paraliż senny czy obecność ducha?

Wszelkie tematy związane z życiem po śmierci, duchami, przeżyciami z pogranicza śmierci, itd. Co się dzieje z nami po śmierci? Przechodzimy w inną rzeczywistość? Wchodzimy do innego ciała? Czy może tylko umieramy i przestajemy istnieć?
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

heej to był paraliż senny więc wyluzuj... to, że jesteś pewna, że nie usnełaś nic nie znaczy... tka samo, że czułaś obecność a w dodatku nie mogłaś nic mówić i się ruszać więc był to paraliż senny... bo jak się dostanie paraliżu sennego podczas snu to wszystko wydaje się znaczy jest dla nas rzeczywiste...
Awatar użytkownika
Majesttic
Moderator
Moderator
Posty: 256
Rejestracja: 2005-05-15, 18:23
Lokalizacja: Mysłowice
Komentarze: 1

Post autor: Majesttic »

KrypoArion pisze:TO mi się zdażyło raz że obudziłem się w środku nocy i poczułem jak by ktoś siedział mi w nogach miałem cholernego cyka się odwrócić w końcu się odwróciłem i chyba złapał mnie pariliż senny nie mogłem się ruszać i nic wogule
Paraliż senny jest po przebudzeniu...tak że nie możesz wstać i wogóle...nie może cię chwycić jak siedzisz czy idziesz...sam przeżyłem to 2 razy...raz jak byłem mały, a drugi dość niedawno jakoś ze 2 miesiące temu...ale nie pamiętam żebym miał jakieś przeczucie, odczucia że coś jest obok mnie...byłem ino przestraszony, ale przeszło po 2min. i normalnie poszedłem spać...a co do odczuć że koś jest koło mnie, zazwyczaj gdy idę sam, wieczorem.

Myślę że to był zwykły paraliż senny, tylko ty spanikowałaś i wydaje ci się że czułaś jakąś obecność.
Hunter
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 144
Rejestracja: 2005-01-09, 14:46
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Hunter »

A leżałaś ciągle, czy obracałaś się z boku na bok co chwilę? Może po prostu weszłaś w trans, a w tym stanie takie dziwne wrażenia, dźwięki itp. można odczuwać.
Gość

Post autor: Gość »

Wiesz co boni3,
To mogła być prawda ale na pewno spałaś.
Mój kumpel (a zarówno sąsiad) miał też taki przypadek) identyczny.
I właśnie też zmarła sąsiadka a on jej nie lubił.
I mówił że w śnie siedziała na nim i go dusiła a on mógł ruchać tylko powiekami i palcami u stóp co ją to odstraszyło.
Najpierw był przekonany że to mu się nieśniło ale potem doszedł do wniosku że to był sen (prawdziwy sen na jawie) którym jesteśmy głęboko przekonani żę to się dzieje na prawde.Ale to tylko sen.
Takzwana strzyga,lub jeszcze inaczej się to nazywa tylko zapomniałem ;]
Wszechstronny
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 16
Rejestracja: 2008-02-05, 00:07
Lokalizacja: Jawor

Post autor: Wszechstronny »

Była to tak zwana zmora senna
moja Ciotka mi o tym opowiadała, jest to stan podczas którego wydaje ci się że coś chodzi, jest obok ciebie, wskakuje na ciebie, łapie cie za nogi. najważniejsze podczas tego jest to, żeby z całej swojej woli ruszyć się (polozyc się na drugi bok np.)
Jeżeli chcesz uniknąć takich rzeczy to radze nie spać na wznak :)
Ostatnio zmieniony 2008-02-09, 14:04 przez Wszechstronny, łącznie zmieniany 1 raz.
Gość

Post autor: Gość »

ooo właśnieWSZECHSTRONNY ,,zmora,, o to mi chodziło.
To nie ma znaczenia czy na wznak czy bokiem czy do góry du.po ;]
A jak coś to już łapie za szyje. I jedyne co możesz robić to ruszać palcami u nogi (no ewentualnie ogólnie próbować się ruszać) a zastanawiam się co by było jeśli nic by się nie zrobiło.Co udusiła by Cię? niech ktoś wytłumaczy ktoś co się tym bardziej interesuje niż ja.
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

skoro brakuję ci powietrza... nie możesz zabrać tchu... to się w końcu udusisz proste nie
Gość

Post autor: Gość »

No i co śmierć w śnie?;] możliwe.
A to przeważnie tak jest jak nie lubimy danej osoby,bądz życzymy jej tej śmierci.
I nas dopada i siedzi na nas;] i rach ciach ciach bezkitu.
To nie są śmiechy.Mało takich przypadków było że się ktoś nieobudził? ;]
Awatar użytkownika
asto
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 133
Rejestracja: 2007-12-08, 16:04
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: asto »

