...problemy z wiar±...

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Lilith nie sposob się nie zgodzic co do religii.
intraneus pisze:To tylko twoja wersja rzeczywistosci. Dla kogos godformy za czyms znacznie powazniejszym, niz tylko silamy archetypowymi w nieswiadomosci. Dziwnie czytac takie slowa z ust kogos, kto powienien wiedziec, ze kazdy ma swoja wersje rzeczywistosci Smile
Ja podaje chaocka definicje godformy modelu psychologicznego magii wiec nie wiem gdzie tutaj jest cos sprzecznego z rzeczywistosciami innych...
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Lilith bo ja wiem czy nikt nie widział Boga ;) jeśli jako Boga oczywiście traktuje się Absolut to widzę go na okrągło w każdym atomie mnie otaczającym ;) a jeśli chodzi o jakąś istotę, która stała się samowystarczalna, odrębna ;) to też tak mało tego typu istot nie ma.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Na pewno rzeczywistość jest jedna. Ale w sprawach duchowych, w kwestii Boga, NIKT nie ma stuprocentowej pewności jaka jest ta rzeczywistość, w końcu nikt nie widział Boga. Dlatego w tej sprawie każdy może mieć własną wizję i nie możemy określać czyja wizja jest lepsza. Bo wszystkie nasze sposoby wiary lub niewiary w Boga i jego postrzegania są kwestią wiary.Dlatego możemy wypowiadać się na temat swojej wiary, ale nie możemy wysmiewać się z innych form postrzegania Boga i uznawać je za gorszą, czy osoby wierzące inaczej uznawać za głupsze, mniej doświadczone, jak to robią niektórzy, bo co do swojej wersji też nie mamy dowodów.

Nephesh, zwroc uwage na sam poczatek: "Ale w sprawach duchowych, w kwestii Boga, NIKT nie ma stuprocentowej pewności jaka jest ta rzeczywistość, w końcu nikt nie widział Boga. "
Zalozmy, ze widziales Boga w transie. Skad pewnosc ze to nie jest tylko i wylacznie Twoja nieswiadomosc?

"Dlatego w tej sprawie każdy może mieć własną wizję i nie możemy określać czyja wizja jest lepsza. Bo wszystkie nasze sposoby wiary lub niewiary w Boga i jego postrzegania są kwestią wiary.Dlatego możemy wypowiadać się na temat swojej wiary, ale nie możemy wysmiewać się z innych form postrzegania Boga i uznawać je za gorszą, czy osoby wierzące inaczej uznawać za głupsze, mniej doświadczone, jak to robią niektórzy, bo co do swojej wersji też nie mamy dowodów." bo tutaj się juz chyba zgadzasz? ;)

[ Dodano: 2006-02-16, 15:28 ]
Nephesh pisze:jeśli jako Boga oczywiście traktuje się Absolut to widzę go na okrągło w każdym atomie mnie otaczającym
i nie masz 100% pewnosci ze ta teoria nie jest chybiona, mam racje? ;)
Nephesh pisze:a jeśli chodzi o jakąś istotę, która stała się samowystarczalna, odrębna Wink to też tak mało tego typu istot nie ma.
moze i sa jakies odbicia w astralu tych istot bo wiele osob w nie wierzy, ale czy nazwiesz toto bogami? Poza tym to twory ludzkie.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Dorr :) to nie jest teoria ;) jak sama nazwa wskazuje Absolut jest Absolutny więc jakbyś go nie określał jest to wszystko, nie wymaga weryfikacji ;) dopóki istnieje jakikolwiek punkt odniesienia i istnieje Absolut hmm.. a jeżeli nie bedzie punktu odniesienia ;) to i Absolutu nie będzie bo nie będzie istoty możliwej do zauważenia tego. A co do tych istot :) nie to miałem na myśli ;) miałęm nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi, ale mniejsza o to ;) w każdym razie nie o egregory i innego rodzaju śmiecie astralne.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Znam teorie absolutu i nawet się lekko ku niej sklaniam.
A moze mnie oswiecisz o jakie istoty Ci chodzilo?
intraneus

Post autor: intraneus »

