampirach pijacych krew i zjadajacych ludzkie narzady slyszalem (tak w rzeczywistosci to moga byc psychopatyczni zabojcy ktorzy w młodosci naogladali się za duzo ksiazek o anatomii czlowieka :D)
Nicole_Black
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2006-04-23, 17:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nicole_Black »

Mylicie rzeczywistość z fikcją literacką i filmową...

Całe klany wampirów, które sypiają dniem w ciasnym trumnach, boją się osikowych kołków, czosnku i krzyży to postacie wymyślone na potrzeby psychiki ludzkiej.

Zaś "wampiry", które cierpią na niedobór białych krwinek, które w 90% przypadków są uczulone na światło dzienne są jak najbardziej prawdziwe. Może nie mają wykształconych kłów by wypijać barbarzyńsko krew i odbijają się w lustrze, ale niestety (chciałabym żeby żyły prawdziwe) nie znajdziemy NIGDY wampirów z literatury.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Nicole_Black pisze:Całe klany wampirów, które sypiają dniem w ciasnym trumnach, boją się osikowych kołków, czosnku i krzyży to postacie wymyślone na potrzeby psychiki ludzkiej.
To dość późne chrześcijańskie - katolickie wyobrażenie wampira. Sama ich różnorodność i brak dowodów świadczy o ich jedynie "kulturowej" istocie.
Nicole_Black pisze:Zaś "wampiry", które cierpią na niedobór białych krwinek, które w 90% przypadków są uczulone na światło dzienne są jak najbardziej prawdziwe.
Prawdziwe? Na czym to opierasz?

Strach przed światłem to cecha właśnie tych "chrześcijańskich" wampirów. To o czym piszesz może byćobjawem choroby. Choroba jednak nie zmusza do żywienia się jakąś częścią żywej istoty.

Wampiry - jakiekolwiek - pozostają jedynie kulturową bajką.
Nicole_Black
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2006-04-23, 17:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nicole_Black »

Nightwalker pisze: Strach przed światłem to cecha właśnie tych "chrześcijańskich" wampirów. To o czym piszesz może byćobjawem choroby. Choroba jednak nie zmusza do żywienia się jakąś częścią żywej istoty.

Wampiry - jakiekolwiek - pozostają jedynie kulturową bajką.
Ale nie przeczytałeś dokładnie moich słów. Napisałam, że mają UCZULENIE na światło dzienne, a nie strach czy fobię...to zupełnie inna sprawa...

I użyłam słowa wampir w tej chorobie krwi i uczulenie, bo tak potocznie mówi się na takich ludzi..
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Strach musi być czymś umotywowany i jest to dużo bardziej ogólne określenie, dlatego go użyłem.

Nie wiem kto potocznie nazywa tych ludzi wampirami. Wampirami nazywa się potocznie stworzenia wymagające do żywiania się wyłącznie części innego stworzenia.
Nicole_Black
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 22
Rejestracja: 2006-04-23, 17:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Nicole_Black »

Nightwalker pisze:Strach musi być czymś umotywowany i jest to dużo bardziej ogólne określenie, dlatego go użyłem.

Nie wiem kto potocznie nazywa tych ludzi wampirami. Wampirami nazywa się potocznie stworzenia wymagające do żywiania się wyłącznie części innego stworzenia.
Widzę, że mamy zupełnie inne poglądy na ten temat.. :D

W każdym razie wampir został wymyślony na potrzeby literatury i filmów.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Nicole_Black pisze:W każdym razie wampir został wymyślony na potrzeby literatury i filmów.
Prędzej jako motyw do oskarżeń lub postać z ludowych bajek.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”