Gość z zaświatów?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Aisha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-28, 13:15

Gość z zaświatów?

Post autor: Aisha »

Witam.
Chciałam się Was poradzić w sprawie nie proszonego "gościa"?
Otóż mieszkam w jednorodzinnym domku od około 8 lat. Dom jest nowy.
Od około 3 lat czuje czyjąś obecność tak jakby ktoś stał koło mnie i mnie obserwował.
Około 3 tygodni temu na prawdę się wystraszyłam, gdy zobaczyłam przechodzącą korytarzem postać (widziałam to po raz drugi). Postać była bardzo wysoka, ubrana w czarny płaszcz do samej ziemi z wielkim kapturem przez który nie było widać twarzy. To było około godziny 20.
Później, gdy próbowałam zasnąć poczułam konkretne dmuchnięcie w twarz tak jakby po prostu ktoś podszedł i dmuchnął mi w twarz! Bardzo się wystraszyłam, ale wmówiłam sobie, że to moja wyobraźnia.. Od jakiegoś czasu czuje także czyjś dotyk na sobie. Wyczuwam idealnie dłoń na swoich plecach.
Bardzo proszę pomóżcie mi:( Co to może być?!
Ps. Postać widziała również moja mama. Wczoraj z nią rozmawiałam o duchach;) i powiedziała mi, że na początku, gdy się wprowadziliśmy do domu zobaczyła dwie takie same postacie a kapturach przechodzące w kuchni.
Błagam, pomóżcie!
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Pandemonium »

Bla,bla,bla poświęć dom, ble,ble,ble dom na miejscu cmentarza, bla,bla,bla nie kontaktuj się tymi bytami, ble,ble,ble wszystko będzie w porządku.
Aisha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-28, 13:15

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Aisha »

Pandemonium pisze:Bla,bla,bla poświęć dom, ble,ble,ble dom na miejscu cmentarza, bla,bla,bla nie kontaktuj się tymi bytami, ble,ble,ble wszystko będzie w porządku.

Na prawdę dziękuję za pomoc -,-
Może oni potrzebują pomocy i dlatego do mnie przychodzą?
Chce dowiedzieć się kim "oni" mogą być i czego chcą więc jeśli znajdzie się ktoś kto może mi pomóc to bardzo proszę o odpowiedź...
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Pandemonium »

Ehh no dobra. Po pierwsze powiedz mi w jakim otoczeniu leży dom, czy działo się coś ciekawego 3 lata temu coby mogło to spowodować i czy nie miałaś wcześniej żadnych paranormalnych doświadczeń. To na początek

Co do rozmowy i wyciągania informacji z tych "istot" to stanowczo odradzam. Jeżeli jesteś wierzącą katoliczką poświęć chatę i się pomódl jak będziesz czuła wzrok na karku. Boga nie ma ,ale podobno w jakiś sposób to pomaga - cholera wie o co z tym chodzi.

ps. zmarli z reguły nie mają problemów, bo są... martwi.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Słowianka »

Ja ze swojej strony proponuję obserwację i przeprowadzenie niezbędnych badań specjalistycznym sprzętem.
Możemy się na coś takiego umówić.
Wpadłyby do was dwie kobitki, na weekend, z masą sprzętu.
Problemu raczej się nie pozbędziemy ale zdiagnozujemy co to. A z tą wiedzą będziecie mogły podjąć decyzję co dalej.
Bez opłat, ściemy i naciągania na cokolwiek. Zabierzemy tylko trochę miejsca i prądu.
Ale to oczywiście za zgodą mamy, która osobiście musi wyrazić takową.
Aisha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-28, 13:15

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Aisha »

Pandemonium pisze:Ehh no dobra. Po pierwsze powiedz mi w jakim otoczeniu leży dom, czy działo się coś ciekawego 3 lata temu coby mogło to spowodować i czy nie miałaś wcześniej żadnych paranormalnych doświadczeń. To na początek

Co do rozmowy i wyciągania informacji z tych "istot" to stanowczo odradzam. Jeżeli jesteś wierzącą katoliczką poświęć chatę i się pomódl jak będziesz czuła wzrok na karku. Boga nie ma ,ale podobno w jakiś sposób to pomaga - cholera wie o co z tym chodzi.

ps. zmarli z reguły nie mają problemów, bo są... martwi.


