problem z duchem

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Limelotte
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 15
Rejestracja: 2012-11-12, 14:09

Re: problem z duchem

Post autor: Limelotte »

Pytol - czosnek faktycznie brzmi trochę "medialnie";) natomiast krzyż czy ksiądz, to jest obraz jaki tak naprawde kreują nam media w połączeniu z obrazem naszego społeczeństwa, w programach o duchach (chociażby popularnych seriach z kanałow typu Discovery) raczej nie uświadczysz czegokolwiek innego, parę razy słyszałam wzmiankę o szałwii czy jakichś szamańskich metodach. Myślę, że stąd bierze się przekonanie, że w takiej sytuacji najlepszym remedium jest msza i ksiądz.

Przyznaję, że gdyby mi się przydarzyła taka sytuacja, również w pierwszej kolejności szukałabym tam pomocy, nie jestem specem w tej tematyce a tak funkcjonują utarte schematy - duch-nawiedzenie-egzorcyzmy-kościół.

Pozdrawiam:)
Ampa Vatis
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2011-11-03, 22:05
Komentarze: 1

Re: problem z duchem

Post autor: Ampa Vatis »

Nieistotna pisze: Urocza żona, spędzająca wieczory z mężem, przed TV, zamieściła wesołego posta pod pseudonimem "LEGION". (sooo sic!) ;p
...
I legion znikła.


PS. Chcesz radzić sobie z duchami, opanuj energię, a żaden ksiądz nie będzie Ci potrzebny, zważywszy na to, że poza modlitwą i mydleniem oczu nic nie robią.
Awatar użytkownika
Jimmy
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-14, 00:28

Re: problem z duchem

Post autor: Jimmy »

media robią swoje wiadomo, nie warto się jednak sugerować. Jeśli chodzi o czosnek to tak i owszem, zdziwienie....bo czosnek pasuje jedynie do wampirów....pf. Przede wszystkim czosnek posiada właściwości które można interpretować jako czystość, biel, otwarcie. Tu jest kwestia samej wiary nie powiem, ale co zaszkodzi spróbować. Następnie odmówić modlitwę i czekać bo nic innego nie pozostaje. Oczywiście z tym księdzem lekko przesadziłem - bo to już muszą być skrajne przypadki w których interwencja kapłana jest zasadnicza. Wtedy tylko gdy duch staje się męczący i nie do opanowania przez nasze siły woli. Samą siłą woli ile możemy zdziałać...ale do tego trzeba czasu i systematyczności.
Awatar użytkownika
Glazery
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2012-10-08, 22:12

Re: problem z duchem

Post autor: Glazery »

No widzę, że koledzy i koleżanki troszkę się zagalopowali z ocenianiem prawdziwości owego zdarzenia. Taki mały apel, pamiętajcie, żeby traktować wszystkich w miarę możliwości poważnie i po koleżeńsku :) To taka prośba od Glazerego :)

Odnośnie zdarzenia, uważam całe to przedstawienie za coś mało istotnego. Dlaczego? Gdyby duch chciałby zostać zauważony nie przechodziłby podczas filmu. Ale jeżeli już chcesz się go pozbyć radzę porozmawiać. Tylko nie samemu, czy z mężem. Z kimś, kto byłby w stanie wam pomóc, czyli z kimś kto zna się na tym. Na razie nie polecam żadnych rytuałów, gdyż niekoniecznie muszą być zastosowane i mogą w ewentualności sprowadzić pomocników dla ducha, czy jego samego rozzłościć. Pozdrawiam :)
sebus23
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-28, 00:15

Re: problem z duchem

Post autor: sebus23 »

Cześć jestem nowym użytkownikiem tego forum.Ale na temat duchów myśle że posiadam troche wiedzy.Interesuje się tym od dziecka więc spróbóje ci pomóc jeśli to jeszcze aktualne.Mam na początek takie pytanie jakie poczyniliście kroki w związku z tym nieproszonym gościem?
Devanox
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-12-03, 13:02

Re: problem z duchem

Post autor: Devanox »

hej

Myślę, że ty i ten duch potrzebujecie pomocy. Polecam znaną egzorcystkę, Pania Wandę Prątnicka. Napisała sporo książek o duchach, a także mi pomogła. Więc mogę ja rzetelnie polecić.
Łatwo znaleźć jej stronę przez google, jeśli będziesz zainteresowany.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”