Czy wampiry istnieją?

Tematy związane z szeroko rozumianym odżywianiem się cudzą energią

Czy wampiry istnieją?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Czy istnieją?

Post autor: cleric »

"Ja mialam okazje spotkac się z wampirem sang.
I to niejest ze oa się swiatla boi czy cos ona normalnie funkcjonyje jak kazdy inny czlowiek.
No.... moze niecalkiem.
Ona nie spi i bardzo bardzo bardzo rzadko je."

bzdura, moj kolezka tez nie spi i prawie nic nie je, tak juz ma, nie znaczy ze jest wampirem
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Czy istnieją?

Post autor: Jamboree18 »

besenność i anoreksja?:D
Awatar użytkownika
Simisti
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2006-05-19, 13:15
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Czy istnieją?

Post autor: Simisti »

Długo mnie tu nie było, a dużo kiedyś pisałam w tym temacie. Stwierdzam, że można klawisze zniszczyć od pisania w tym temacie, a dalej znajdą się ludzie, którzy piszą bzdury.
Wampiryzm to społeczność, która ma swoje zwyczaje i swoją filozofię.
To tak samo, jakby o katolikach ktoś napisał, ze zachowują się dziwnie, bo twierdzą, że piją krew Jezusa i jedzą jego ciało.
Wampiry piją krew od dawcy, który się na to zgadza.
Emocjonalni lubią irytować otoczeni,e ale otoczenie może się na to zgadzać i brac w tym udział, albo zerwać kontakt z wampirem.
Nie mają kłow, czy sypiania w nocy.( nie w trumnie) Nie mają lęku przed słońcem czy równie inne bzdury rodem z filmów czy RPG.
Szkoda moich słow, bo za pół roku przyjdę i znów zobaczę coś takiego :

""Ja mialam okazje spotkac się z wampirem sang.
I to niejest ze oa się swiatla boi czy cos ona normalnie funkcjonyje jak kazdy inny czlowiek.
No.... moze niecalkiem.
Ona nie spi i bardzo bardzo bardzo rzadko je."

Boże dopomóż :?
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Czy istnieją?

Post autor: zalewa »

Wg mnie wampiry terazniejsze są jakby realistyczniejsze niż tamte.Ale może myśle tak bo oglądałem komedie z wampirem średniowiecznym.
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Czy istnieją?

Post autor: Jamboree18 »

buahahaha xD no cóż to chyba nie ma nic do znaczenia xD
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Czy istnieją?

Post autor: zalewa »

Dobra nie chce mi się z tobą kłócić takie jest moje zdanie i tyle...Wampiry istnieją.
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Czy istnieją?

Post autor: zalewa »

I tak poza tym to czy ty potrfisz tylko wysmiewać z tego co widze?!
(no coments)
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Czy istnieją?

Post autor: Jamboree18 »

to do mnie? cóż powiem Ci że od pewnego czasu już pisze że wierzę w wampiry więc nie wiem do czego pijesz ;) tak czy siak nie mam ochoty z innymi ludźmi się kłócić bo po co?
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Czy istnieją?

Post autor: zalewa »

Przepraszam bardzo...Ja tylko się pytałem "czy ty potrafisz się tylko wyśmiewać!?"
to nie jest kłótnia!
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Czy istnieją?

Post autor: Jamboree18 »

potrafię również obiektywnie oceniać i stawiać na swoim ;)
zalewa
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 106
Rejestracja: 2009-03-02, 12:22
Lokalizacja: A co chcecie wpaść?

Re: Czy istnieją?