Na miejscu, gdzie leży dom kiedyś była średniowieczna osada. Myślę, że nic nadzwyczajnego się nie wydarzyło 3 lata temu. Zjawiskami paranormalnymi interesowałam się już od malutkiego dziecka, lecz nie pamiętam, aby coś dziwnego się wydarzyło. Dom mam poświęcony.
Dopiszę jeszcze, że wczoraj (może mi się tylko przywidziało), gdy słuchałam muzyki zobaczyłam w szybie of szafy jak coś/ktoś przechodzi.
Awatar użytkownika
Pandemonium
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 728
Rejestracja: 2010-05-09, 17:52
Lokalizacja: Suwerenne Państwo.

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Pandemonium »

Skoro mówisz ,że ostatnio dziwne rzeczy dzieją się ze sporym natężeniem to polecam zostawić kamerkę na noc w pokoju - może coś się złapie ^^ A tak to radził bym się tym raczej nie przejmować. Dopóki tylko chodzą i nic nie robią to jest ok :P
Aisha
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2012-04-28, 13:15

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Aisha »

Pandemonium pisze:Skoro mówisz ,że ostatnio dziwne rzeczy dzieją się ze sporym natężeniem to polecam zostawić kamerkę na noc w pokoju - może coś się złapie ^^ A tak to radził bym się tym raczej nie przejmować. Dopóki tylko chodzą i nic nie robią to jest ok :P

I straszą^^ No nic, dziękuję bardzo za pomoc.
Pozdrawiam:)
budrys73
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-02, 16:08

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: budrys73 »

Witam,
a ja bym nie bagatelizowal tego problemu. Postaraj się zebrac ciut wiecej danych i faktycznie skontaktuj się z kims, kto 'siedzi w temacie'.
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Sothis »

A ja bym złożył wszystko na karb bujnej wyobraźni i być może sugestii.
Postacie w długich płaszczach i kapturach to bardzo sędziwy topos,
wręcz struktura długiego trwania, jak by powiedział Braudel.
Wyobrażenie kulturowe aktywowane konkretnym bodźcem i zinterpretowane
w ten a nie inny sposób. Bardzo często dzieje się tak, że widzimy rzeczy,
które tak naprawdę znajdują się w jedynie naszym umyśle.
Pozdrawiam.
budrys73
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-05-02, 16:08

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: budrys73 »

@Sothis'
przepraszam Cie,ze się zapytam,ale jestes psychiatra lub psychologiem? Bez jakichkolwiek badan na miejscu nigdy nie wydaje opinii potwierdzjacej lub obalajacej.Pamietajmy,ze osoby posiadajace (nawet szczatkowa) umiejetnosc postrzegania pozazmyslowego na ogol byly i sa postrzegane za odszczepiencow i dziwakow.Jesli Aisha zwrocila się o pomoc lub opinie postarajmy się jej pomoc a nie osadzac,ze sa to problemy natury mentalnej.Do wiadomosci obecnych:bylem funkcjonariuszem zandarmerii i daleko mi do 'bujania w oblokach'.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Arek »

A mnie interesuje czy osoba Aisha pozwoli na oględziny miejasca zdarzeń poprzez osobę Nieistotna plus koleżanka.
Zobaczymy czy to naprawdę ktoś z problemem albo ktoś kto chce się pośmiać z naiwności forumowiczów
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: cleric »

Zezwolenie na oględziny ma być wyznacznikiem prawdomówności? Powiedz ile ludzi jest w stanie wpuścić 2 zupełnie obce osoby na weekend do swego domu? Bez urazy dziewczyny, ale ja nigdy w życiu. Co innego gdyby chodziło o zorientowanych w temacie zaufanych znajomych, ale w dzisiejszych czasach zwyczajnie takich rzeczy się nie robi i nie ma dla mnie nic dziwnego w tym, że ktoś nie wyraża zgody.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Sothis »

