Niemiły tekst o Janie Pawle II

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Niemiły tekst o Janie Pawle II

Post autor: Ivellios »

http://www.ateista.pl/articles.php?id=91

Pozostawię te bluzgi bez komentarza :evil:
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Wiesz wiele osób podchodzi też z dystansem do terapeutów :)
Hugon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 204
Rejestracja: 2006-01-26, 23:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Hugon »

Tekst jest na poziomie co najmniej niskim. Podobnie jak większość tekstów tego pana. Jak to mówią... "szkoda rąk do gadania"
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

Tekst jest na niskim poziomie, ale pewne sprawy to prawda, choćby to o Ameryce Łacińskiej na początku.
Ivellios pisze:ponoc za sprawa jpII wielkiego zdarzaja się cudowne uzdrowienia
Jeżeli tak, to to zasługa sugestii.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Z tego wniosek byłby taki, że już dzięki czyjejś sugestii/wierze można zostać świętym. Dla mnie to jest totalny bezsens...

Chociaż w kwestii "uzdrowień" również pozostaję sceptyczny.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

ADRIAKOS pisze:Gdybym dorwał tego gościa i jego parszwe sugestie...
To, że żyjemy w niby katolickim kraju nie znaczy, że wszyscy mają uznawać sferę tabu jaką się tworzy. Godzi to w wolność słowa i obiektywizm historyczny. Ledwo wyszliśmuy z radzieckich manipulacji, a już wchodzimy pod Watykańskie - a raczej Polskie, tworzone na rzecz Watykanu.
Jego sugestie nie śą parszywe, a nierozwinięte. Autor tylko wspomina o kolejnych zarzutach, przez co wygląda to na historyjki wyssane z palca albo wręcz oskarżające o zbrodnie.
Choćby początek i HiV - nieco to przejaskrawił i nie wyjaśnił. Chodzi tu o krytykę antykoncepcji w tym prezerwatyw - co ma mięć wpływ na rozwoj HIV.

Świętym można natomiast zostać nawet dzięki ludobujstwu. Tytuł świętego jest dla mnie pozbawiony sensu, jest to bowiem zaczerpana z animizmu atrakcja religijna.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

ADRIAKOS pisze:Spowodował on eksplozję wirusa HIV i śmierć wielu milionów mężczyzn, kobiet i dzieci.
Kto? Jan Paweł II?...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

n/c
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Mnie się wydaje, ze autor tego tekstu nawet się nie zastanawial wlasciwie nad tym, co pisze, poprostu myslal, ze jak papiez taki znany, to musi jakies szychy miec...
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Wg mnie napisał to ktoś, kto ma zaburzenia emocjonalne. Normalny człowiek nie zrobiłby z innego mordercy i wielkiego przestępcy, w dodatku tak dokładnie zbierając zarzuty. Ktoś, kto rzekomo zabił tylu ludzi i zrobił tyle złego, raczej nie mógłby być papieżem. W końcu to głowa Kościoła. Ciekawe, czy zastanowił się nad tym, co on zrobił, tak oczerniając byłego papieża? Skandaliczne.
Nightwalker
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 588
Rejestracja: 2005-12-26, 02:08
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Nightwalker »

..::Mothwoman::.. pisze:Wg mnie napisał to ktoś, kto ma zaburzenia emocjonalne.
Zaburzenia emocjonalne wg. mnie mają też wszyscy, którzy czczą papieża jak boga
..::Mothwoman::.. pisze:Normalny człowiek nie zrobiłby z innego mordercy i wielkiego przestępcy, w dodatku tak dokładnie zbierając zarzuty.
Jest to normalna ludzka reakcja - ktoś coś usłyszy i nie doszukując się prawdy sam dopisuje resztę. On jednak w tym dopisywaniu nie posunął się dalej niż KK, wiec katolicy nie powinni mu tego wytykać.
..::Mothwoman::.. pisze:Ktoś, kto rzekomo zabił tylu ludzi i zrobił tyle złego, raczej nie mógłby być papieżem...
Chyba przede wszystkim mógłby zostać papieżem. ;p
Nie potrzebnie robi się szum wokół samego JP2. Można mu zarzucić kilka rzeczy, ale jest on tylko kolejnyym narzędziem czy "ofiarą" KK.
..::Mothwoman::.. pisze:Ciekawe, czy zastanowił się nad tym, co on zrobił, tak oczerniając byłego papieża?
Autorowi można zarzucić wiele, ale dobrze, że takie teksty powstają, bo jak pisałem, jest wiele tekstów upiększających JP2, piszących o nim w samych superlatywach a z zarzutów do jego osoby robi się tabu - a to uniemożliwia ocenę sprawy.
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Cóż, to jest twoje zdanie. Ja mam inne i uważam, że- fakt- niektóre rzeczy się ukrywa lub nie mówi o nich, by nie wywoływać kontrowersji, jednak według mnie, opinia autora tego tekstu jest przesadzona i niezbyt adekwatna do faktów, gdyż wiele rzeczy zostało wyolbrzymionych. Nie zgadzam się także z twoim zdaniem na temat tego, że papież jest czczony jako Bóg. Być może ty odnosisz takie wrażenie- jeśli tak, to nieco przesadzone.
Nightwalker pisze:Autorowi można zarzucić wiele, ale dobrze, że takie teksty powstają, bo jak pisałem, jest wiele tekstów upiększających JP2, piszących o nim w samych superlatywach a z zarzutów do jego osoby robi się tabu - a to uniemożliwia ocenę sprawy.
Z tym także się nie zgadzam, gdyż- faktycznie- są teksty trochę ubarwiające osobę papieża, ale nie jest ich wiele. Takie jest moje zdanie.
agnieszkaplus3
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 161
Rejestracja: 2006-01-25, 21:27
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: agnieszkaplus3 »

