Babia Góra - sabaty czarownic

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?

Czy odbyłeś wycieczkę na Babią Górę i czy przytrafiło Ci się coś niezwykłego?

Można wybrać tylko 1. opcję

 
 
Pokaż wyniki
Awatar użytkownika
Aleksandra
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-06-28, 16:16
Lokalizacja: Katowice/ Mikołów

Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: Aleksandra »

Witam serdecznie. Poszukuję informacji na temat zjawisk, których nie można wyjaśnić z punktu widzenia nauki jakie miały się odbywać na najwyższym szczycie Beskidu Żywieckiego.
Na początek opiszę może gdzie znajduje się owy szczyt, a następnie w skrócie opiszę legendę, która opowiada o wydarzeniach z tamtego miejsca.
Babia Góra nazywana Królową Beskidów to masyw górski leżący w Paśmie Babiogórskim w Beskidach Zachodnich.

''Babia Góra to inaczej Królowa Beskidów. Jest na celowniku ciekawych świata nie od dziś. W skali Beskidów jest wyjątkowa, co sprawiało, że już setki lat temu ciągnęli tu zielarze, poszukiwacze skarbów, uczeni i ukrywali się zbójcy spod ciemnej gwiazdy. Według legendy odbywały się tu sabaty czarownic nazywanych niegdyś "babami". Na Diablaku stał czarci zamek, z którego zostało tylko ogromne rumowisko.''
Diablak jest szczytem Babiej Góry. Występują tam silne zmiany klimatyczne. Sceptycy bagatelizują to zjawisko, twierdząc, iż w klimacie górskim takie wahania temperatury są zjawiskiem zupełnie normalnym, jednak ludzie, którzy doświadczali tego na własnej skórze odnieśli inne wrażenie.

Wraz z grupą osób zajmujących się zjawiskami paranormalnymi, okultyzmem oraz wszystkim tym co związane jest z magią zamierzamy udać się na ten szczyt, aby zbadać czy na Babiej Górze rzeczywiście mają miejsce niewyjaśnione zjawiska czy to tylko legenda, ubarwiana z pokolenia na pokolenie.
Zanim jednak wyprawa dojdzie do skutku zbieramy wszelkie dostępne informacje. Materiałów mamy dosyć sporo, jednakże może któryś z forumowiczów był tam, doświadczył czegoś niezwykłego lub zna opowieści związane z Babią Górą?
Proszę o wszelkie informacje jakie posiadacie na ten temat.
krikus

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: krikus »

Byłem na Babiej, fajne miejsce na wycieczkę krajoznawczą.
Legendy też ciekawe bywają do posłuchania, nic poza tym tam się niezwykłego nie dzieje.
Xantor
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2012-08-16, 18:36
Lokalizacja: Łódź

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: Xantor »

Byłem tam kiedyś na wycieczce górskiej.
Radze dokładnie sprawdzić pogodę, jeżeli chcecie iść na sam szczyt.
Jak ja wchodziłem to była mgła i padało, niemal drogi nie zgubiłem, ale mimo wszystko ciekawe doświadczenie :P
Awatar użytkownika
Nemesia
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-09-18, 15:16

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: Nemesia »

Również byłam na Babiej Górze w lipcu w piękną pogodę i co? nic :) jedyne co było okropne to te komary przed którymi wręcz trzeba było uciekać. Można tam spotkać bardzo wielu turystów. Również słuchałam wszelakich opowieści co tam się nie wyprawiało, historie o samobójcach, dziwnym zaginięciu ludzi itd. Moje zdanie jest takie, że idąc w góry trzeba być naprawdę rozważnym i wybierać dobrą pogodę, bo o zgubienie szlaku w mgłę czy poślizgnięcie i spadnięcie tam nie trudno, wystarczy trochę deszczu schodząc żółtym szlakiem i katastrofa gotowa.

Jakoś nie wierzę w działanie sił nadprzyrodzonych na tej górze. Polecam wycieczkę w ładną pogodę :okulary: i bać się tłumów i komarów :)
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: Dagmara »

Ja nigdy nie byłam na Babiej Górze, ale z miłą chęcią bym się tam wybrała.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: Arek »

Viqtue
Nie wszystkie legendy są "do dupy", wprawdzie nie znam legend o tej górze ale wylewać dziecka z kąpielą też się nie powinno.
Inne legendy ukazały jak najbardziej uzasadnione podłoże
kolo500
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-26, 01:31

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: kolo500 »

I jak tam wyprawa się udała, czy ekipa zagineła w akcji? Sam bym się wybrał całkiem niedaleko mieszkam, a dopiero ostatnio się dowiedziałem że takie cuda tam się dzieją :D to może nie o czarownicach ale tez ciekawe http://www.totalizm.pl/4b_pdf/4b.pdf
kolo500
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2013-02-26, 01:31

Re: Babia Góra - sabaty czarownic

Post autor: kolo500 »

Wyprawa doszła do skutku? Może ekipa zagineła w akcji ;] Sam niedawno się dowiedziałem że na babiej takie rzeczy się dzieją, a całkiem niedaleko mieszkam. Jak się trochę ociepli napewno się tam wybiore.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”