Jeździec apokalipsy w Egipcie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Mawerick »

Co o tym sądzicie?
http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit ... caid=5bc21

moje zdanie jest troszkę na przekór temu co mówią pismaki. Moim zdaniem da się zauważyć, że jest to gra światła na kamerze, a dokładniej na wodzie, która jest na obiektywie kamery.
Mimo tego, że kształt porusza się nieco szybciej niż kamera, to wydaje mi się, że pod koniec tego nagrania widać podobne ruchy kamery i rzekomego horseman'a.
Awatar użytkownika
6dziewiec
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: 2011-02-05, 05:10

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: 6dziewiec »

Wiadomo czy ktokolwiek z protestujących (prócz kamerzysty) widział to na własne oczy ?
Sylwetka tego czegoś znacznie przypomina postać na koniu. Od razu na myśl przychodzi apokalipsa i zbliżający się koniec świata. Jednak jakoś sceptycznie do tego podchodzę. Twoja teoria z wodą na obiektywie może być trafna. Lecz moim zdaniem ta cała afera ma na celu odwrócenie uwagi od zamieszek. Może i nawet wystraszenie protestujących. Jednym słowem to desperacka próba zapanowania nad zbuntowanym narodem - ale to tylko moja opinia.
Przydało by się więcej informacji. Np. kto był autorem filmu - która telewizja pierwsza to wyemitowała
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Veritas »

Ciekawe. Ale to mi wygląda na fotomontaż. A swoją drogą, gdyby w moim kraju średnia pensja wynosiła około 200 złotych z bezrobociem sięgającym 40% to wcale nie dziwiłbym się żę protestują. Dodatkowo to państwo policyjne.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Monomagnum »

Zielonkawy odcień postaci -taki jakie maja przerażające upiory w Hollywood'skich produkcjach science fiction. Ostatnie wydarzenia w Tunezji a później Egipcie sprzyjają przesłanką apokaliptycznym. Wszędzie rozruch, złość, śmierć, panika, agresja. Tak większość ludzi wyobraża sobie czasy ostateczne. Nie dziwi fakt że ktoś to barwnie wykorzystał i zrobił, jak by nie było ciekawy efekt specjalny. Aczkolwiek postać wyglądała bardzo realnie, niestety w dzisiejszych czasach takie rzeczy przecież bez wielkiego trudu da się zrobić na domowym PC'cie. Gdyby to wszystko miało miejsce 50 lat temu, to sam bym wziął sobie to do serca. A tak w ogóle to kto wpadł na pomysł żeby horseman'a porównywać do czwartego jeźdźcy Apokalipsy? Mi osobiście nie kojarzy się tylko i wyłącznie z tą postacią.

Pozdrawiam!
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Darnok »

A to muzułmanie mają jeźdźców apokalipsy?
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Veritas »

Siła sugestii. Wbili ludziom, że to jeździec apokalipsy, a ci oczywiście uwierzyli. :grin:
A podejrzewam, że to jeden ze zwolenników Mubaraka na koniu. Ktoś nakręcił pana Abdula i zgrabnie wstawił do filmiku. I TA DA! Mamy piękny efekt :wink:
Dajcie mu Oskara.
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Mawerick »

NO z tym ostatnim to się nie zgodzę, ale mimo to jestem za tym, że jest to albo gra światła, być może po prostu tak ładnie się rozszczepiło na soczewce zachlapanej wodą :]

Co do jakiś większych rzeczy, to nie wiem. Jeżeli to efekt specjalny, to powiem wam szczerze, nawet ja umiem tworzyć bardziej spektakularne, więc nie sądzę, żeby ktoś się w to bawił.
Co du muzłumanów, to cholera ich wie, czy mają jeźdźców apokalipsy. Prawda jest taka, że mają tego samego Boga co Chrześcijanie więc może i od Boga taki znak... Ale cóż, to czy wierzyć w to czy nie, to już inna sprawa.
Awatar użytkownika
Monomagnum
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 364
Rejestracja: 2009-01-06, 23:08
Lokalizacja: Brzozów
Komentarze: 58

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Monomagnum »

