Tarot dla poczatkujacych czyli jak go kladziemy itd.

Astrologia to odmiana wróżbiarstwa opierająca się na założeniu, że istnieje bezpośrednia korelacja między zjawiskami na niebie a losem poszczególnych ludzi i wydarzeniami na Ziemi. Odwołuje się do nauk humanistycznych, w tym głównie psychologii i socjologii.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Tarot dla poczatkujacych czyli jak go kladziemy itd.

Post autor: Titania (usunela konto) »

Nigdy nie zajmowalam się Tarotem ale chetnie nauczyla bym się klasc go sobie lub innym.

Szukajac informacji w internecie natrafilam na rozne rodzaje kart tarota.
NIe wiem jakie sa najlepsze.

Czy musze nauczyc się kazdego znacznia karty? Mozliwe tez, ze przy kartach bedzie jakas instrukcja lub ksiazka.
Pytanie do fachowcow: Znacie juz na pamiec znacznie kazdej karty?
Bo z tego co wiem tez kolejnosc w ktorej stoi karta ma znaczenie i zmienia interpretacje.

Jakie sa sposoby dla poczatkujacych? I slyszalam, ze osoba ktorej się wrozy powinna wyciagac karty lewa reka. Dlaczego?

Pozdrawiam:)
Lilith

Post autor: Lilith »

ja zajmuję się tarotem od pół roku, znam juz znaczenie każdej karty. to nie jest prawda,że osoba której się wrózy musi wyciągać karty koniecznie lewą reką - to kwestia osobistych upodobań. jeżeli zaczniesz wrózyć to powinnaś po prostu zastanowić się jaki sposób wyciągania kart, tasowania ich itd najbardziej ci pasuje. Sa osoby które nikomu nie pozwalają dotykać swoich kart, nawet gdy komuś wróżą, a inni nie mają nic przeciwko temu.

Fajnie że chcesz zajmować się tarotem - życze powodzenia Titania :) pozdrawiam

a jeżeli chodzi o wybór talii to musisz po prostu je sobie pooglądać i wybrać taką, której ilustracje na kartach najbardziej do ciebie przemawiają i podobają ci się. ja dla początkujących polecam talię Waite'a albo Tarot Marsylski - ale wybór nalezy do ciebie.
Lavyrania
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 58
Rejestracja: 2005-08-28, 23:15
Lokalizacja: obłęd

Post autor: Lavyrania »

Ja wczoraj nabyłam pierwszą talię Tarota :D Była to decyzja chwili :roll: . Zobaczyłam, kupiłam. I nie żałuję :D

Co do lewej ręki istanieje przesąd, że jest on łącznikiem z Twoją podświadomością.

Co do rodzaju kart to dla "początkujących" polecana jest talia Waite'a, ale powinno się wybrać te karty, kótre najbardziej do Ciebie przemawiają. Te które najbardziej przyciągną Twoją uwagę. Co do interpretacji... Talia Waite'a ma tak zaprojektowane obrazki, że wystarczy kilka razy przeczytać znaczenie, a itrepretacja później przychodzi coraz łatwiej, wystarczy przyjżeć się obrazkowi :mrgreen:

"Każdy dzień może być początkiem zmian" :mrgreen:
Mamba

Post autor: Mamba »

Ponieważ padło tu kilka pytań dotyczących Tarota pojawiły się wątpliwości, różne zdania spróbujmy zacząć od początku…każdy od czegoś musi zacząć.


Pierwszym ważnym krokiem jest wybór talii kart, gdyż powinniśmy wybrać talię, która do nas przemawia swoją szatą graficzną coś z czym obcując powinniśmy się czuć dobrze.

Następną ważną sprawą jest przestrzeganie pewnych zasad tzw. BHP tarocisty ;

1/ nie wolno wróżyć w niedzielę i święta religijne – są to święta przeznaczone na modlitwę, rozwój duchowy i odpoczynek, pora dnia jest bez znaczenia,

2/ nigdy nie zadawaj pytania kartom o datę czyjejś ani swojej śmierci. Nigdy tego nie rób. Jest to jedyne pytanie, którego nie należy stawiać kartom Tarota.

3/ Nigdy nie wyrzucaj talii i nie odstępuj jej innym nawet gdy ci się znudziły lub zniszczyły od długiego używania. Po prostu spal je a w ogniu zginie ich moc a do nas wróci, oczyszczona przez płomienie , cząstka duszy, którą zawsze Tarot pobiera od swego właściciela.

4/ Czy zawsze można wróżyć? – nie zawsze - karty powinny wyrazić na to zgodę gdyż inaczej jest to strata czasu. Każdy tarocista wybiera sobie kartę zamykającą i jest nią najczęściej Mag często nazywany strażnikiem tajemnic chociaż w tej roli występować może jeszcze Głupiec, jako symbol naiwności i braku doświadczenia lub Najwyższa Kapłanka – symbol intuicji. Zawsze przed przystąpieniem do wróżenia dokładnie tasujemy karty i dajemy do przełożenia, jeśli po przełożeniu okaże się wybrana przez nas karta zamykająca, wiemy, że nie należy wróżyć.

