Pojecie o duchach - Moje teorie

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Arek »

Tak, taki typowy "cold reading" , to przez internet nie ma szans. Można by pobawić się w jasnowidza i mówić o jakimś przedmiocie który inny z forumowiczów ma np. w domu, :
Ktoś pokazuje na forum zdjęcie swego np. kota, opisuje co ważne o tym kocie, tylko musi tą informację przekazać jakiemuś bezstronnemu arbitrowi. Inni zgadują te informacje o kocie, piszą je na forum w temacie, a sędzia wkleja orginalny tekst i można porównać.... chyba że Wy macie inny pomysł
Ostatnio zmieniony 2010-07-22, 09:21 przez Arek, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: zblazowany »

z kotem to chyba nie jest dobry pomysł. Bo co można powiedzieć o typowym kocie? że chodzi sobie własnymi drogami, że czasem jest weselszy a czasem smutny, no nie wiem. Nigdy nie miałem kota, ale wydaje mi się że wszystkie są do siebie podobne.
To musi być eksperyment z czymś konkretniejszym, np. jakimś przedmiotem albo człowiekiem.
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Chantelle »

O zblazowany, tutaj musze się nie zgodzic . Moj kot jest naprawde inyy , kazdy wlasciciel powie Ci to samo, koty na pierwszy rzut oka sa takie same, ale chociazby inna rasa , czy plec, sprawia ze kot ma inny charakter . O moich kotach mozna wile powiedziec , a juz na pewno nie to ze sa nudne . I mowie to ze stanowiska wielkiej 'psiary' :D
Ale zgadzam się przedmiot czy czlowiek bedzie ciekawszy dla wszystkich :)
Ja jestem jak zwykle na tak :) Tylko jak to zorganizujemy?
zblazowany

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: zblazowany »

Tyle że w cold readingu nie bierze się od razu jakiś przedmiotów i wyciąga informacji z widza ( teraz mi się dopiero przypomiało). Rzuca się hasła i patrzy czy ktos podchwyci dany wątek.
My tutaj wszyscy wiemy na czym taki cold reading polega i nikt już z nas się na takie numery nie nabierze a nie zrobią na nim większego wrażenia. Ludzie którzy przychodzą na seanse mediów to oni wierzą naprawdę w ich moce nadprzyrodzone ( podobnie do tych którzy chodzą do filipińskich uzdrowicieli itp.)
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Chantelle »

Ale niektorzy sa w tym lepsi , niektorzy gorsi . Derren Brown, praktycznie juz po wygladzie wie mnostwo o danej osobie.
A czytanie z obiektow to psychometry po angielsku , odczytywanie informacji z obiektow, przez dotyk.
Jest tez remote viewing , polega na tym , ze 'wyczuwasz' informacje, z obiektow , ktore znajduja się daleko, albo ich nie widzisz. To chyba o tym mowisz Arek.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Arek »

Jest tez remote viewing , polega na tym , ze 'wyczuwasz' informacje, z obiektow , ktore znajduja się daleko, albo ich nie widzisz. To chyba o tym mowisz Arek.
Oczywiście Chantelle, tak jak wyżej pisałem o eksperymentach pana Le Shan
właśnie taki eksperyment możemy sobie zrobić i zobaczymy co z tego wyniknie.
Możemy wstawić tutaj jakąś fotkę "czegoś" a informacje dotyczące tego forumowicze będą zgadywać. Tylko chodzi o to żeby prawdziwe informacje także autor gdzieś schował żeby można było porównać póżniej. Jeżeli jesteście za tym by taki eksperyment przeprowadzić to napiszcie. W poniedziałek rano umieszczę "coś", będzie można zgadywać , a żeby nie było komplikacji to postaram się umieścić relacje moje tak żeby było bez okłamywania, możemy na razie spróbować czy to w ogóle będzie działać, co wy na to?
Awatar użytkownika
FearTheReaper
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 80
Rejestracja: 2010-04-07, 19:01
Lokalizacja: Obywatel Wszechświata
Komentarze: 8

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: FearTheReaper »