A to muzułmanie mają jeźdźców apokalipsy?
Kto powiedział że ten który zrobił to całe przedstawienie jest Muzułmaninem. Może to jakiś Chrześcijanin, bo dlaczego nie? Wykorzystał sytuacje jaka dzieje się w Egipcie, tym bardziej że o innych tego typu rebeliach na świecie, dzisiaj się nie mówi. Nigdy nie czytałem Koranu, pewnie nigdy tego nie zrobię, ale może tam jakiś 4 jeźdźców mają.
nie sądzę, żeby ktoś się w to bawił.
A pamiętacie przypadek z telewizji CNN (bodajże z tej stacji) gdzie pokazano materiał filmowy z rezydencji zmarłego Michaela Jackson'a? W pewnym momencie przez jeden z pokoi przechadza się sam MJ,a raczej jego duch. CNN samo ogłosiło że to tylko żart. Może i z tym jest podobnie, a jeśli nawet nikt nie ogłosi wszem i wobec że to tylko fake, to szukających poklasku, lub naiwnej masy na świecie nie brakuje.
Awatar użytkownika
Heimdallur
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 57
Rejestracja: 2010-10-26, 20:11

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Heimdallur »

Jestem prawie przekonany, że to fake... chociaż, kto wie? 8)
Awatar użytkownika
Mawerick
Senior forum
Senior forum
Posty: 2070
Rejestracja: 2006-08-29, 18:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Mawerick »

Mi również miło poznać kolegę z zacną ksywą z mojej ulubionej sztuki:]

Co do Twojej wypowiedzi:
Nadawanie głębszego sensu wydarzeniom niewyjaśnionym lub stojącym na granicy "wyjaśnialności" jest często tym co ludzie uważają za cuda :]
Myślę, że wielu ludzi w tym właśnie znajduje tak zwany sens życia.
Najistotniejsze jest to, że my określamy to w miarę trzeźwo. A przecież reprezentujemy inne poglądy.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Arek »

No cóż, ja czytałem koran ale nic tam o apokalipsie nie było, wprawdzie muzułmanie a raczej ich ojciec Mohamed wielbił Jezusa, Mojżesza i Abrahama ale innych już tak nie kochał.
Myślę że o ile to nie fake to jakieś złudzenie optyczne.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
SithiS
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 19
Rejestracja: 2010-10-01, 12:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: SithiS »

Absolutnie nie wykluczam,iż może to być autentyczne wideo,aczkolwiek myślę,że to ogień dziwnie odbity w obiektywie kamery+zbiorowa propaganda i podniecenie protestujących,oraz delikatny retusz i mamy gotowego jeźdźca :).
Timon
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 148
Rejestracja: 2007-01-02, 17:15

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Timon »

hmm jakos tak idealnie wpasowane w kadr to zjawisko tymbardziej zauwazone przez kamerzyste (delikatny ruch kamery w strone przesuwajacego się obiektu). jak dla mnie 100% fake.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: ifar15 »

oczywiście 100 % fake ale ciekawe jest to że ktoś zabrał się za fejkowanie jeźdźca apokalipsy bo zazwyczaj wszyscy fejkują kosmitów, ufo, duchy i chupacabry. A tutaj proszę: jeździec apokalipsy. Należy się uznanie za oryginalny pomysł :D
Awatar użytkownika
Veritas
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 289
Rejestracja: 2011-01-15, 11:39
Lokalizacja: Województwo pomorskie
Komentarze: 8

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Veritas »

Wykorzystali sytuację jaka jest w tej chwili w Egipcie, i wstawili. Ale faktycznie, pomysł oryginalny. Ale wykonanie-tragiczne.
Awatar użytkownika
ifar15
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 305
Rejestracja: 2010-03-01, 20:07
Lokalizacja: Kraków
Komentarze: 1

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: ifar15 »

no wiadomo że wykonanie słabe ale to normalne, niewiele jest naprawdę dobrych fejków.
Awatar użytkownika
Quantum
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: 2010-11-14, 20:24

Re: Jeździec apokalipsy w Egipcie

Post autor: Quantum »

Widać fejk na 100%, ale zgadzam się z przedmówcami pomysł oryginalny, gdyby taki nie był pewnie byśmy o tym video wcale nie usłyszeli. Swoją drogą to śmieszne, że ludzie na plecach bądź co bądź przełomowych wydarzeń próbują wzbudzić tanią sensację :P
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”