Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
angrod
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-19, 18:45

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: angrod »

wątpię czy człowiek pierwotny o wyglądzie małpy miał świadomośc swojego istnienia. W ogóle nie do końca wiadomo jak to jest z tą świadomości. Uważa się że rozwinięcie świadomości ewoluowało przez około 60 tys lat
a ja właśnie myślę, nie wiem tego na pewno i pewnie nikt nie będzie wiedział, że to jest główna cecha różnicująca człekokształtnych od małpokształtnych...
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Darnok »

jeżeli ktoś twierdzi że on jest nieomylnym interpretatorem to stawia się na równi z bogiem.
No a nieomylność Papieża? prawda jest taka, że na Jezusa to ma monopol KK i nie ma co się sprzeczać ;)
zblazowany

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: zblazowany »

nieomylność papieża to również głupi dogmat uchwalony w 1870 r. Nie było jedności podczas uchwalania tego dogmatu. a jak już go wprowadzono to uzasadnienie bylo takie że zstąpił duch święty i wszystkich oświecił a kto się sprzeciwi zostanie ekskomunikowany
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Sothis »

Z punktu widzenia KK nieomylność papieża w sprawach wiary nie jest głupim dogmatem. Skurczybyki mają głowę na karku, to trzeba im przyznać.
Frutek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2009-04-10, 15:00

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Frutek »

Może wiesz czy w Watykanie są jakieś księgi zakazane które kościół ukrywa na przykład zakazane ewangelie itp.
Aneirol
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 96
Rejestracja: 2008-08-15, 12:04
Lokalizacja: Czasem lepiej jest nie wiedzieć

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Aneirol »

A skąd ma to wiedzieć skoro są ukrywane...

Z resztą ewangelii jest sporo tyle że KK przyjmuje za prawdziwe tylko cztery
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: NM_ONE »

Po prostu straciłeś sens swojej wiary tzn. praktycznej.Ja też nie lubię zbytnio zaglądać do kościoła.Magia i kościół to dwa różne "kierunki" jedno odpycha drugie.
Wierzysz w Boga i zajmujesz się magią to zaprzeczenie samego siebie,jednak twoja wiara może być wynikiem manipulacji,magia też tylko w tej kwestii manipuluje tobą własna ciekawość!
mroq
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2008-11-16, 03:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: mroq »

Mówimy o Kościele jako instytucji?Jeśli tak,to jedno z drugim mało ma wspólnego.
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: NM_ONE »

Kira czy ja napisałam że jedno wyklucza drugie?
Nie wzięłaś pod uwagę faktu że jeżeli ktoś uprawia magię(np.: voodo,jest taki użytkownik na naszym forum!) to wierzy w zupełnie innego Boga lub bóstwa!
zblazowany

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: zblazowany »

jakakolwiek magia nie jest uznawana przez KK, jest to traktowane przez niektórych księży jako bałwochwalstwo. dlatego harry poter jest książką zakazaną przez Kościół
NM_ONE
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 147
Rejestracja: 2008-11-16, 23:58

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: NM_ONE »

Dokładnie kiedyś w radiu usłyszałam że jakiś kościół wywiesił na swojej tablicy ogłoszeń coś w tym stylu:
Wystrzegaj się
wróżek horoskopów,muzyki rockowej.muzyki hause,techna,drzewek szczęścia,magi (w domyśle pewnie run lub czarnej!)itp. itd. bowiem wszelkie te rzeczy uznawane przez kościół będą za czarostwo,i złamanie podstaw prawd wiary!
Jasne kupiłam sobie takie drzewko bonsai bo mi się podoba i co zaraz mam być czarownicą.Nie zacytowałam dokładnie wszystkiego ale to tak zabrzmiało!Księża od lat walczą z tym czego nie lubią lub nie rozumieją,lub z czymś co jest odmienne!
zblazowany

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: zblazowany »

wiem o co chodzi, sam tego plakatu na żywo nie widziałem ale wygląda on tak

Obrazek


To nie jest jednak oficjalne stanowisko KK, jedynie jakiegos księdza. Bo nie wszyscy uważają jogę i radiscezję za bałwochwalstwo, są księża w polsce którzy się tym zajmują. A wciągnięcie na ta listę kursów szybkiego uczenia to już kompletny absurd
juras
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2009-05-19, 17:52

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: juras »

Według mnie tematy kk są trudne jak i o kazdym innym.weług mnie księża powinni robić to co musza czyli "Pracować" Dla Boga i zyć normalnie oglądać tv i tp.Ksidz jak Rydzyk psują kosćioł bo zajmują się polityka itp...A magia można o niej pisac i mówić bo wedłóg mni eBóg jest jednym wielkim czarodziejem bo bosiada nieograniczoną moc.ksiadz jako człowiek nie jest nieomylny wiedz nie all co mówi jest prawdą :P
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Sothis »

Kościół od zawsze ingerował w politykę. ;]
Sabaeth
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 79
Rejestracja: 2009-07-02, 18:59

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Sabaeth »

Frutek pisze:Może wiesz czy w Watykanie są jakieś księgi zakazane które kościół ukrywa na przykład zakazane ewangelie itp.
W Watykanie jest zapewne wiele ksiąg, które nie są ujawniane. Jak się z czymś walczy trzeba wiedzieć z czym ma się do czynienia, chyba nikt nie wierzy, że podziemia wypełnia biblia "na 101 sposobów".
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: Spooky Fox »

Nie chcę tutaj służyc za glosy innych starych forumowiczów, ale coś mi się wydaje, że tym rachitycznym i leciwym postem wywołasz tutaj małą burzę. Obym się mylił...

Po pierwsze: rozumowanie tych ludzi nie bierze się na pewno z filmu Kod DaVinci. Jest to szlifowane przez lata własne zdanie, poparte w większości wypadków dowodami.

Po drugie: twój post jest tak chaotyczny, że nie wiem, czego najpierw się zaczepic, żeby wywołac jakąś dyskusję.
zblazowany

Re: Chrześcijaństwo ... wiara oczami (prawie)księdza...

Post autor: zblazowany »

przykład z kamieniem to jest paradoks wszechmocy zwany jako paradoks omnipotencji, i sprowadzanie do tego do jehowców jest nie poważne. Ten paradoks był już rozważany przez filozofów w średniowieczu a kto go potem sobie przywłaszczy to już inna sprawa

Kłamstwo i pedofila musi być zwalczana a jak nie jest to budzi oburzenie i sprzeciwy, w tym jest problem

taaa a w Sodomie i Gomorze to jedynym sprawiedliwym był Lot wraz z córkami. Ta spwarwiedliwość jest dzienie pojmowana
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”