Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Post autor: Sothis »

No to dodawaj. ;]
Awatar użytkownika
FaKtoMaaN
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 747
Rejestracja: 2009-02-22, 22:03
Lokalizacja: Tarnów
Komentarze: 2

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Post autor: FaKtoMaaN »

czekamy..
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Post autor: DanaS »

Prawie...robi dużą różnicę...
juan samir
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 23
Rejestracja: 2009-05-09, 11:41
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Post autor: juan samir »

ml843 pisze:witam ja mam równiez nietypowa sprawe odnoscnie zdjecie jesli ktos by chcial je skomentowac dodam je tutaj
Jak coś masz, to dodaj. Ktoś na pewno zainteresuje się sprawą, bądź nawet ją wyjaśni.
|-_-|
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 427
Rejestracja: 2008-04-03, 22:48
Lokalizacja: Otchłań

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Post autor: |-_-| »

Ech, gdyby miał dodać to zrobiłby to już dawno. Co do zdjęć to w tym wypadku wyjątkowo nie mam zdania. Z jednej strony zdjęcie nie wygląda jakoś specjalnie dziwnie... ale skoro nagrobek był fotografowany pod różnym kątem i z różnych miejsc, a zawsze wychodziło to samo... bynajmniej zastanawiające.
cargoss
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 2
Rejestracja: 2010-02-02, 14:17

Re: Dziwne zdjęcie na cmentarzu

Post autor: cargoss »

Witam, wiem że temat już dosyć stary, ale jako że interesuje się, i znam podstawowe prawa fotografii chciałbym wyjaśnić co się stało z tymi zdjęciami. Na stronie na której zamieszczone są te zdjecia są również podane ich dane EXIF. I w nich jest podana odpowiedź. W tak słoneczny dzień automatyka aparatu powinna ustawić czas naświetlania na bardzo krótki. Tak jak w przypadku trzeciego zdjęcia, czas otwarcia migawki ustawiony był na 1/647 sekundy (co swoją drogą jest czasem niespotykanym zazwyczaj w apratach, gratuluje tak ciekawego modelu), czas musiał być tak krótki ponieważ przysłona została otwarta całkowicie (f2/8, to znaczy, że aparat wpuszczał przez obiektyw maksymalną możliwą ilość światła). Takie ustawienia pozwoliły na poprawne naświetlenie zdjęcia. Natomiast w zdjęciu pierwszym i drugim, przy takiej samej wartości przesłony (f2/8) czas naświetlania został wydłużony kilkukrotnie, bo wynosi aż 1/40 sekundy. Oznacza to, że taka sama ilość światła jak w przypadku trzeciego zdjęcia naświelała matrycę kilka razy dłużej. Dlatego zdjęcia te są prześwietlone, i nie jest to spowodowane żadnym nie wyjaśnionym zjawiskiem a poprostu źle zrobionym zdjęciem. Nie twierdzę wcale, że było to celowe, robiąc zdjęcie wystarczyło przypadkiem pozmieniać ustawienia aparatu na punktowe mierzenie światła lub zablokować jakieś wcześniejsze ustawienia. To by było na tyle, mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”