Zdjęcia w domu

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Witam.
Zachęcona odpowiedzią wrzucam zdjęcia, które zrobiłam w domu. Powtórzę, że jest to kamienica z 1914 roku. Nie znam nikogo kto w niej umarł, jednak moja babcia pół roku przed śmiercią została stamtąd zabrana ze względu na swój stan zdrowotny. Nie kojarzę żadnych dziwnych przypadków w tym mieszkaniu, których nie potrafiłabym sobie jakoś racjonalnie wytłumaczyć. Również nie mieszkałam w nim na tyle długo żeby się tym głębiej zainteresować, przyjeżdżałam jedynie na weekendy i dużo czasu tam nie spędzałam. Jednak od dziecka mieszkanie wzbudza we mnie strach i przechodzą mnie ciarki na plecach jak o nim myślę. Miałam dużo snów dotyczących tego miejsca i duchów, ale to przypisuję swojej wyobraźni czy strachowi. Może Wy mi powiecie czy te zdjęcia mają jakiekolwiek znaczenie. Czy warto by było zapalić świeczkę czy zrobić coś innego?
Zdjęcia robiłam w całym domu, jednak tylko w jednym pokoju wyszło coś takiego. Na innych zdjęciach wychodzą różne prześwietlenia i wiem, że to nic ważnego, ale tego nie potrafię wytłumaczyć. Może to nie jest nic, ale zerknijcie na to krytycznym okiem.

http://imageshack.us/g/443/edxw.jpg/

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Pandemonium »

Jak dla mnie PRAWDZIWY orb ;) Dawno się tutaj takie zdjęcia nie trafiły. Ogólnie to nie masz się czego bać, jeżeli jesteś wierząca to możesz się wymodlić dla poprawy nastroju (ale to nic nie da) :D Koledzy i koleżanki pewnie lepiej poradzą, ja jestem wczorajszy ;c
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Sothis »

Plamka widoczna na zdjęciach jest zlokalizowana na dwóch pierwszych fotach w tym samym punkcie, a zatem jest to zapewne zabrudzenie obiektywu (na trzeciej focie nie widzę szczerze mówiąc nic).
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Pandemonium »

^ Też tak myślałem na początku, ale jak dla mnie to odpada. Nie jest dokładnie w tym samym miejscu i widocznie się zamazuję co wskazuję na jako taki ruch (przy jednoczesnej statyczności obrazu). Ale któż to wie ;3
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Od siebie dodam, że zdjęć mam o wiele więcej, z tego samego pokoju, z tego samego miejsca, na żadnym innym nic nie wyszło, chyba że zabrudzenie wychodzi na zdjęciu czasami. Co lepsze, widziałam to coś na podglądzie i przez to podejrzewałam, że może być to kurz, ale nie zachowywało się jak kurz. Na następny dzień obserwowałam kurz pod światło i wg. mnie on bardziej wiruje wraz z cyrkulacją powietrza, na miejsce starych wpadają nowe itp. Patrząc na podgląd miałam wrażenie, że "orby" uciekają sprzed obiektywu, dlatego ciężko było mi je uchwycić. Jak lampa się zapalała to uciekały jak poparzone z pola widzenia.
Pandemonium, skoro uważasz, że może rzeczywiście udało mi się coś uchwycić to wrócę tam z lepszym aparatem. Stąd też moje pytanie: czy orby cały czas są w tym samym miejscu? Czy znikają i było to tylko jednorazowe zjawisko?
I rozumiem, że orbami nazywacie skumulowaną energię a nie artefakt?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Sothis »

Ja wiem, że wikipedia to kontrowersyjne źródło wiedzy, ale akurat zjawisko typu orb jest dobrze zdefiniowane i opisane. Zrób foty bez lampy w oddaleniu od ostrego źródła światła - orbów nie będzie.
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

W sensie dobrze zdefiniowane i opisane przez sceptyków? Dowodów naukowych na istnienie jakichkolwiek zjawisk nadprzyrodzonych, których nie da się podważyć, raczej nigdy nie będzie, a widzę, że są różne teorie na temat pochodzenia orbów. Dlatego spytałam. Chyba, ze źle zrozumiałam post Pandemonium o "PRAWDZIWYM orbie".
Bardzo możliwe, że jakiekolwiek zdjęcie z "czymś co nie powinno się tam znajdować" jest po prostu obarczone błędem, ale wydawało mi się, że na tym forum są również osoby, które myślą inaczej dlatego zamieściłam zdjęcia (nie faworyzując nikogo). Nie chcę się wdawać w dyskusję na temat orbów, ale spytałam o ich pochodzenie, chcąc poznać stanowisko rozmówców. Tak więc dzięki za odp ;)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Słowianka »

Ale nie ma powodów by się unosić. Podstawą pracy badawczej jest eliminacja wszelkich, możliwych, innych, naukowych wyjaśnień zjawiska. Sothis zawsze bardzo mocno stąpa po ziemi i twardo trzyma się wyjaśnień realnych, naukowych. A jednak jest na naszym forum, gdyż tak jak my, poszukuje i wierzy, że nie wszytko da się zracjonalizować.

