Prawda!! moja teoria

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Wilknor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-04, 19:49
Lokalizacja: Stolarzowice

Prawda!! moja teoria

Post autor: Wilknor »

A mianowicie ja wyjaśniam sobie to tak:
na przykład
- Bogowie stopili z nieba na ognistych rydwanach
*Wiadome my widzimy pierw chmury dlatego starożytni myśleli że przyszli z nieba według mnie przylecieli z kosmosu.
*Ogniste rydwany to statki kosmiczne
*Bogowie to przybysze z innej galaktyki

-Starożytne kalendarze
*Jak ludzie znajdą coś dziwnego to odrazy oo to na pewno starożytny kalendarz
na przykład Stonehenge mi to nie wygląda na kalendarz bardziej przypomina jakąś budowle pozostawiona przez obca cywilizacje.
itp.
Oczywiście mogę się mylić ale bardziej uwierzę w to co napisałem niż w banialuki w Biblii!!!
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Crowley »

Taa... Stonehenge- budowla. Może jeszcze powiesz, że obcy w nim mieszkali i chronili się przed deszczem. Tym bardziej, że napisałeś, że przylecieli statkiem kosmicznym. Zresztą taki kalędarz to też budowla.
Wilknor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-04, 19:49
Lokalizacja: Stolarzowice

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Wilknor »

Voozie pisze:Gdzie w Biblii było o bogach w ognistych rydwanach, gdzie było coś o starożytnych kalendarzach, a tym bardziej Stonehenge?

Nie chodziło mi o to że w Biblii jest napisane o bogach i ognistych rydwanach tylko tak ogółem
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 15:20 przez Wilknor, łącznie zmieniany 1 raz.
Wilknor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-04, 19:49
Lokalizacja: Stolarzowice

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Wilknor »

Crowley pisze:Taa... Stonehenge- budowla. Może jeszcze powiesz, że obcy w nim mieszkali i chronili się przed deszczem. Tym bardziej, że napisałeś, że przylecieli statkiem kosmicznym. Zresztą taki kalędarz to też budowla.

NIE chodziło mi o dom tylko np. o rodzaj świątyni bo po co wtedy im był kalendarz oni się martwili co upolować i gdzie się schronić a nie jaka jest pora roku i który dzień!!!!!!!!



Pomyśl czasami!!
Crowley
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 549
Rejestracja: 2009-01-08, 18:16

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Crowley »

Ale ty mądry. Jeśli twierdzisz, że nie mieli czasu na kalendarz, to tym bardziej na modlitwę. I nie mów mi, że nie myślę, dzieciaku?
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: cleric »

spokój ma byc. bo polecą warny
Wilknor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2009-02-04, 19:49
Lokalizacja: Stolarzowice

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Wilknor »

Nie wiem jak to jest ale czego nie napisze to zawsze się przyczepicie
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Arek »

Zakładając tak trudny temat powinno się mieć więcej w zanadrzu
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Ivellios »

Trudno, żeby się nie czepiali, Wilknor, skoro założyłeś temat i prowadzisz (czy usiłujesz prowadzić) dyskusję o czymś, o czym guzik wiesz. Nawet się do tej dyskusji nie przygotowałeś porządnie...
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Spooky Fox »

Według mnie to Wilknor oparł się na jednym z programów, w których występował znany skądinąd Erich von Daeniken. Nie powiem, by był to ufolog. To znany w środowisku ufologicznym mitoman i, wręcz mistrz, w wykorzystywaniu zdań wyjętych z kontekstu. Opierając się właśnie na Biblii napisał książkę "Rydwany Ognia". Szczerze powiedziawszy, przeczytałem kilka rozdziałów i nigdy do niej nie powróciłem. Autor pisze tam takie banialuki, że wprost ciężko jest w nie uwierzyc osobie, która chocby lekko musnęła temat ufologii. Całośc opiera się na domysłach i zdaniach z całego kontekstu.

Biblia jest taką pozycją, że, umiejętnie wybierając cytaty, mógłbym Ci na jej podstawie napisac kryminał, horror, sensację...kurde, w pewnym momencie nawet powieśc erotyczną. Wszystko opiera się na domysłach. Czytelnik nie mający pojęcia o sprawie, tak jak ty, Wilknor, uwierzy w to wszystko. Dobrze Ci radzę, jeśli chcesz, poczytaj sobie książki innych, prawdziwych ufologów. Między innymi Stantona Friedmana czy Hyneka. Swojej wiary nie opieraj na tym, kto coś Ci mówi. Wiara, z założenia ma byc wiarą. Tego się nie udowadnia. Albo wierzysz w Jezusa Chrystusa, albo w Buddę, albo w Allacha, albo w małe szare ludziki.
Gilbert
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 51
Rejestracja: 2008-11-09, 17:45

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Gilbert »

