Islam

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Oczywiście, ze nie Darnok, sama bym tam nie pojechała.
Zblazowany- gdybym się dowiedziała, że któreś z nich było obrzezane uszanowałabym to i wcale nie czuła się głupio, bo to wcale nie oznacza, ze ludzie nie są porządni.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Islam

Post autor: Kryptozoolog »

zblazowany -
Z twoich postów wynika że cały Islam to wojna, brak cywilizacji i terroryści. Aż mi się nie chcę spierać, bo inni podali sensowne argumenty. Tak, uważam się za specjalistę bo byłem w niejednym kraju gdzie przewyższa Islam i tutaj, w Szwecji mam co drugiego sąsiada. Jakoś pod moim domem jeszcze nie wybuchły bomby. Taaak terroryści to tylko islam... o terrorystach wiesz tyle ile powiedzą zamerykanizowane media.
Takie uogólnianie milionów jest po prostu głupie, chamskie i dowodzi że na prawdę oprócz dzieci onetu potrafią być tak ślepe osoby.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

gdybym się dowiedziała, że któreś z nich było obrzezane uszanowałabym to i wcale nie czuła się głupio, bo to wcale nie oznacza, ze ludzie nie są porządni.

Aha no to super, ja bym nie umiał się z tym pogodzić. Tak samo bym się nie umiał pogodzić z tym że komuś łamią stopę, bo tak jest kultura i tradycja.

Krypto, tak wszyscy muzułmanie to porządni ludzi :mikolaj: I znowu mi z onetem wyskakujesz, ani jednego linka nie podałem z onetu tylko z innych stron bardziej poważniejszych. Podałem konkretne zdarzenia i opinie.

I kolejne na dokładkę http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020235,tit ... caid=19ded
http://www.naszdziennik.pl/index.php?ty ... d=sw71.txt

Islam jest na takim etapie jak średniowieczne chrześcijaństwo, czyli czas fanatyzmu i świetej wojny.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Islam

Post autor: Kryptozoolog »

Nie każdy...
Owszem, wyskakuję z onetem gdyż tam wszyscy lubią mówić ogólnie o całych narodach nie mając o nich pojęcia lub w ogóle nie znając żadnego z nich. Tak, przykłady lepsze niż onet co nie oznacza że choćby połowa terrorystów to Islam.
Może i jest tak że są jak chrześcijanie kilkaset lat wcześniej, a mnie to uspokaja. Bo w końcu upadną.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Islam

Post autor: Ruskof »

zblazowany pisze:Aha no to super, ja bym nie umiał się z tym pogodzić. Tak samo bym się nie umiał pogodzić z tym że komuś łamią stopę, bo tak jest kultura i tradycja.
"Bo taka jest kultura i tradycja" Oni moga się nie pogodzic ze tak się ogzorcyzmy odprawia u nas,ze ludzie,opetani się rzucaja (a raczej demon ktory ich opetal).Jestes niezrozumialy jak 90 letnia wiejska prababcia,myslisz albo dobrze albo zle,myslenia dalszego chyba juz nie znasz.
zblazowany pisze:Krypto, tak wszyscy muzułmanie to porządni ludzi :mikolaj: I znowu mi z onetem wyskakujesz, ani jednego linka nie podałem z onetu tylko z innych stron bardziej poważniejszych. Podałem konkretne zdarzenia i opinie.
Zblazowany,wszyscy chrzescijanie,buddysci,hindusi,zydzi to dobrzy ludzie...