Zrób zdjęcia lepszym aparatem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Spróbuj też innych badań. Zobacz czy da się nagrać film itp. Zrób zdjęcia z różnymi ustawieniami aparatu. Możesz też zrobić proste badanie EMP.

Próbuj, być może to co znalazłaś w tym domu, jest czymś więcej niż plamką na obiektywie?
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Ależ ja się nie unoszę ;) wiedziałam, że jest wiele sceptyków na forum i to szanuję, ponieważ racjonalnie podchodzą do sprawy, ale jak wcześniej pisałam, wydawało mi się, że są tutaj również osoby z innym podejściem. Głównie chodzi mi o to, że sama nie wiem co jest na zdjęciu i jeśli większość rzeczywiście uważa, że wszystkie anomalie na zdjęciu da się wyjaśnić przez błąd to nie ma potrzeby żebym tam wracała i robiła kolejne. Mieszkam w innej miejscowości i nie mogę tam wrócić w każdej chwili.
Film również nagrywałam. Był to dzień i niestety nagranie mogło trwać jedynie 20 min ze względu na sprzęt, tak więc, jak można przewidywać, nic nie uchwyciłam :) Nie posiadam kamery do robienia takich badań.
Nie wiem również nic o badaniu EMP, więc może mogłabyś mi podać jakiś odnośnik? Wujek google nie przysłużył się :)
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Słowianka »

My też nie wiemy, co jest na tym zdjęciu. Ale masz błędne podejście mimo wszystko (nie z twojej winy). Nie ma osób z innym podejściem. Tzn, jeśli są to zwykle są to oszołomy. Sceptycyzm to główne narzędzie w pracy ze zjawiskami paranormalnymi. Dlatego, osoba z innym odejściem będzie snuła domysły co to może być i zapędzi ciebie i siebie w kozi róg. I nawet jak się na wzajem, świecie przekonacie, że to np.aniołki. To wasza wola. Ale czy to będzie prawda? Nie. Trzeba wykluczyć wszystko inne, by mieć pewność bliską 100%, że to są aniołki.
Badanie EMP, to badanie pola elektromagnetycznego. Do prostego badania wystarczy prosty miernik, taki jak mają elektrycy i większość facetów w swoich skrzynkach z narzędziami. Służy głównie do sprawdzania gdzie są kable w ścianach, czy płynie w nich prąd, jakie to kable itp. Kosztuje około 30 PLN, ale twój tata powinien taki mieć. Nie musisz mieć specjalnej kamery czy aparatu. Wszystko da się zrobić cyfrowym aparatem. Pisałaś o lepszym od tego, co robiłaś te zdjęcia. Powinno starczyć.
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Ok, rozumiem. Pisząc o innym podejściu, nie chodziło mi o to, że na każdym zdjęciu będziemy doszukiwać się duszków i aniołków ;) Na tamten czas chodziło mi o inne podejście co do pochodzenia orbów. Osobiście nie sądzę, żeby na zdjęciach wyszło mi co innego niż to co uchwyciłam (twarze w szybie, obłoki itp.), dlatego zastanawiałam się nad celowością robienia tych zdjęć. Przepraszam, jeśli moje posty zostały odebrane jako jakiś atak, nie takie miałam intencje.
Spróbuję zrobić inne zdjęcia. Aparat lepszy mam, ale on z kolei nie ma funkcji robienia filmów, a ten gorszy ma ograniczenie czasowe.
Jak pojadę tam następnym razem (choć najwcześniej jakiś relacji można będzie się spodziewać za 2 tyg) postaram się przebadać każdy kąt zgodnie z możliwościami :)
Mam jeszcze takie pytanie, może głupie: czy jest istotna pora dnia w tych badaniach?
I jeszcze jedno: jakieś refleksje na temat zdjęć załączonych? ;)
Ostatnio zmieniony 2013-10-16, 13:24 przez kot_w_butach, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Słowianka »