Ja tylko zapytam Vooziego o jedną rzecz: czy czytałeś Biblię, a jeśli tak, to który przekład i z jakiego roku?
Uwierz mi, że Biblia to nic innego jak radosna twórczość poszczególnych tłumaczy, naciskanych przez dane siły polityczne. Papizm, benedyktynizm, cesarstwo, delfinat, koncyliaryzm, znowu papizm i tak dalej. To bardzo ogólne siły polityczne, które miały wpływ na powstawanie nowych przekładów biblijnych i ich tłumaczenia. Stąd np: tak wiele przypowieści koptyjskich w dzisiejszych tłumaczeniach biblijnych dołożonych tam w XII/XIII wieku, gdzie nie spotkamy ich w tłumaczeniu Alkuina z Yorku, od 782 przebywjącego na dworze Karola i tłumaczącego Pismo.
To tylko jeden przykład ingerencji w treść Biblijną. Mamy wiele dowodów, czystych faktów, na to, iż obecna Biblia to efekt radosnej twórczości tłumaczy i pisarzy, a także masę przypuszczeń iż poszczególne ewangelie były tworzone w ,,oryginalny" sposób. Jeśli autorem Apokaplipsy miałby być faktycznie Jan, to tworząc ją powinien mieć około 162 lat. To raczej mało prawdopodobne nawet dla ludzi, którzy wierzą w wampiry i wilkołaki;).
Dlatego też Biblię możemy spokojnie włożyć miedzy bajki. Z punktu widzenia historycznego i religioznawczego, prawnego nawet (pojmanie Jezusa), a także kreacjonistycznego jest bezedurką;).
A KK tak sobie to wszystko wymyślił, że owe modyfikacje uznawane są za tradycje kościoła, która jak wiadomo, jest 4 filarem katolicyzmu wraz z naukami jego ojców. Zatem jeśli jesteś katolikiem to gra gitara, jeśli jesteś naukowcem, zajmujesz się tymi tematami to szukaj wiedzy gdzie indziej.
zblazowany

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: zblazowany »

W Starym testamencie jest niewiele bo jedynie nowy opisuje losy Jezusa. w starym natomiast mamy boga jahwe i jego lud wybrany. A biblia to bajka to chodzi o to że zdarzenia w niej opisywane są albo w wiekszości zmyślone albo przejete z innych religii.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Arek »

A biblia to bajka to chodzi o to że zdarzenia w niej opisywane są albo w wiekszości zmyślone albo przejete z innych religii.
Albo i nie na to nie ma dowodów
Jeżeli coś nam się wydaje niprawdopodobne nie znaczy wcale że jest wyssane z palca. Bo mogę powiedzieć tak samo że atom jest niepodzielny, albo że zwierzęta nie potrafią komunikować. Kiedyś tak uważano , a teraz wiemy że jest inaczej
zblazowany

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: zblazowany »

Kiedyś tak uważano że atom jest nie podzielny bo nie było tak dokładnych mikroskopów żeby zobaczyć że protony i neutrony składają się z kwarków. Ale nikt z odpowiednią wiedzą nie upierał się przy tym że atomy są nie podzielne. Natomiast biblia jest zbiorem różnych ewangelii pisanych przez nie do końca znanych aktorów. Występują spore rozbierzności pomiedzy jednym ewangelistą a drugim, a warto dodać że ci ewangeliści nie byli uczniami jezusa tak samo nie był nim św Paweł który był pierwszym apostołem wiary i autorem licznych listów które w większości tak uważane są za nie jego autorstwa. Mało tego Paweł nie zna opowieści o pustym grobie to świadczy o tym że albo ta historia była dopisana później albo nie jest prawdziwa. Mało tego nie wiadomo co Jezus porabiał przez 18 lat bo biblia tego nie opisuje.
Współcześni historycy którzy spisywali różne wydarzenia z tamtego kresu czyli Tacyt, Swetoniusz, Józef Flawiusz wspominają jedynie o jakimś Jezusie ale nikt z nich nie opowiada o jego cudach a tym bardziej o zmartwychwstaniu.

A w dodatku liczne cuda w tym zamiana wody w wino uważa się za przejęte z mitologii o Dionizosie bo on też był bogiem wina i też dotrwały się zapiski o tym jak dokonywał przemian
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Arek »

Nikt nie upierał się,,,ok ale nazwano go atomem a z greckiego w przetłumaczeniu znaczy niepodzielny to tak samo jak z nazwą samochód.
Dzisiaj wiemy że samochody talko jeżdżą po drogach, i tak jest ok. Ale jak zaczną kiedyś także latać jak w filmie "powrót do przyszłości" to nazwa zacznie być śmieszna? chyba tak ,,,nie?
Wiem że NT nie pokrywa się, różne ewangelie nie tylko nie pokrywają się ale nawet przeczą sobie. Ale możliwe jest że jedna z nich mówi prawdę. Ja sam nie wiem która, i inni tłumacze tak samo tego nie wiedzą ale ta opcja istnieje!
To nie muszą być bajki, to mogą być naprawdę relacje zjawisk które naprawdę były!

pozdrawiam
Jamboree18
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2009-03-01, 22:03

Re: Prawda!! moja teoria

Post autor: Jamboree18 »

a mnie się wydaje że jest więcej "dziwnych zjawisk" niż nam się wydaje :D ale oczywiście niektórzy próbują sobie wmówić że tak nie jest xD nie mam nic do biblii ale..teraz ludzie pod wpływem środków odurzających piszą rożne rzeczy, wtedy nie mogli...? :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”