Pomysl przeciez czlowieku,podobno masz 24 lata ale nie pojmuje twojego braku rozumu...Krypto pisze o ludziach ktorzy obok inego mieszkaja (o arabach) i ze u niego nie ma tak jak gdzie indziej.Podam ci przyklad,taki jaki powinienem mojemu bratu podac,ale jednak tobie go podam.Porownaj sobie arabow z Bronxa do tych co ci Kryptozoolog albo Leanka opisali,co prawda u nich mniejsze prawdopodobienstwo jest takich zachowan bo mniej ludzi,ale jedno nie wyklucza drugiego,i trzeba powtorzyc to co inni powiedzieli tu...Zawsze jest dobry i zly czlowiek.Religia nic nie poradzi,charaktery tu graja swoja role.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Dodam jeszcze jedno ze swoich bardziej osobistych przeżyć.
Powiem szczerze- moje dzieciństwo to kompletne gówno (za przeproszeniem). Matka ćpunka i ojciec sadysta. I w czym oni są gorsi od ty twoich islamskich terrorystów?
Rodziną sąsiednią byli muzułmanie. Przyjaźniłam się z 12letnią arabką. Nie przypominam sobie, zeby kiedykolwiek płakała, czy narzekała. Może nie była bogata, ale na 100% szczęśliwa. Często przychodziłam do nich do domu, bo czułam się tam lepiej niż we własnym. Myślę, ze moi dwaj bracia mają podobne zdanie. Kiedy postanowiłam z rodzeństwem się wyprowadzić, bo uzbieraliśmy wystarczająco kasy, ojciec tej dziewczyny pomógł nam wyjechać z miasta. To byli bardzo przyzwoici ludzie, a z dziewczyną mam stały kontakt.
Dlatego właśnie nigdy nie zrozumiem takich ludzi jak ty, zblazowany. Nie wiesz nic o islamskich rodzinach, a wypowiadasz się na ten temat jakbyś żył w ich pobliżu i jakby zrobili ci coś strasznego.
Nie wszyscy muzułmanie to terroryści. Tak samo czują, kochają. Mają inną wiarę, kulturę i po prostu boicie się tego co dla was nieznane.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Egzorcyzmy się odprawie gdy ksiądz egzorcysta uzna że taki jest według niego potrzebny. Najpierw jest ktoś opętany i na nim się ten egzorcyzm wykonuje, bez powodu się tego nie robi.
Chyba widzicie jaka jest różnica między egzorcyzmem z powodu rzekomego opętania a zmuszeniem kogoś do obrzezania albo urwania palców? Naprawdę tego nie rozumiecie? Że w imię jakiejś głupiej tradycji robi się tak głupie i tragiczne rzeczy. Ci ludzie nie mają wyboru, wybiera z nich rodzina albo jakaś szersza grupa ,,mondrych" i nie obchodzi ich że to boli. Tradycja musi być. Nie ważne że ktoś może tego nie chcieć, że będzie błagał żeby mu tego nie robili.
Mnie nie chodzi o to że gdzieś w jakimś cywilizowanym kraju takim jak Polska żyje sobie rodzinka wierząca w Mahometa i przestrzegająca norm jakie się przyjęły w kraju i w okolicy gdzie mieszkają. Mnie chodzi o takie patologie które są w wielu krajach muzułmańskich, tam gdzie islam naprawdę nie jest religią pokoju, gdzie biczuje się stare kobiety, nie pozwala się kobietom wychodzić na dwór i w ogóle tam gdzie kobieta nie ma prawie w ogóle nic do gadania. I to mnie wkurza, takie zacofanie i ciemnota.

Czy muszę znać jakiegoś ruska żeby stwierdzić że w Rosji pije się dużo wódki a co za tym idzie jest tam wielu alkoholików, nie muszę. Znacie jakiś cyganów? też nie znam ale z tego co widzę nie chciał bym mieszkać w ich okolicy.

Ruskof, religia kształtuje osobowość bardziej niż ci się wydaje

Aha w islamie za zerwanie z religią jest kara śmierci.
Ostatnio zmieniony 2010-03-25, 23:15 przez zblazowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Skąd wiesz, ze tak jest? Z gazet? Wiadomości? Wikipedii? Rozmawiałeś z kimś, kto może tam mieszkał?
Prawda jest taka, że żadne z nas nie wie jak dokładnie jest w muzułmańskich krajach. To co nam mówią może być jednorazowymi przypadkami. To tak jak mówić, ze Polacy to idioci, bo taki Kaczyński nim jest.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

A skąd wiesz że Barack Obama został prezydentem USA? z wikipedii? z gazet? z telewizji? byłaś tam i widziałaś jak zaprzysięgają go na prezydenta?
Tak z gazet i z mediów, nie będę przecież jeździł specjalnie do wszystkich krajów na Ziemi żeby przekonac się jak tam na prawdę jest.

Jeszcze gorzej jest w Korei Pn. i również nie muszę tam jeździć żeby wiedzieć że życie tam dla zwykłego obywatela to męka, bo to kraj totalitarny.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Islam

Post autor: Darnok »

Leanna- Zblazowanemu chodzi o tradycję. Oczywiście, nie można wrzucać wszystkich do jednego wora- Islam to nie państwo- jedne kraje wyznania Islamskiego to proeuropejskie państwa kilkakrotnie bogatsze od polski, ale lwia część to kraje biedne, gdzie fanatyzm wynika z tej biedoty, a w meczetach uczą tego, by mordować innowierców i że dżihad nadal trwa. Problemem jest to, że ci z biednych krajów przyjeżdżają po socjal do Francji, Anglii, Holandii, ale nie przestawiają swojego myślenia. Na początku się z tym nie obnoszą, potem jednak tworzą większe skupisko i siłą starają się zmieniać państwo, dochodzi do starć (jak np. w Afryce, chociaż tam chrześcijanie nie są dłużni i palą sobie nawzajem wioski, albo Indonezja, gdzie chrześcijańscy nauczyciele jeżdżą w wojskowej obstawie, a to i tak nie pomaga). Może mam przypomnieć, że Francuska sieć fast foodów zaprzestała podawania żarcia (w niektórych punktach), które godzi w Islam, w UK to samo uczyniło KFC- chcąc zjeść kanapkę z boczkiem musisz jechać 8km dalej, a jeżeli chciałabyś kąpać się w kostiumie, to nie wszędzie wejdziesz, bo będziesz godzić w religię muslimów.
Skąd wiesz, ze tak jest? Z gazet? Wiadomości? Wikipedii? Rozmawiałeś z kimś, kto może tam mieszkał?
Z Koranu, z Fatw, z kazań, które są publikowane. Z kar śmierci, które wychodzą na jaw i są nagłaśniane przez organizacje broniące praw człowieka.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Obama, a muzułmanie to trochę różne sprawy. Wikipedia to za przeproszeniem gówno, bo nikt nie wie, kto to pisze. Media również bardzo często kłamią i raczej pokazuja to co ważne, czyli napady, terrorystów, okrucieństwa itd.. To znaczy, ze w TV nie pokażą nam jak szczęśliwe są tamte rodziny (jeśli są, a tego nie wiemy). No, chyba, ze na National Geographic, choć i tu nie musza pokazywać prawdy.
Jezeli na prawdę chcemy się czegos dowiedzieć, to najlepszym na to sposobem jest tam pojechać, a ja się (szczerze mówiąc) boję.
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

