Co by było gdyby...

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Mamba
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 66
Rejestracja: 2007-02-11, 05:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mamba »

Mógłby nastąpic totalny chaos- nie ma ani piekła ani nieba, więc dlaczego mam sobie nie pofolgować w tym krótkim czasie jaki mam na ziemi?

Uważam, że gdyby nie "wprowadzono" nas na siłę do Kościoła jako małe dzieci nie przyszłoby nam do głowy by w nim być, wierzyć w jego przykazania, niebo, piekło itd.
Żylibyśmy normalnie.Zadnego chaosu i końca świata!
Bierzmy przykład z przyrody i zwierząt :) czy wśród nich trwa chaos i wyniszczanie się? uważam, że nie bo zwierzę nigdy nie zabije bez potrzeby chyba tylko z głodu dla podtrzymania gatunku a przecież nie wierzy w nic i nie posiada owych 10 przykazań jak żyć.
Ostatnio zmieniony 2007-05-19, 10:21 przez Mamba, łącznie zmieniany 2 razy.
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Post autor: Sharp »

Wyglądało by to tak jak większosć myśli.. Wierni bronili by się stygmatami i takimi innymi cudami.. Wyjaśnienie proste ale ich przekonać to niełatwe zadanie. Jeśli dokumenty takowe by były odeszło by tylko kilka tysięcy ludzi od wiary. Wiele by popełniło samobójstwo z powodu iż niemają po co życ.. A większość zajeła by się szatanizmem.. Reszta nadal wierzyła by w boga modliła się itd. I tak księża dużo zmieniają w modlitwach. Bo sam jestem chrześcijaninem i mam książke modlitw z roku 1930. I zmieniły się modlitwy.. To co dopiero jak z 1400 roku mieć taką książeczke i porównać dzisiejsze do tamtejszych.. Nawet ludzie niewiedzą jak to się pozmieniało.. Według mnie ludzie nigdy niezmienią wierzeń chyba że następne pokolenia.. Teraz to jednak niemożliwe za dużo jesteśmy tym nakarmieni..
kalach369
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2006-08-20, 14:37
Lokalizacja: Niemce

Post autor: kalach369 »

Czasami wierze w to, że to czego uczą w Kościele to to wogóle nie istnieje. Polityka Kościoła jest tak sprytnie skonstruowana, że nie dopuszcza do świadomości nowych naukowych odkryć. Gdyby to okazało się prawdą Kościoły przestałyby zarabiać taką furę pieniędzy. Ja podchodzę do tematu religii pod kontem naukowym niż wiary, bo to co niedziele słyszę w Kościele to aż mi się ciśnienie podnosi. Wierze w to co napisał Leonardo Da Vinci. Jezus miał żonę - Marię Magdalenę i dwóch synów, którzy później byli królami Francji, a ich potomkowie również rządzili we Francji. Dynastia Merowingów. Sam Jezus nie zmartwychwstał. Ostatnio znaleźli dobrze zachowany szkielet ludzki odpowiadający urazom takie jakie otrzymał Jezus. Całun Turyyński - żaden materiał nie wytrzymał by tyle lat jeszcze po takiej tragicznej historii jaką przebył. Ewangelia według Judasza. Czemu Kościół nie przyjmuje do wiadomości nowych odkryć? A jeszcze te modlitwy do obrazów Matki Bożej. Ile ich jest?? Matka Boska Częstochowska, urodzajna, pieniężna - dla księży. Przecież jest tylko jedna!!! Albo modlitwa do Fotelu Jana Pawła II po jego śmierci. Przecież to jest bałwochwalstwo. A reinkarnacja - w to wierze. Przecież jakby każdy szedł do nieba to by miejsca tam zabrakło. Cuda też nie istnieją, tylko przypadki. Czy widział ktoś cuda w dzisiejszych czasach. Czemu w tedy tyle ich było a teraz wcale?? Jeśli o mnie chodzi to ja już nie wierze w nic co jest związane z Kościołem
leszek

Post autor: leszek »

Hmm...Pewnie większość uznałaby to za niemożliwe. Część ludzi zaprzestałaby uczęśzczać na msze. Kościół broniłby oczywiście swojego stanowiska i w końcu wszystko zostałoby tak, jak jest teraz. Tak jak pisał kalach369 Kościół straciłby także swój autorytet i mniej zarabiał. Myślę jednak , że do całkowitej zagłady tej instytucji nigdy by nie doszło.
ufoludek
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2007-01-27, 00:22
Lokalizacja: jaskowice

wstrząs dl luckosci

Post autor: ufoludek »

taki fakt wszcząsnoł by napewno całym światem ( hociasz niekturzy i tak w to by nie uwierzyli ) wiele wierzęcych by się załamało i popelniło samobujstwo byi o tym problemie chyba bil o tym nawet film
[glow=red][/glow]
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Uważam że po prostu Kościół K. tych dowodów by nie uznał, i to nie jest ważne jak mocne by były, po prostu wszystko by odrzucili a autora od heretyków wyzwali
Jak było i jest tak będzie
faeryboy2002
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: 2005-11-16, 22:49
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: faeryboy2002 »

Przeciez to nie "Bog" dal ludziom dekalog
Wg biblii, to właśnie Bóg dał dekalog wg. którego jego lud miał postępować. Pamiętasz? Góra, Mojżesz, płyty z dekalogiem.
Sharp
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 60
Rejestracja: 2006-11-26, 19:50
Lokalizacja: Bytom (Śląsk)

Post autor: Sharp »

faeryboy2002 hmm gdybyśmy przestrzegali słów i opowiastek z biblii to każdą rzecz jaką zrobimy biblia się tego właśnie uczepi.. Taksamo księgi niby natchnione ręką boską ale czy to prawda? z kąd wiadomo że akurat tak bóg przykazał? Dlaczego już nam nieobjawia się niepokazuje swojej wielkości. Bo prawdziwą wiarą jest żeby niewidziec a wierzyć.. Wuiele faktów już twierdzi że boga nie ma. No ale cóż nadal ludzie wierzą..
Kazzone
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 375
Rejestracja: 2006-10-26, 17:09
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kazzone »

To tak jak na ostatniej religii... jakiemuś kolesiowi bóg dawał złoto pracowników i dobre życie, dzięki temu ten koleś kochał Boga. Szatan pewnego dnia odezwał się do Boga: Gdybyś mu zabrał złoto, służących i dobre życie, napewno by cie przeklinał; tak więc bóg założył się z szatanem. Bóg odebrał wszystko kolesiowi a ten dalej wielbił imie boga.

Historyjka normalna.. ale teraz najciekawsze:
Po opowiedzeniu tej historyjki jeden z naszej klasy spytal księdza: To co...bóg zakłada się z szatanem na niekożyść człowieka? On kocha ludzi, czy chce mieć "swoich" wiernyh...po co ten zakład z szatanem?

No tak... po co to wszystko? Zresztą bóg niemógłby się zgodzić na pomysł szatana bo wiadomo, zawsze jego pomysły przynoszą zło i nic więcej, więc czemu bóg tak postąpił!?...
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Co jak co ale księga Hioba to najsmutniejsza z całej Bibli
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Post autor: Arek »

Neo
Być może że było tam kilkunastu takich proroków, ale widać inni byli gówno warci bo ich działania nie zostały nigdzie spisane.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”