Nephesh pisze:Dorr :) to nie jest teoria ;) jak sama nazwa wskazuje Absolut jest Absolutny więc jakbyś go nie określał jest to wszystko, nie wymaga weryfikacji ;) dopóki istnieje jakikolwiek punkt odniesienia i istnieje Absolut hmm.. a jeżeli nie bedzie punktu odniesienia ;) to i Absolutu nie będzie bo nie będzie istoty możliwej do zauważenia tego. A co do tych istot :) nie to miałem na myśli ;) miałęm nadzieję, że ktoś zrozumie o co mi chodzi, ale mniejsza o to ;) w każdym razie nie o egregory i innego rodzaju śmiecie astralne.
czyli uzywasz absolutu jako nakladke na "rzeczywistosc"?
patrzysz na kamien i widzisz kamien + absolut? po co? :)
nie lepiej patrzac na kamien widziec kamien? po co oklamywac samego siebie jakimis wizjami? :)
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:] Dorr widzę że dla Ciebie za trudna koncepcja do zrozumienia ;) i przy okazji mocno przeinaczyłeś to. Po prostu zrozum sens słowa Absolut, jeśli zrozumiesz sens tego to dyskutujmy dalej :) jeśli masz zamiar wtrącać swoje trzy grosze bez zrozumienia pojęcia ;) to podziękuję za dyskusję.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

heh... znam pojecie absolutu...
ja mowie o fragmencie
Nephesh pisze:a jeśli chodzi o jakąś istotę, która stała się samowystarczalna, odrębna Wink to też tak mało tego typu istot nie ma.
Nephesh

Post autor: Nephesh »

Taaa... to widać z wypowiedzi parę postów wyżej, gdzie baaaaaardzo wyraźnie się do tego odnosisz hehs :P a co do samego tego fragmentu ;) są pewne poziomy dostępne dla adeptów różnych ścieżek i tyle chyba wystarczy na ten temat.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

heh, to zes konkretnie odpowiedzial :roll:
intraneus

Post autor: intraneus »

Nephesh pisze:Taaa... to widać z wypowiedzi parę postów wyżej, gdzie baaaaaardzo wyraźnie się do tego odnosisz hehs :P a co do samego tego fragmentu ;) są pewne poziomy dostępne dla adeptów różnych ścieżek i tyle chyba wystarczy na ten temat.
hehehehehehehehe
osz kłerfa. ales polecial. boszzzzzzz. 16 letni adepci. wez poczytaj co znaczy "adept", szczegolnie poczytaj u wujka alicka, co trza osiagnac zeby stac się adeptem a dodam, ze jego wersja jest dosyc uniwersalna.
nie wiedzialem, ze ja w tak rozwinietym gronie jestem, normalnie adpeci tu juz sa.
hehehehe
:lol:

ide poszukac roznych innych "roznych sciezek" co by se tam spokojnie poadepcic, bo tu za duza konkurencja :P
Nephesh

Post autor: Nephesh »

:) Intraneusie pokaż mi gdzie ja pisałem o 16 latkach? To po pierwsze, a po drugie i może ważniejsze ;) jak widać jednak to 16 letnie towarzystwo pochodzi z domu, w którym nauczono je takiego czegoś jak kultura :) więc proszę Cię i z tymi swoimi kurwami idź do burdelu, a nie na forum.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

Hmm... jak dla mnie to slowo kłerfa nie zawsze jest przejawem braku kultury. Moze byc akcentem, przecinkiem, spojnikiem whatever i nie miec wydzwieku pejoratywnego a jedynie akcentujacy. Tak mnie naszlo... ;) btw, Nephesh, nie offtopuj, temat nie jest na temat slow nieslusznie uznanych za wulgarne, tylko na temat problemu z wiara :P
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Słusznie czy nie, ale i tak kultura obowiązuje wszystkich. Więc darujcie sobie takie teksty.

hamstwu trzeba się przecifstawiac siłom i godnościom osobistom - Jan Kobuszewski.
Ostatnio zmieniony 2006-02-19, 20:50 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Dorregaray

Post autor: Dorregaray »

psst, chamstwo pisze się przez ch ;)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Proszę dyskutować na argumenty (jak mawia o. dyrektor). Dalsze oftopy polecą do kosza.
Asterot

Post autor: Asterot »

Lilith pisze: religii katolickiej
Jak już to religia Chrześcijańska...
Lilith pisze:nakazami które wiążą się z wyznawaniem chrześcijaństwa, np zakaz stosowania wszelkiej magii, czy też wróżb
Moim zdaniem to tylko dla twojego dobra ;-)
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Miały być w tym temacie problemy z wiarą i jak widac nikt takich problemów - poza mną ,nie ma . Pisze poza mną , bo codziennie muszę odnawiać swoją wiarę ... :cygaret: A jak u was z ta wiarą ?
Mamba

Post autor: Mamba »

Wydaje mi się, że wiekszośc je ma tylko nie każdy się do tego przyzna :)
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Szczerze mwiąc to od dawna juz o tym wszystkim nie myślałem. Ot, żyję po prostu i nie zawracam bogom czasu swoimi sprawami.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”