Post autor: zalewa »

Po
1.Ustąpie ci bo wiesz którym się ustępuje.
2.Nie chce dostać warna.
I po
3.Nie chce zaśmiecać tematu głupotami.
Dzękuje to by było na tyle.
Yajirobei
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-09, 00:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yajirobei »

Czy wampiry istnieją? Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, gdyż o tym, czy naprawdę istnieją mogą wiedzieć jedyne one same lub ich ofiary (niedoszłe lub ...). Oczywiście, wszystko zależy, jaką definicję wampira przyjmiemy. Czy jest to wychodzący nocą stwór, pijący krew? Obojętnie jak go nazwiemy? Mogę być skłonny uwierzyć, że istnieją. W końcu Matka Natura, Pan Bóg, czy Zielona Galaretka z Kremem (kto w co wierzy) stworzył już stworzenie pijące krew - jak komar, kleszcz etc. Dlaczego więc nie mogłoby istnieć coś o wyglądzie człowieka pijące krew? Zawsze zastanawiając się nad możliwość istnienia mitologicznych stworzeń, skłaniałem się do tego, że w przyrodzie wiele zwierząt miało lub ma taki wygląd, o który nie posądzilibyśmy kosmitę z planety Xlicrgh, więc możliwość istnienia np jednorożca (biały koń z rogiem) to w porównaniu do wyglądu zwierząt naukowo stwierdzonych jest całkiem prawdopodobna.
Inna sprawa, to mity, zabobony powtarzające się w podobnej wersji w wielu oddalonych (wówczas) miejscach na Ziemi. Może zabrzmię okrutnie, ale nie uważam, żeby prości ludzie w epoce głębokiego średniowiecza odznaczali się wysoką inteligencją, bądź tak bujną wyobraźnią, zdolną wytworzenie takich mitów. Oczywiście, wiele tych legend, historii, było zmyślonych (bazujących na ludowych wierzeniach, czy strachu przed np. porfirią, czy innymi, groźnie wyglądającymi deformacjami człowieka). Moim zdaniem skądś te legendy się brały, i może jest w nich ziarno prawdy.
W wampiryzm energetyczny zaś wierzę. Sam nie praktykuję i nie zamierzam, nie byłem także (o ile wiem) jego ofiarą.
Oczywiście, jeśli już istnieją, jest ich niewiele i się ukrywa. Większość to zapewne nie wampiry, ale ludzie, którzy naczytali/naoglądali/nasłuchali się za dużo mitów, stwierdzili, że taki styl życia jest "cool" i postanowili udawać, że nimi są.
Jednak w to, że jakieś wampiry w przeszłości istniały, jestem skłonny uwierzyć.
Yajirobei
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-07-09, 00:46
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czy istnieją?

Post autor: Yajirobei »

Voozie pisze:Kiedyś się bardzo, bardzo zdenerwuję, jak będziecie pisali posty bez czytania tematu...
Akurat czytałem ten temat, zanim się wypowiedziałem. Mam takie małe zboczenie, że zawsze tak robię. A że może wypowiedziałem się po swojemu... No postanowiłem podzielić się ze swoim poglądem, jaki dotychczas na ten temat miałem. Wiesz, wymieniamy się poglądami, ja nie udaję, że wiem o tym wszystko, albo sporo, nie kryję się, że raczej szukam odpowiedzi. Jestem skłonny przyjmować lub odrzucać pewne koncepcje, może i macie rację, ale nie jestem pewien, czy z naukowego punktu widzenia można to wyjaśnić. Dlatego pozwoliłem sobie przedstawić swój punkt widzenia, nie miałem zamiaru nikogo rozjuszać. Grozić zatem mi nie trzeba, a nerwów szkoda ;)
W tych legendach jest, nawet więcej niż, ziarnko prawdy. Nie rozumiesz pewnej zasady: weźmy za przykład atak Sukkuba - byt, który "żywi" się energią seksualną i atakuje istoty fizyczne, kiedy znajdują się w obszarze przycielesnym. Legenda Sukkuba jako pięknej kobiety, uwodzicielki i femme fatale wzięła się stąd, że ludzie nie potrafili nazwać bytu astralnego wysysającego energię, więc najprostszym do przekazania opisem była taka właśnie kobieta. Tak samo zapewne było z wampirami - byty astralne i ludzie drenujący energie zostały nazwane wampirami i nadano im wygląd i cechy porfiryków, by ludzie mogli to zrozumieć.
Rozumiem, ale sukkub czy inkub to dla mnie nie wampir, ale inny byt/stwór/demon/ czy jak go tam chcesz zaklasyfikować. Zresztą może to się nie wzięło z niczego - w temacie o zmorach, ktoś pisał, że najczęściej są to kobiety, a czasem nawet nieświadomie tego co czynią. Pamiętam przykład (nie wiem, czy zweryfikowany, ale tutaj większość przyjmiemy na wiarę) - że babcię usera dusiła zmora, ta ją odgoniła, i nakazała, by o 10 przyszła po żur - i zjawiła się sąsiadka. Może więc na takiej samej zasadzie funkcjonują sukkuby - nimfomanki, który wyszły ze swego ciała, by uprawiać seks, jednocześnie przy tym wysysając energię? Cieniści ludzie bodaj także wysysają z nas energię, więc też można stwierdzić, że są pewnego rodzaju wampirem. Pewnie także inne jakieś stworzenia by się do tego opisu nadały. Ja jednak starałem się rozpatrzeć sprawę z powszechnego punktu widzenia - wampir, bladolicy, długie kły, łazi nocą, skrzeczy, zamienia się w zwierzę i śpiewa serenady pod oknem ukochanej(go). Nie dodałem nawet informacji o strzydze, która też przecież żywi się krwią (i mięsem bodajże). A pod taki okaz zwykłego, powszechnego w świadomości wampira, to po paru artykułach nasuwa mi się na myśl ludź czarnooki. Mimo braku kłów, pasowałby.

