Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
bluemond
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-31, 00:22

Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: bluemond »

Witam
Jestem w posiadaniu dziwnego zdjęcia, wykonanego niestety telefonem (SY w200i) kilka lat temu. Pokrótko opisując, obiektyw aparatu został przysłonięty dłonią podczas wykonywania zdjęcia; wykonane zostało w pomieszczeniu, wg. exifa o godzinie 16, przy oświetleniu naturalnym.
To, co jest bardziej zagadkowe to wręcz "wklejona" twarz, nienależąca na 99% ani do osoby wykonującej zdjęcie ani do osoby która zasłoniła obiektyw.
Czy ktoś kiedykolwiek spotkał się z podobnym zdjęciem?
Może ktoś dobrze zorientowany w fotografii, wie czy możliwe jest otrzymanie takiego efektu przez jakiś błąd matrycy?

Zdaję sobie w pełni sprawę, że zdjęcie wygląda jak sfałszowane, dlatego proszę o powstrzymanie się od komentarzy dotyczących autentyczności zdjęcia

oryginalne zdjęcie:
http://i43.tinypic.com/2w5knef.jpg

zdjęcie ciut "poprawione" - jesli ktoś zna się na obróbce fotografii cyfrowych i spróbuje coś zdziałać z tym zdjeciem, może uda się uzyskać więcej informacji?
http://i43.tinypic.com/2aioswl.jpg

Pozdrawiam
xxbymexx
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-14, 22:39

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: xxbymexx »

Też kiedyś wykonałem podobne zdj. Jedno telefonem, który nie miał ani bluetooth'a ani irdy więc przepadło, a drugie mam. Kilka osób z mojego otoczenia potwierdziło, że na zdj faktycznie coś widać. Chcesz - zobacz ;)
W kółku zaznaczyłem twarz, a obok widać coś niczym ducha... Zdj zrobiłem będąc na dachu.
http://desmond.imageshack.us/Himg805/sc ... es=landing
Awatar użytkownika
Dave_Mustaine
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-12-11, 16:07
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Hrubieszów, Terebiń

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: Dave_Mustaine »

Jak dla mnie zdjęcie @xxbymexx to raczej zwykły zbieg okoliczności, takie fotografie wychodzą często, szczególnie na liściach lub w ogniu, sam miałem pokaźną ilość takiego czegoś.
Awatar użytkownika
Gruda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 12
Rejestracja: 2011-04-08, 21:49

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: Gruda »

Wszysko ok ale jak dla mnie są tam złączone ręce i tu pytanie jak mogłeś robic zdjęcie ? jeśli na fotce widac ze sa one Złączone
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: Arek »

A co znajdowało się normalnie w tym miejscu w pokoju gdzie "pojawiła" się "twarz"?
queen89
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-04-19, 22:46

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: queen89 »

Nic nadzwyczajnego...a duch to już na pewno nie jest.
bluemond
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-31, 00:22

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: bluemond »

Witam
Zdjęcie przedstawia dłon - jej wewnętrzną część.
A co znajdowałoby się w miejscu w pokoju gdzie pojawiła się twarz - nie pamiętam.
To, co jedynie może dodać smaczku oraz uniewiarygodnić całość - 2 starsze osoby, którym pokazane zostało to zdjęcie (bez uprzedzania, jak ani kiedy zostało wykonane) same z siebie powiedziały, że jest to twarz przypominająca dawno zmarłego poprzedniego właściciela domu. Uprzedzając pytania - dom w żaden konkretny sposób nie jest nawiedzony, zdarzały się różne dziwne sytuacje ale nie były zapewne niczym więcej niż dziełem przypadku.
Dodatkowo dla ścisłości ja wykonywałem zdjęcie osobie siedzącej obok mnie, która zasłoniła dłonią obiektyw aparatu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
borutard26
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2012-03-08, 01:24
Lokalizacja: Leeds

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: borutard26 »

fake, zobaczcie wcięcie przy twarzy w tło ;) Fotka doklejona, prawdopodobnie jak ktos sobie na czyms leżał, następnym razem postaraj się bardziej
bluemond
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-31, 00:22

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: bluemond »

Polecam czytanie wszystkich wypowiedzi , również mojej pierwszej w temacie.
Napisałem, że zdjęcie wygląda na fotomontaż? Napisałem
Napisałem, aby darować sobie komentarze dotyczace autentyczności? Napisałem
Więc po co komentujesz, kolego borutard26... ?
Autenyczność każdego zdjęcia można podważyć - tylko jaki jest cel tego forum? Pisanie o zdjęciu samym w sobie, czy ciągłe powtarzanie : "to fejk!" ?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: Arek »

Ja nie wiem, powiem szczerze że jeszcze nigdzie czegoś takiego nie widziałem
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: Dagmara »

A nie zastanawiałeś się aby to zdjęcie dać osobie, która to zawodowo zajmuje się fotografią? Jakiemuś dobremu fachowcowi, który będzie w stanie stwierdzić dlaczego wyszedł taki właśnie dziwny efekt.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Wyjatkowo dziwne zdjęcie

Post autor: Arek »

A nie zastanawiałeś się aby to zdjęcie dać osobie, która to zawodowo zajmuje się fotografią? Jakiemuś dobremu fachowcowi, który będzie w stanie stwierdzić dlaczego wyszedł taki właśnie dziwny efekt.
Tak, to dobry pomysł....może pomoże wyjaśnić zagadkę
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”