Jest to paraliż senny . ale dla mnie nie jest to az tak dziwne poniewaz czesto przechodze taki paraliz. Pierwszy raz bylem przestraszony i to bardzo ale potem juz bylem jakos tak przyzwyczajony :PP :P wg mnie niezbyt miłe przeżycie . :/
nefrethete
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-20, 23:01
Lokalizacja: ze światła

Post autor: nefrethete »

Majesttic pisze:
KrypoArion pisze:TO mi się zdażyło raz że obudziłem się w środku nocy i poczułem jak by ktoś siedział mi w nogach miałem cholernego cyka się odwrócić w końcu się odwróciłem i chyba złapał mnie pariliż senny nie mogłem się ruszać i nic wogule
Paraliż senny jest po przebudzeniu...tak że nie możesz wstać i wogóle...nie może cię chwycić jak siedzisz czy idziesz...sam przeżyłem to 2 razy...raz jak byłem mały, a drugi dość niedawno jakoś ze 2 miesiące temu...ale nie pamiętam żebym miał jakieś przeczucie, odczucia że coś jest obok mnie...byłem ino przestraszony, ale przeszło po 2min. i normalnie poszedłem spać...a co do odczuć że koś jest koło mnie, zazwyczaj gdy idę sam, wieczorem.
Ja też coś takiego przeżyłam po przebudzeniu. Nie mogłam się ruszyć i jakbym widziała w głowie jakieś obrazy i pisk czy jakiś hałas w uszach. Zaczełam wzywać pomoc w myślach bo byłam nieźle przerażona.
Nigdy później mi się to nie przytrafiło.

Nie wiecie może po co ten paraliż i co ma zwiastować?
polikopolik
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 567
Rejestracja: 2007-09-24, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: polikopolik »

z tego co ja wiem to on nic nie zwiastuje
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Post autor: Dagmara »

ja raz na pare lat miewam paraliż senny, na początku wiadomo byłam przestarszona, ale strach mija kiedy wiadomo z czym ma się doczynienia
DragonFire
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 858
Rejestracja: 2006-06-17, 14:05
Komentarze: 1

Post autor: DragonFire »

Zwłaszcza, że strach jest twoim największym wrogiem... Czyli coś, co sam/a wywołujesz wraca do ciebie niczym bumerang by cie ździelić. Nie dość, że nie warto jest się bać czegoś, czego się nie widziało, to jeszcze w ogóle nie warto się bać tego, co cie spotyka. Ktoś kiedyś rzekł, że odważni budują świat... Dodałbym do tego, że także i mądrzy, a mądrość nie bierze się z niewiedzy - lepiej wiedzieć co do ciebie startuje.
nefrethete
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 2008-03-20, 23:01
Lokalizacja: ze światła

Post autor: nefrethete »

DragonFire pisze:Zwłaszcza, że strach jest twoim największym wrogiem... Czyli coś, co sam/a wywołujesz wraca do ciebie niczym bumerang by cie ździelić. Nie dość, że nie warto jest się bać czegoś, czego się nie widziało, to jeszcze w ogóle nie warto się bać tego, co cie spotyka. Ktoś kiedyś rzekł, że odważni budują świat... Dodałbym do tego, że także i mądrzy, a mądrość nie bierze się z niewiedzy - lepiej wiedzieć co do ciebie startuje.
Jak to powiedział R. Monroe odnośnie astrala "podobne przyciaga podobne" i tak jest w istocie. Oczywiście że miłość (Bóg) jest tą mocą dominującą a strach to oznaka braku miłości. Jeśli mocą sprawczą naszego istnienia jest miłość to strach jako taki nie ma racji bytu jest tylko iluzją więc nalezy go sobie uświadomić i w tym siła. Po prostu się z nim zmierzyć - oto zadanie człowieka.
Kolejnym z działań jakie człowiek ma do spełnienia na ziemi to pewnie doświadczanie i w efekcie poszerzanie świadomości. Do tego dąże jak i wielu ludzi świadomie lub nie.
Kolejne takie doświadczenie pewnie przeżyłabym inaczej.
Awatar użytkownika
Dagmara
Senior forum
Senior forum
Posty: 1535
Rejestracja: 2008-02-29, 18:57
Lokalizacja: Kłodzko
Komentarze: 1

Post autor: Dagmara »

oczywiście że warto wiedzieć DF, gdybym nie wiedziała tego co teraz wiem o paralizu to zapewne dalej bym się tego bała, strach jest irytujący w codziennym życiu, potrafi bardzo ograniczyć człowieka
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Życie po śmierci”