Ja zresztą, przygotowuję się do pisania opowiadania o wampirach (coś tam tworzę, np. pisałem o inkubie już, który miał dość specyficzny fetysz) i uważam, że wampir nie potrzebuje zbytnio picia krwi. Skłaniałem się nawet ku temu, że to nie jest ich głównym źródłem pożywienia - ale np. emocje, które czerpią podczas stosunku seksualnego (plus siły witalne, ale nie za dużo by nie zabić). Może nie ma to nic wspólnego z wampirami, ale jak dla mnie to dobra koncepcja na opowiadanie...
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Czy istnieją?

Post autor: DanaS »

Wampiry są ciekawym tematem w literaturze i filmie. W rzeczywistości wampir jako taki nie istnieje. Są pijawki emocjonalne ale nic więcej.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Czy istnieją?

Post autor: Kryptozoolog »

DanaS pisze:Wampiry są ciekawym tematem w literaturze i filmie. W rzeczywistości wampir jako taki nie istnieje. Są pijawki emocjonalne ale nic więcej.
Są jeszcze nietoperze wampiry :grin:
Mój przyjaciel z Panamy, pewnego dnia obudził się z głową całą w zeschłej krwi... przez całą noc go gryzły, a on nawet nie poczuł, podobnie jak jego znajomy, którego ręka wystawała z łóżka kiedy spał w stronę okna i o świcie była cała w małe dziurki. Co najgorsze, te stworzenia roznoszą choroby i są prawdziwymi wampirami.
Ale jaką definicję wampira przyjmiemy? Jeśli chodzi o ludzi to byli by to krwiopijcy, za pewne członkowie jakiejś sekty lub zabawy nastolatków w magię.
Katolicy myślą że piją krew Jezusa, pijąc wino ale tego nie robią więc dyskusja o tym czy oni są wampirami jest bez sensu, zwłaszcza że to nie ich natura tylko obyczaje. Co innego z krwiopijcami i nietoperzami.
Piłem krew jaka, o czym gdzieś już pisałem ale niestety... w nocy nigdzie nie latam, ani nie mam zamiaru wchodzić do trumny. Więc niestety nie potwierdzę i nie obalę żadnej teorii.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Czy istnieją?

Post autor: Kryptozoolog »

drejko14 pisze:tak nietoperze wampiry są bardzo uciążliwe ale z tego co wiem w Polsce nie występują poza tym ona atakują głównie krowy a nie ludzi .
Nie, one występują w Ameryce Środkowej i Południowej.
Nikogo nie atakują, po prostu podczas chwil nieuwagi kąsają by zdobyć pożywienie i zapewniam cię że wiele procent ich ofiar to ludzie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wampiryzm”