No widzisz boisz się, wcale się nie dziwię. Po prostu jedna rodzina nie obrazuje nam całego społeczeństwa, mentalności danej religii, to jest jedynie wycinek większej całości. Tam samo jak są księża co wożą się bwmwicami i innymi brykami a są tacy co żyją skromnie i na takich dobrach materialnych im nie zależy.

Niektóre artykuły na wikipedii są bardzo wartościowe, jest podawanych wiele przypisów do źródeł książkowych czy publikacji. Dlatego pisanie że wikipedia to g... jest również nie zbyt zgodne z rzeczywistocią.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Tak samo terroryści nie mówią nam, ze islam to ZŁY kraj. owszem bywają fanatycy, sadyści etc.
Boję się, bo nie wiem czego mogę się spodziewać. Nie wiadomo co moze się stać. Po prostu zamiast mówić o wszystkich muzułmanach, mówmy o islamskich terrorystach. Bo na prawdę wkurza mnie obrażanie tej religii lub całej muzułmańskiej społeczności. Jest inna, dla nas przerażająca, ale ktoś pisał wcześniej, ze widząc "kolorowego" na ulicy boi się, ze coś mu zrobi, bo...No własnie, czemu? Bo jest inny.
W wielu rzeczach się z wami zgadzam, ale w mojej naturze leży szukać pozytywów i na nich się skupiać :)
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Dla mnie nie ma znaczenia religia, a raczej polityka, a te 2 rzeczy niestety się ze sobą wiążą...
zblazowany

Re: Islam

Post autor: zblazowany »

Kilka fragmentów z koranu

zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie" (Koran IX, 5)

Powiadomił mnie 'Amr al-H'Sattab, że słyszał, jak Prorok Boga mówi: «Wygonię Żydów i chrześcijan z Półwyspu Arabskiego, tak że zostawię tam tylko muzułmanów»

Sura XXIII, 60-61 Jeśli obłudnicy i ci, w których sercach jest choroba, jak i ci, którzy szerzą niepokoje w Medynie, nie zaprzestaną swych poczynań, to My pobudzimy ciebie do wystąpienia przeciw nim. Wtedy oni pozostaną z tobą w sąsiedztwie niewiele czasu. Przeklęci! Gdziekolwiek się znajdują, zostaną schwytani i zabici bez litości; zgodnie ze zwyczajem Boga ustanowionym dla minionych pokoleń.

2: 190 -192
Zwalczajcie na drodze Boga
tych, którzy was zwalczają,
lecz nie bądźcie najeźdźcami.
Zaprawdę; Bóg nie miłuje najeźdźców!
I zabijajcie ich, gdziekolwiek ich spotkacie,
i wypędzajcie ich,
skąd oni was wypędzili
— Prześladowanie jest gorsze niż zabicie. -
I nie zwalczajcie ich przy świętym Meczecie,
dopóki oni nie będą was tam zwalczać.
Gdziekolwiek oni będą walczyć przeciw wam, zabijajcie ich!
— Taka jest odpłata niewiernym! -
Ale jeśli oni się powstrzymają...
— zaprawdę, Bóg jest przebaczający, litościwy!

Jest tego więcej ale na razie wystarczy

I filmik na dodatek

Bardziej wrażliwych ostrezgam że na filmiku są sceny bardziej drastyczne.
Leanna
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 247
Rejestracja: 2010-02-06, 01:27
Lokalizacja: Białystok
Komentarze: 1

Re: Islam

Post autor: Leanna »

Dlatego własnie mówię, ze religia niestety łączy się z polityką. Gdyby nie było żadnych religii świat może nie byłby taki okrutny... Ale tak gdybać to można cała wieczność.
Kryptozoolog
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 423
Rejestracja: 2009-11-07, 19:45
Lokalizacja: Stockholm

Re: Islam

Post autor: Kryptozoolog »

Leanna pisze:Dlatego własnie mówię, ze religia niestety łączy się z polityką. Gdyby nie było żadnych religii świat może nie byłby taki okrutny... Ale tak gdybać to można cała wieczność.
Święte słowa.
Religia prowadzi do większości wojen, o wiele mniej jest przez próbę zdobycia surowców, terytorium lub teraz przez kolor skóry. Ja bym wywalił wszystkich: od Islam po Chrześcijaństwo, stworzył proste i normalne zasady moralne oraz etyki i wszyscy by se żyli. No ale czemu nie? Religie tylko cofają ludzi, trzeba przeć na przód.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”