budrys73 pisze:@Sothis'
przepraszam Cie,ze się zapytam,ale jestes psychiatra lub psychologiem?
Nie, z wykształcenia jestem antropologiem kultury, ale orientuję się dość dobrze
w psychologii głębi, kognitywistyce i psychoanalizie. I nie ma za co przepraszać, nie wstydzę się tego ;)
budrys73 pisze: Bez jakichkolwiek badan na miejscu nigdy nie wydaje opinii potwierdzjacej lub obalajacej.
Zatem możemy jedynie gdybać, ponieważ nie sądzę, aby autorka tematu pozwoliła
nocować u siebie w domu potencjalnym badaczom.
Ja ze swojej strony zaproponowałem po prostu pewne wyjaśnienie, które pozwala wyjaśnić
z pozoru paranormalną sytuację zwykłą epistemologią i kodem kulturowym .
Nie wiem co w tym złego.
budrys73 pisze: Pamietajmy,ze osoby posiadajace (nawet szczatkowa) umiejetnosc postrzegania pozazmyslowego na ogol byly i sa postrzegane za odszczepiencow i dziwakow.
Rozumujesz na opak, mój drogi. To właśnie odszczepieńcy i osoby uznawane za dziwne były posądzane o magiczne zdolności, z uwagi na swoje ułomności właśnie. Ktoś był garbaty i mówił do siebie? Rozmawia z diabłem. Proste? ;)
budrys73 pisze: Jesli Aisha zwrocila się o pomoc lub opinie postarajmy się jej pomoc a nie osadzac,ze sa to problemy natury mentalnej.
Pozdrawiam
Ja właśnie próbuję jej pomóc i nigdzie nie napisałem, że Aisha ma problemy natury mentalnej.
Wszyscy mamy w naszym umyśle kategorie, które narzucamy na rzeczywistość i czy tego chcesz, czy nie, w głowie mamy tylko jej obraz, a nie rzeczywistość "czystą"; w związku z tym pojawiają się tam rzeczy, które nie pochodzą z niej, ale z nas samych. Nie chce mi się dalej rozwodzić w temacie, bo bym drugą Krytykę czystego rozumu napisał.
Summa summarum - po prostu mnie nie zrozumiałeś. ;]
Drevni Kocur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 93
Rejestracja: 2012-03-29, 17:10

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Drevni Kocur »

Dokładnie o to chodziło. Czy dziewczyna faktycznie ma problem, czy po prostu - wiadomo - nastolatki w różnym wieku mają różne pomysły i sposoby, aby sonie znaleźć ciekawe zajęcie, zabłysnąć wśród znajomych etc...

Sama osobiście wiem, z dawnych czasów, po mojej siostrze, że potrafiła się naczytać, nasłuchać jakiś historii i potem wszędzie nagle to zaczęło się pojawiać, albo tak jak Sothis napisał... Różne te fazy były. ;)

Na szczęście z wiekiem przeszło. :)

Więc nie ma co tu bronić, że "obcych się nie wpuszcza, logiczne że się nie zgodzi, w dzisiejszych czasach". Jakby ktoś miał faktyczny problem to szuka znawców od niego po to, aby ich wpuścić i problemu się pozbyć.

Osobiście potraktowałam to jako sprawdzenie naszych (forumowiczów) pomysłów i jak bardzo damy się wciągnąć i zająć tematem. Ale, że widzę, iż problem jakoś nadzwyczajny nie jest to zamierzam przychylić się do wyjaśnień Sothis'a.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Arek »

Zezwolenie na oględziny ma być wyznacznikiem prawdomówności?
To tylko jedna z możliwości żeby ustalić czy naprawdę tam się coś dzieje .
Niestety przez te lata na różnych forach dochodzi człowiek do wniosku że przeważnie te opowieści są albo wymyślone albo żle odbierane przez ludzi co tam mieszkają ,,,ale są oczywiście i prawdziwe.......Te prawdziwe cechuje to że byli w tym miejscu niezależni ludzie, zrobili swoje pomiary i mogą w części potwierdzić niezwykłe zajścia.
Co do wymyślonych , bo takich jest bardzo spora część, to wiem z swojego doświadczenia jak chłopaki z innego forum pisali do nautilusa e-maile o wymyślonych "niebywałych" zdarzeniach (duchy, ufo) a nautilus przedstawiał to w swoich artykułach jako dowód . Dlatego uważam że takie meldunki trzeba w jakiś sposób próbować wyjaśnić, albo przynajmniej zarejestrować, lub spotkać taką osobę żeby już odrzucić pierwsze podejrzenia.
Aisha podała parę danych i na razie to wystarcza. A co by było gdyby Aisha okazała się chłopakiem a w naszym temacie podawała się jako dziewczyna????, albo że nie mieszka w domu a w bloku????. Tutaj w necie każdy może przyjąć postać jaką chce i może pisać co mu się chce, nabijając się jednocześnie z naiwnych "gońców duchów". Nawet tutaj na forum mieliśmy już takie przypadki no nie?
Przepraszam Aisha , ale to nie jest to o tobie pisane , ale ogólnie ,co się na forach dzieje. Ja Ciebie nie znam więc osądzać nie będę, ale każdy musi przejść ten czas by mu zaufać.
No cóżżżż, nie będę pisał o innych wpadkach , kiedy to ludzie z forum nagle znikali gdy stawało się zbyt gorąco ponieważ pamiętamy przecież to i owo.
Ja nie jestem żadnym zagorzałym sceptykiem, ale lubię wiedzieć na czym stoję.
Mam nadzieję że Aisha dalej będzie w temacie aktywna
pozdrawiam