JP2 to nie bóg ale kawał histori przemian jakie się dokonały autor nie rozumie że w tamtym czasie liczyło się jedynie walka o pokojowe rozwiązania a inne tematy były mniej ważne, JP2 słusznie postąpił stopując przemiany w kościele tym samym podkreślał jak ważne następują zmiany na świecie to prosta zasada nie wszystko naraz.
Awatar użytkownika
Sigeru
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2006-04-29, 13:35
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Sigeru »

Mi się wydaje że ten "inteligent inaczej", który to pisał albo jest homoseksualistą i nie podoba mu się że nasz papież za bardzo ich nie tolerował, albo myślał że tym głupawym tekstem kogoś rozbawi...żałosne..
Awatar użytkownika
AsaF
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 197
Rejestracja: 2006-01-25, 20:14
Lokalizacja: Grabina

Post autor: AsaF »

agnieszkaplus3

Wysłany: 16-04-2006, 23:13

Sigeru

Wysłany: 14-06-2006 19:37

To odkopała temat, odgrzała kotleta i poco to było, temat przedawniony, no ale na pczątek się wybacza.

Tak walę kazanie a nawet nei wiem czy jest takie coś w regulaminie jak odkopywanie starych postów.
Oleńka
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 119
Rejestracja: 2006-04-18, 02:19
Lokalizacja: Galaktyka Cieni

Post autor: Oleńka »

Co do Ameryki Łacińskiej to dobrze zrobił ,ponieważ skończyłoby się tak ja np.Rosji.
Usagi
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 56
Rejestracja: 2006-07-25, 14:03
Lokalizacja: Norka pod lasem

Post autor: Usagi »

Ludzie, czy tak trudno uwierzyć że nawet JP2 miał jakieś skazy? On nie był świętym, na Boga! Nie możecie kogos bronić bez względu na to jak wygląda prawda! A prawda jest taka że były Papież popełaniał błędy, był wszak człowiekiem.
Za te najbardziej rażące uważam
1.Nietolerancję wobec mniejszości seksualnych, bo to tez ludzie, a że kochają osoby tej samej płci, co to kogo obchodzi?
2. Wybaczenie i ułaskawienie księży-pedofili. Nie pamiętam już co mówił na ten temat ale chyba coś o tym że trzeba wybaczać...puścił ich wolno. Jak tak można? Przecierz pedofili należy kastrować i zamykać!
3. Beatyfikowaniew roku 1980 jezuity Jose de Anchiety, określenie go jako wzór do naśladowania i apostołem Brazylii. Dla nie wiedzących, Anchieta był jezuickim misjonarzem odpowiedzialnym za masowe rzezie innowierców Brazylijskich podczas nawracania ich. Kazał chrzcić indiańskie noworodki a potem roztrzaskiwac im glowy kamieniami, żeby mogły iść do nieba już ochrzczone. Pozatym słynny cytat Anchiety brzmi
-"Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje".
I kogos takiego nalezy szanować?
Dlaczego nie spróbujecie przeanalizować sprawy JP2 z otwartym umysłem, a nie czcić go jak Boga bo był głową kościoła i wszyscy go kochali? Zachowuję respekt i nie obrażam go, bo zawdzięczamy mu upadek komuny itp, ale moich klęczek się nie doczeka.
Czyżby tylko Nightwalker na tym forum miał podobne zdanie do mnie? Bo resza widocznie ślepo uwielbia JP2...
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”