voodoo

Dział na wszelakiego typu tematy religijne, dotyczące wiary oraz zagrożeń związanych z działalnością sekt
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

Czytalem ta ksiazke
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Czy macie juz swoje Zombi ? :roll:
Awatar użytkownika
Spock
Administrator
Administrator
Posty: 1961
Rejestracja: 2007-02-19, 17:23
Lokalizacja: Kraina Latających Siekier
Komentarze: 7

Post autor: Spock »

Wedrowiec00 pisze:Czy macie juz swoje Zombi ?
... Czyli "Zrób to sam z Adamem Słodowym" :mrgreen:
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

hehe :D nie no zabi zyja nie dluzej niz 2 - 3 dni :D... I niejest to zabardzo wyjasnione jak to się robi :D
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Jak ktoś ma sposób na tworzenie Zombi to niech mi podeśle ... mam parę spraw do załatwienia :wink:
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

hehe :D raczej watpie zeby ktos mial, chyba ze jest kaplanem :D
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Voodoo , hm...jest to dobry przykład na niesamowitość świata w którym żyjemy ! Jest on tak piękny ,że aż trudno w to uwierzyć :) To coś więcej niż baśniowość u Harry`ego Pottera ! No i ta niezniszczalność duszy , szkoda tylko ,że nie umiemy wynieść stąd poczucia bezpieczeństwa i poczucia wiecznej trwałości , a górę bierze w nas instynkt samozachowawczy i kurczowe trzymanie się życia tu i teraz , opłakiwanie zmarłych , itd. itd... :?
Lilith

Post autor: Lilith »

i właśnie czegoś takiego brakuje mi w chrześcijaństwie...tej magii, tajemniczości, takich obrzędów...myślę, że religia pozbawiona aury tajemniczości i magii wiele traci, gdyby było coś takiego w chrześcijaństwie na pewno więcej byłoby osób naprawdę wierzących i dumnych ze swojej wiary, niż jest teraz.
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Zainteresuj się Huną ! Bo tylko skuteczność jest miarą prawdy :)
Lilith

Post autor: Lilith »

huna rzeczywiście jest interesująca...muszę spróbować zająć się nią w praktyce, bo jak narazie to tylko o niej czytałam...a jeżeli chodzi o voodoo, to czy można je praktykować samotnie? w końcu voodoo to przede wszystkim obrzędy, kontakt z duchami, czy da się to praktykować w samotności?
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

Powiem ci tak, w samotnosci nie da się raczej, poniewaz piszesz tu o kontaktach z duchami masz racje ale zeby skontaktowac się z loa trzeba miec pebny ceremonialne, tzn cos w rodzaju namiotu gdzie na srodku bedzie stal slup, no i w konczu trzeba byc kaplanem albo kaplanka i umiec wykonywac obrzedy.... Zeby duchy przodkow chcialy dosiasc osobe podczas rytulalu.
Awatar użytkownika
Wedrowiec00
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2005-08-30, 21:27

Post autor: Wedrowiec00 »

Możemy praktykować razem :wink:
Mamba

Post autor: Mamba »

"Żeby duchy przodków chciały dosiąść osobę podczas rytuału"
Pit możesz jaśniej :roll:
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

Moge :D tak wiec zeby duchy przodkow chcialy dosiasc uczestrnikow rytulalu musza byc spelnione pewne warunki musi byc kaplan ktory zna się na rzeczy musza byc bebny rytualne, musi byc "namiot rytualny", musza byc wywieszone vevsy (znaki przedstawiajace duchy przodkow) na slupie rytualnym, no i oczywiscie musi byc zlozona ofiara, ale niemusi to byc ofiara zlozona ze zwierzat czy czegos takiego, poszcze golne duchy loa maja swoje "smakolyki" gdzie sklada się ofiare z jedzenia i picia, bardzo zadko z krwii... A samo pojecie dosiadanie przez duchy przodkow jest to nic innego jak chwiloe opentanie przez ducha osoby, ktora bierze udzial w rytulale, osoba ktora dosiadzie duch zaczyna się zacowywac jak duch przodka czyl np. jak dosiadzie mezczyzne duch pluci zenskie meszczyzna "opentany" bedzie się zachowywal jak kobieta, bedzie mowil kobiecym glosem etc... Podczas "opetania" duch bedzie się posilal ofiara ktora zlozyli mu wyznawcy, bedzie odpowiadal na pytania zadawane przez kaplanow itd...
Mamba

Post autor: Mamba »

nie rozumiem po co mam się dawać opętywać? czemu to ma służyć i co mi to daje :roll:
Awatar użytkownika
p1tbull
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 110
Rejestracja: 2005-08-28, 23:39
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: p1tbull »

hmm ja tez dokonca tego nie rozumiem, opetanie trwa bardzo krotko wiec, a sluzy glownie na tym zeby dowiedziec się co bedzie co nas bedzie czkalo w przyszlosci, ale glownie na tym zeby ofiara zostala przyjeta i zeby duch przekazal jakas madrosc cos jak kazanie w kosciele :D
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Wiara, religie i sekty”