Ponieważ temat brzmi "pojęcie o duchach - moje teorie" w mojej teorii byty duchowe są energią (to bez dwóch zdań), ale zależy też jaką energią. To coś w rodzaju świadomego pola energii. Jeśli chodzi o to jak je widzimy (a według wielu koncepcji duchy, anioły, demony nie są samodzielnymi, zewnętrznymi bytami) można założyć, że tak jak ludzkie ciało jest bytem genetycznym, tak postać, byt takiej świadomej energii to istota - organizm memetyczny. Użyłem tu dość na czasie teorii jednostki kulturowej - memu, który z zasady jako energia również replikuje się w podobny sposób jak geny, a nawet zawiera się w nich, wpływa na ich mutacje, zapis chromosomów, DNA. Tak więc świadomy duch nie jest pojedynczą myślą, pojedynczym memem ale całością, całym organizmem, całym umysłem z nich zbudowanym. To też a pro po kwestionowaniu przez Darnoka że takie istnienia jak sukkuby nie mają DNA. Wszelkiego rodzaju byty duchowe są takimi świadomymi umysłami, są utkanym z energii memetycznym organizmem zdolnym przekazywać na drodze transkrypcji swój własny wzorzec memów na geny, swojego wirtualnego DNA na jego biologiczny odpowiednik. Taka transkrypcja wymaga energii, a duch jest energią, która obcuje z ciałem i energią istoty posiadającej ciało fizyczne. Pomyślcie, już w ludzkim ciele występują różne procesy związane z ciepłem, energią, hemostazą, pewne cykliczne impulsy. Nietrudno to samo odnieść do ducha, tylko że jego świadomość kształtuje umysł i byt, dużo szybciej, to jak szybszy metabolizm, od razu umysł wpływa i generuje ciało z energii.
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Sothis »

Mogę zapytać o podstawy, na których opiera się Twoja teoria? A także o metodykę postępowania, na drodze której można dowieść trafności owych założeń teoretycznych (ubranych skądinąd w ładny garnitur pojęciowy ;] ) ?
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Arek »

A więc 1 próba
oto zdjęcie:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... d5f03.html
powiem że znalazłem go w zeszłym roku

Jeżeli ktoś chce się pobawić w jasnowidza niech coś o tym coś powie, a ja tymczasem napiszę także cosik o tym i ukryję to na razie na forum
Awatar użytkownika
Ignorant
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 378
Rejestracja: 2010-05-31, 20:33
Lokalizacja: Katowice

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Ignorant »

Czy to nie jest Arku jeżowiec? :P
Awatar użytkownika
Chantelle
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 449
Rejestracja: 2010-04-11, 19:44

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Chantelle »

Arku,trzeba by to przeniesc do innego tematu , bo troche bez sensu ;)
jak spojrzealam na obrazem od razu pomyslalam morze, chmury , wiatr i deszcz.
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Pojecie o duchach - Moje teorie

Post autor: Arek »

Masz rację, temat nie pasuje, ale w tym jednym temacie już tyle o wszystkim gadaliśmy że głowa boli.
Gdy włożyłem to zdjęcie tutaj jednocześnie napisałem i ukryłem w innym temacie na forum parę informacji, byłem ciekaw czy ktoś ma jakąś "nutkę" do zdobywania informacji w nietypowy sposób
:P
-- 26 Lip 2010 07:25 --

To ukryty tekst który w ramach naszego eksperymentu tutaj wklejam,
""""""""""""Ten "jeż morski" zamieszkuje u nas ponad rok, znalazłem go w czerwcu 2009 w Chorwacji (miasto Poreć) , Przyjechał razem z nami samochodem, obecnie zamieszkuje z innymi muszelkami małe akwarium w łazience. Oczywiście jest on zasuszony,""""""""""""
dla sprawdzenia że nic nie zmieniłem, link gdzie ta informacja się pojawiła, jest to ostatni wpis w tym temacie
http://www.paranormalium.pl/napisz-arty ... t6885.html

tak mniej więcej mogłaby nasza zabawa wyglądać :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”