5/ karty powinny być rozkładane na stole nakrytym czarnym lub czerwonym suknem, a przechowywane w specjalnym pudełku, zamknięte tak by nikt obcy nie brał ich do rak,

6/ należy usunąć ze stołu zbędne przedmioty i postawić zapaloną świeczkę, gdyż ma ona właściwości oczyszczające i odstraszające niepożądane energie, które mogłyby zakłócić czytanie kart – po skończonej pracy nie gasimy jej od razu, lecz po 20-30 min po jego zakończeniu, by w jej płomieniach oczyściły i spaliły się nasze lub czyjeś problemy - gasimy świeczkę nie zdmuchując jej tylko przytłumiając knot palcami,

7/ „czytający” Tarota przed rozłożeniem kart lekko uderza prawą ręką złożone karty, aby rozproszyć energie zgromadzone w nich podczas poprzedniego wróżenia,

To w wielkim skrócie tyle co wg mnie jest istotne a może wy dopiszcie jeszcze inne zasady o których wiecie ?

Doszłam też do wniosku, że występują różnice w rozkładaniu Tarota np.
- ktoś twierdzi, że karty Tarota nie mogą być odwrócone, gdyż pokazywałyby świat śmierci zamiast świat życia i nie przyniosłyby żadnej sensownej odpowiedzi na nasze pytania – ktoś inny twierdzi, że talię trzeba dzielić na ½ z czego jedna połowa ma być właśnie specjalnie w pozycji odwróconej?

- inna osoba twierdzi, że wystarczy mieć jedna talię kart ktoś inny twierdzi, że należy mieć dwie talie kart – jedną do wróżenia komuś i sobie a drugą tylko do medytacji, gdzie nikt inny nie powinien jej dotykać gdyż mają być nasiąknięte tylko twoją energią.
Co wy na to?

Titania zadała pytanie ; czy muszę nauczyć się znaczenia każdej karty ?
– ja znam znaczenie Arkanów Dużych, ale ponieważ jestem leniuch nie nauczyłam się reszty na pamięć i dalej posiłkuję się interpretacjami z książek;
- kolejność w jakiej ułożą się karty ma znaczenie;

Lavy być może jest tak jak mówisz z tą lewą ręką, ale ja raczej posługuję się prawą; szczerze mówiąc pierwszy raz o tym słyszę
Lilith

Post autor: Lilith »

to prawda, że jeżeli często wrózy się innym osobom, to warto mieć dla nich osobną talię, a dla siebie inną. talia którą wróżymy sobie, jest przesiąknieta naszą energią, a jeżeli wróżymy innym, to karty również pobierają ich energię i może to zakłócać proces interpretacji. natomiast jeżeli daną talią wróżymy głównie sobie, a tylko sporadycznie innym, to wtedy jest ok. wystarczy tylko później oczyścić naszą talię z obcych energii.
Titania (usunela konto)
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 312
Rejestracja: 1970-01-01, 03:00

Post autor: Titania (usunela konto) »

Dzieki Wam za porady Lilith, Lavyrania i Mamba :D )!!!
Musze sobie to wydrukowac bo duzo nie wiedzialam...o obrusie, swieczce i o tym, ze karty musza się zgodzic na wrozenie ale nie wiem czy potrafie zgasic swieczke palcami :roll:

Ostatnio przypadl mi do gustu Osho Tarot ...moze ktos polecic? Podobala mi się grafika ale nie wiem czy poradze sobie z ich interpretacja.

Pare tygodni temu bylam na targach ezo u wrozki, pierwszy raz w zyciu ...lol
Pierwsza karta pokazala mi, ze jestem wyczerpana....hihihi pani spytala się czy jestem wyczerpana.
Pani wrozka uzywala chyby tarot intuicyjny i podobno przy wrozeniu potrafila channeln z moim wyzszym „Ja”. (tak pisalo w jej prospekcie)
Moim zdaniem byla to tylko psychologiczna gra karty nie wiele mialy do powiedzenia, pani pytala mnie najpierw ile czasu potrzebuje na zakonczenie studiow a potem odpowiadala logicze do tego odpowiedzi.
Wszystko co mnie pytala sama nie bylo trafne: np. pytala czy rodzice robili mi nacisk na szkole, (bo dziwila się, ze tyle lat juz studiuje napewno :P ) itd.- - - -akurat w moim przypadku bylo odwrotnie: ) byla raczej zawsze rozpieszczana //kanapka .
Nic konkretnego się wsumie nie dowiedzialam....pani powiedziala, ze moj maz mnie kocha :wink: ); i ze znajde dobra prace :mrgreen:
jak bede się uczyc po 3 godz. dziennie to zdam egzamin koncowy (tez wiem, ze jak się bede uczyc to zdam 8) ).
Dlatego pomyslalam sobie, zeby lepiej samemu postarac się o takie karty i sobie wrozyc.

W ilu procentach sprawdza Wam się to co powiedzial Tarot??? Bo ja wiem tylko po mnie, ze jak pytam wachadelko to zawsze tak dlugo pytam lub zmieniam pytanie jezeli odpowiedz mnie nie zadowala, zeby wyszlo na to co ja chce.... :klaun:
Pozdrawiam goraco
Titania
Kacha666
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2006-12-18, 00:35
Lokalizacja: Z okolic Lublina

Post autor: Kacha666 »

Hmm zaintrygował mnie fakt potrzeby czyszczenia katr z energii innych ludzi którym się wróży.. czy ktoś może mi powiedzieć jak to się robi? Mam jeszcze jedno pytanie, kupiłam ostatnio karty Golden dragon tarot i kartą z numnerem 22 jest "Żniwa", w innych taliach jest to chyba "Głupiec" jak mam to rozumieć? Czy kolejność w tarocie jest zawsze taka sama i żniwa = głupiec? Dodam że kartą numer 21 jest małpa co przynajmniej mi bardziej pasowała by do głupca...... Prosze o pomoc :shock: bo sama zgine :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Astrologia”