Wampiryzm

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

lucius: masz racje jest zbyt popularnym medium, ale - od czegos nalezy zaczac. Nie zamierzam wcale ograniczac się do tego. Chcialbym dostarczyc polskojezycznym "poszukiwaczom" rzetelnego zrodla wiedzy o tzw. magii wysokiej jak i pokrewnych tematach. Straszliwie tego malo i straszliwie ciezko szukac. Wbrew pozorom na anglojezycznych stronach tez ilosc PEWNYCH informacji jest niewielka. Nie mam jeszcze pelnej wizji, ale chcialbym zaczac od tlumaczenia tekstow alchemicznych (dla niewtajemniczonych, nie chodzi o kamien filozoficzny :lol: przynajmniej w znaczeniu powszechnie znanym) i gnostyckich (tych ktore nie zostaly przetlumaczone, a sporo na szczescie zostalo). Chcialbym tez poprowadzic pewne badania w sferze starozytnych ugrupowan magicznych itp. (to tylko zachcianka, nie wiem czy sa jakies teksty na ten temat, czy ktos juz takie badania prowadzil i do czego doszedl - od tego nalezy zaczac). Co do forum, to nie, wolalbym zeby nie wygladalo to w sposob jak to widzi Maw. Ale zeby nie uchodzic za ignoranta zbadam rzeczywiste powiazania hermetyzmu z wampiryzmem choc wydaja mi się watpliwe. Za to temat ktory mnie ogromnie ciekawi to zwiazki hermetyzmu z chrzescijanstwem, ktore juz po pobieznym zapoznaniu się z materialem sa wrecz oczywiste. To bylby poczatek, sposob na wyrobienie sobie kontaktow w towarzystwie nie zagladajacym na fora takie jak to. Pozniej stworzenie z nimi czegos. Wlasnie czego? :D Nie mam tez jeszcze okreslonej wizji, czegos w kazdym razie co daloby ogromne zrodlo wiedzy jak i mozliwosc praktyki dla kazdego, kto się do tego nadaje :)

Ale wrocmy moze do wampiryzmu, jak ktos chce kontynuowac temat to niech zalozy nowy :)
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Kto tu mowi o sektach - sekty to zwykle odlamy jakiejs religii nie zaakceptowane przez instytucje powiazane z ta religia, ew. skrajnie nienormalne ugrupowania religijne. Moze kiedys to slowo znaczylo co innego, ale w dzisiejszych czasach nie uzywalbym slowa sekta w okresleniu do organizacji ktore chce badac. Poki co zlapalem kontakt z pewna religioznawczynia ktora ma mi dostarczyc cala mase materialow o gnozie, hermetyzmie i calej reszcie. Moze cos z tego bedzie.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Hermetyzm nie ma żadych powiązań z wampiryzmem. To są niemal zupełne przeciwieństwa. Ale chodzi mi o to, żeby pomagać ludziom, którzy chcą czegoś się o sobie dowiedzieć, lub tym, którzy chcą coś osiągnąć. Dlatego albo strona, albo forum, czarno białe. Jedna część dla hermetyków druga dla wampirów. Byłoby to myślę dość zaskakujące i ciekawe.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

no to w takim razie jużpracuje nad designem...
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Moją koleżankę? Masz na myśli Stimisti? Czy Cleric?
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

NO Stimisti rzeczywiście zna się na rzeczy i bardzo pomaga wampirom, najczęsciej pomaga im w leczeniu swoich dolegliwości. Wielu też wyprowadziła z wampiryzmu.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

Nie, z wywołanego wampiryzmu można wyjść.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Mawerick »

No to może przestaniecie wymieniać między sobą kuksańce i skoncentrujecie się na sednie sprawy.
Z tymi, którzy sami wywołują w sobie wampiryzm jest tak, że są to najczęściej ludzie strasznie wampirami zafascynowani. Wierzą w to, że wampiryzm jest czymś ekstra. Tak powstają malutkie grupki tych, których nazywamy pseudowampirami. Mówimy tak, ponieważ ich "głód" jest wywołany tylko przez ich chorą, bądź też i nie, wyobraźnię.
Metmempsychosis, nie traktuj Luciusza jakby nie znał się na niczym. Wie tyle ile wie i nie rzuca się z tą wiedzą jakby był wampirem od 4 wieków jak wspomniałaś. Nie chodzi mi o to, żeby was strofować, tylko aby powiedzieć, że gubicie sens tematu, kiedy zaczyna się taka przepychanka słowna. Mimo wszystko cieszę się, że dział wampiryzmu żyje i to głównie dzięki wam.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”