O ile się nie mylę to o Orbach sporo wie Karoolczak, ale chwilowo go nie ma. Zrób koniecznie wszystko co się da.
Pora generalnie nie ma znaczenia dla duchów. W dzień jednak, sporo rzeczy może stać się dziełem przypadku.
Moje refleksje? Hmmm, Pierwsze na co też zwróciłam uwagę, to to, że punkt jest mniej więcej w tym samym miejscu na obiektywie, choć ujęcie inne. Z drugiej strony, widać poruszenie punktu, przy nieporuszonym tle. Ale jeszcze myślę :D Na pewno przyda się więcej próbek. Jeśli się uda, to już będzie jakaś solidna podstawa.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Pandemonium »

99% orbów to błędy fotografii, ale jest jeszcze te jeden procencik, którego tak łatwo się wytłumaczyć nie da. Kiedyś na przykład widziałem filmik z nagranym orbem poruszającym się chaotycznie w powietrzu. Nie żebym wiele pamiętał, ale był domysł, że było to związane z uskokami tektonicznymi(?), które jakoś to mogły powodować. Jak? Dokładnie nie wiadomo.
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

http://imageshack.us/f/571/3rrc.jpg/
Dodałam jeszcze jedno zdjęcie, ale wydaje mi się, że na nim jest zwyczajne prześwietlenie. Co do zdjęć: nie przeczyszczałam obiektywu w trakcie robienia zdjęć, nie modyfikowałam ich w żaden sposób, 3 zdjęcie dodałam, ponieważ wydawało mi się, że widzę na nim coś po prawej (to samo widzę na zdjęciu 2 w lewym górnym rogu) - pewnie to nic, ale na innych zdjęciach tego nie ma :)
A te zdjęcia robić w końcu z lampą czy bez?
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Pandemonium »

Na tym zdjęciu nie ma NIC. A zdjęcia proponuję robić na dwa sposoby. Jeżeli uda Ci się uchwycić orba po zrobieniu zdjęcia z lampą błyskową, później od razu zrób bez. Jeżeli go tam już nie będzie to znaczy, że to tylko kurz.
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Zmiana ustawień chwilę trwa, a jak pisałeś wcześniej orb może się przemieszczać, to nie będzie niemożliwością uchwycić go w tym samym miejscu? Może od razu próbować bez skoro na takich też powinny wyjść?
Zdjęcia robiłam z lampą.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Pandemonium »

Ale wtedy będziemy mogli porównać z tymi zdjęciami co wrzuciłaś ;) Po za tym wyłączenie lampy błyskowej to dwie sekundy - wystarczająco długo robię zdjęcia cyfrówką by to wiedzieć ;)
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Kto wie, może w 2 sekundy zdąży uciec :) W takim razie będę robić serie po dwa zdjęcia, z lampą i bez.
Zdjęcia planuję robić lustrzanką cyfrową, może być? Ma to jakiekolwiek znaczenie jaki aparat? Przepraszam za pytania laika, ale uwiecznianie takich rzeczy to dla mnie zupełna nowość :) Warto nagrywać dźwięk telefonem?
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: Słowianka »

Dźwięk warto nagrywać. Zdecydowanie. Telefonem, nie :D

Najlepszy, do nagrań będzie dyktafon z dołączonym dobrym mikrofonem. Ewentualnie sam dyktafon. Ale z doświadczenia wiem, że nagrywanie czegokolwiek komórką daje tragiczne efekty. Szczególnie dlatego, że format w którym zapisuje dźwięk normalnie obcina część zarejestrowanego dźwięku. Odsłuchem się nie martw. Mamy tu specjalistów, którzy z chęcią przebadają nagrany dźwięk, w profesjonalny sposób.

Lustrzanka cyfrowa, będzie idealna.
kot_w_butach
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2013-10-14, 21:23

Re: Zdjęcia w domu

Post autor: kot_w_butach »

Trochę zaczęłam czytać o rejestracji zjawisk nadprzyrodzonych i co jakiś czas pojawia się głos mówiący żeby tego nie robić. Czy to może mi w jakiś sposób zaszkodzić? Dodam, że jestem dość wrażliwa i podatna na wszelkie sugestie, dlatego biorąc pod uwagę mój wcześniejszy strach, trochę się obawiam, żeby nie wywołać wilka z lasu.
Nawet na tym forum był temat założony przez mężczyznę, który zaczął rejestrować dziwne rzeczy, które działy się w jego domu i okazało się to dla niego negatywne w skutkach.
Może powinnam się najpierw w jakikolwiek sposób do tego przygotować?
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”