"""""""""""Sama osobiście wiem, z dawnych czasów, po mojej siostrze, że potrafiła się naczytać, nasłuchać jakiś historii i potem wszędzie nagle to zaczęło się pojawiać""""""""""""""

Tak, właśnie, taka opcja też jest możliwa
Ostatnio zmieniony 2012-05-05, 01:51 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Słowianka »

@cleric

Są, jak wiać tacy co się zgadzają. Poza tym dwie kobiety to nie 5 chłopa co się schleją i zrobią burdę.
Nie dajmy się zwariować. Wpuszczamy gazowników, kominiarzy, otwieramy listonoszom, bo ktoś przez domofon powie "poczta! Polecony".

Wręcz odwrotnie, można się dobrze zabezpieczyć na przybycie kogoś obcego.

Poza tym, powiedzmy, że zdiagnozujemy na odległość co to jest. Hipotetycznie zakładając, jest to coś groźnego i co? I tak ktoś będzie musiał do niej przyjść i coś z tym zrobić...

I tak, już hardcorowo. Jak pali mi się mieszkanie to mam w d... czy strażak przy okazji gwizdnie mi biżuterię.

Zgadzam się z Arkiem i Drevnim. Oraz z Sothisem ale na innej płaszczyźnie tematycznej.
cleric
Senior forum
Senior forum
Posty: 1875
Rejestracja: 2006-07-29, 15:41
Lokalizacja: Wrocław
Komentarze: 2

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: cleric »

Gazownik, strażak i listonosz nie pakują się na 2 dni do chaty, kiepskie porównanie.
Awatar użytkownika
Słowianka
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 511
Rejestracja: 2012-03-13, 12:36
Lokalizacja: Świdnik
Komentarze: 2

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Słowianka »

Mamy swoje kanapki, lepiej? ;p
Dream1977
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 8
Rejestracja: 2012-03-25, 23:53

Re: Gość z zaświatów?

Post autor: Dream1977 »

Sothis pisze:A ja bym złożył wszystko na karb bujnej wyobraźni i być może sugestii.
Postacie w długich płaszczach i kapturach to bardzo sędziwy topos,
wręcz struktura długiego trwania, jak by powiedział Braudel.
Wyobrażenie kulturowe aktywowane konkretnym bodźcem i zinterpretowane
w ten a nie inny sposób. Bardzo często dzieje się tak, że widzimy rzeczy,
które tak naprawdę znajdują się w jedynie naszym umyśle.
Pozdrawiam.
Powyższa wypowiedz, oczywiscie z szacunkiem dla odmiennosci poglądów.. przypomina mi kilka fakto-incydentów z naszej historii, kiedy to rzeczy typu samoloty, energia elektryczna czy kulistość ziemi, były szeroko negowane przez ówczesne "tęgie" umysły :) a takie lekkoduszne stawianie się ze swoimi poglądami ponad ... usilne wyeksponowanie swojej jedynej, prawdziwej oceny rzeczywistosci ... z szacunkiem prowokuje mój żołądek ku zwrotowi ... przez otwór gębowy. Każdy z nas... kto nie ma orzeczenia lekarskiego o chorobie umysłowej, a doświadczył czegoś niezwykłego, powtarzającego się ... wręcz regularnego, siłą rzeczy ma podstawę do tego by szanować jego otwarcie ze swoimi problemami. Z doświadczenia wiem, że ten świat jest dziwny i głeboki, starannie spłycany przez szeroko pojęte media i ludzi mających "chwilowo " monopol na szerokie pokazywanie swoich poglądów jako jedyne prawdziwe... tzw cywilizacja umysłu... nawiasem pisząc .. zadufanego w sobie umysłu...

Pozdrawiam, Krzysiek
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”