Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Dekiel30
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-06, 21:22

Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Dekiel30 »

Dzisiaj kumpel przysłał mi pewien filmik, co prawda mówił, że jest to niedaleko Gdyni, ale więcej na temat położenia nic mi nie wiadomo.

Trudno mi powiedzieć czy to prawda czy nie, ale na internecie jakoś brak na ten temat informacji. Jednak sam wiem, że nie do końca mogło to być szumne ''wydarzenia'', i dlatego nic mi na ten temat nie wiadomo.

Mianowicie chodzi, o rzekomy dom mieszkalny, gdzie kiedyś mieszkało 60-70 rodzin. (Blok 10-piętrowy).

Kilka lat temu, ojciec zamordował w nim własnego syna, i sam popełnił samobójstwo. Ciała chłopca/chłopaka nigdy nie odnaleziono. Poza tym odnotowano tam tajemniczą śmierć, starszego mężczyzny. Mieszkańcy skarżyli się na dziwne odgłosy. W końcu budynek został opuszczony, a mieszkańcy z tego budynku, żyją teraz gdzie indziej.

Trudno mi cokolwiek na ten temat powiedzieć, co prawda Wuj i Ciotka mówili mi , że coś niby słyszeli na ten temat, ale nic pozatym.
I jeszcze historia chłopaka, który zaginął.O tym słyszałem, mówili kiedyś w telewizji.
Jednak teraz dowiedziałem się, że chłopak prawdopodobnie zaginął właśnie w tym nawiedzonym budynku, kręcać materiał.
Niby nawet są osoby, które widziały ten materiał, ale chłopaka również nie odnaleziono. Z drugiej strony może, to być pic na wodę, i po prostu wykorzystano zaginięcie chłopaka do celów ''historii budynku''.
Naprawdę nie wiem co o tym, myśleć.
I jeszcze ten filmik, który prawdopodobnie jest rekonstrukcją zdarzeń, mówiący niby, co działo się z tym chłopakiem w tym budynku. Nakręcony, przez jakąś amatorską grupe ''filmowców''.
Która, wierząc filmikowi, przeprowadzała wywiad na ten temat. Ciekaw jestem, czy ten filmik kręcony był też w tym ''nawiedzonym'' budynku czy już nie. Na końcu dam linka.

Niby znajomi, rodzina słyszeli coś na ten temat, ale jak pytam się gdzie to jest .. to słysze, gdzieś niedaleko.

Więc, jeżeli ktoś ma więcej informacji na ten temat, proszę o odpowiedź, byłbym wdzięczny, sam interesuje się takimi zjawiskami i z chęcią wybrałbym się z kimś właśnie tam ;-)

Link:

Czekam na Wasze zdanie .. Prawda owiana tajemnicą ? Czy może wykorzystanie, rzeczywistego zniknięcia chłopaka do celów ''tworzenia historii?''


Edit//Link poprawiony:
Ostatnio zmieniony 2010-04-06, 22:13 przez Dekiel30, łącznie zmieniany 1 raz.
zblazowany

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: zblazowany »

podany przez ciebie link nie działa.
Xavin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Xavin »

Jeden wielki fake moim zdaniem. Najpierw jest napisane, że ojciec dusił syna na co wskazywały ślady na zdjęciu, a następnie napisane jest, że ciała nigdy nie znaleziono. Fake, chyba, że czegoś nie zrozumiałem.
Dekiel30
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-06, 21:22

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Dekiel30 »

Może i prawda, ja mówie tylko co słyszałem. Poza tym niby jakaś taka historia miała miejsce, tylko oczywiście nikt nie wie gdzie dokładnie.

A co do tego ciała, to sam za bardzo nie rozumiem. Bo trzeba przez to rozumieć, że zdjęcie zrobił ojciec, by potem ukryć ciało, ale jaki to ma sens.
Xavin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Xavin »

Jak dla mnie nie trzeba się doszukiwać sensu. Jak już robić fake, to porządnie a nie na odwal się aby na 1 rzut oka było wiadome, że jest to prowokacja. Jako historia do straszenia ok, ale nie jako próba wyjaśnienia czegoś co rzekomo miało miejsce.
Awatar użytkownika
Serephinea
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 790
Rejestracja: 2006-11-27, 17:36
Lokalizacja: Poznań

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Serephinea »

Widać montaż na samym głównym filmie. Moment, gdy otwiera drzwi i widać niby w korytarzu postać chłopca i nagle ona znika. ;)

Ah....dopiero potem zobaczyłam, ze to zmontowana interpretacja...eh, może zamiast myśleć nad takim czymś zdobyć faktyczny filmik?
Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 13:57 przez Serephinea, łącznie zmieniany 1 raz.
Xavin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 2009-01-14, 21:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Xavin »

Nie zdobędziesz prawdziwego filmu bo cała ta akcja to jeden wielki fake. Do tego średniej jakości ;]
Awatar użytkownika
Psia Gwiazda
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 7
Rejestracja: 2010-03-16, 20:12
Lokalizacja: Gdynia

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Psia Gwiazda »

Jak dla mnie to wygląda na próbę rekonstrukcji wydarzeń. Wskazuje na to końcówka filmiku.

Sama historia dość ciekawa, taka miejska legenda. Niby prawdopodobna, ale świadków, którzy mogą ją potwierdzić brak. Jedyne co mamy to ten filmik:)
Awatar użytkownika
Arek
Senior forum
Senior forum
Posty: 2381
Rejestracja: 2006-01-28, 01:59
Lokalizacja: Steinach / Niemcy
Komentarze: 19

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Arek »

Tak, koledzy i koleżanki mają rację
Awatar użytkownika
Spooky Fox
Administrator
Administrator
Posty: 1976
Rejestracja: 2009-03-02, 02:05
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 6

Re: Nawiedzony Budynek. Prawda czy Fikcja ?

Post autor: Spooky Fox »

Temat zamykam.
Zablokowany

Wróć do „Życie po śmierci”