Uniwersalny sposób na życie

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Uniwersalny sposób na życie

Post autor: Ivellios »

Czy według was istnieje uniwersalny sposób na życie :?:

Według mnie - tak. Jest nim postepowanie zgodnie ze swoimi zasadami i wyzbywanie się tego, co uważamy za błędy...

A jakie jest wasze zdanie :?:
#root
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: 2005-06-06, 17:16
Lokalizacja: ŁDZ

Post autor: #root »

Sposóba na życie. Hmmmmm. Wystrzegać się frajerstwa, nie donosić na policje, trzymać ze swoimi, i jest gites :D ...
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

kudlaty666 pisze:wezmy zabojce dla niego bledem nie bedzie to że kogoś zabije a raczej prawa sprawą co według reszty społeczeństwa zostanie potępione
A co jak zabójca zrozumie kiedyśtam swój błąd :?:
bialykruk
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2006-05-17, 23:00
Lokalizacja: Sośnicowice

Post autor: bialykruk »

Nie ma "uniwersalnego sposobu na życie", gdyż kolidowało by to wartościami z innymi ludźmi. I dałbym Nobla dla tego co taki uniwersalny sposób odkryje.
leszek

Post autor: leszek »

sądzę ,że nie ma sposobu na uniwersalne życie podobnie jak nie ma sposobu na uniwersalne społeczeństwo.
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

No, po prostu ile ludzi tyle celów życiowych, których za jednym sposobem spełnić się nie spełni. To niczym stworzenie tworu jak obiektywna recenzja :P
Ansuz
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 20
Rejestracja: 2005-04-26, 23:52
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Ansuz »

Tak. Relatywizm istnieje oczywiście, ale są systemy moralne i każdy powinien wiedzieć jak postępować. Ważne jest aby nikomu niczego nie narzucać i aby nikogo innego nie krzywdzić. Krzywdzić to bardzo szerokie słowo. Powinniśmy żyć tak aby każdy człowiek mógł od nas mógł otrzymać jakieś dobro. Wszyscy jesteśmy ludźmi więc czemu mamy się nawzajem zabijać ? Czemu mamy cierpieć upokorzenia za to w co się wierzy ? Byle byłoby to dobre z korzyścią zarówno dla nas jak i dla innych. Czemu nie jestem 'za' satanistami ? Dlatego bo jest to zło mimo że obowiązuje szacunek do wyznania. Jeśli to co jest uznane przez społeczeństwo za niemoralne jest tam normalnością. Musimy umieć rozeznawać między dobrem a złem. W końcu zostaliśmy stworzeni do czynienia dobra jakby nie patrzeć.
Awatar użytkownika
..::Mothwoman::..
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 125
Rejestracja: 2006-04-15, 14:53

Re: Uniwersalny sposób na życie

Post autor: ..::Mothwoman::.. »

Uniwersalny sposób na życie- w mojej ocenie- nie istnieje. Każdy z nas jest inny, każdy posiada własny system wartości.Jak napisał Ansuz-
W końcu zostaliśmy stworzeni do czynienia dobra jakby nie patrzeć.
Rzeczywiście. Jednak posiadamy skłonność do czynienia zła. To, jak postępujemy, jest kwestią naszej świadomości i wolnego wyboru. Ciężko byłoby wszystkim wybrać to samo, nawet, jeśli miałoby to być "dobre" dla każdego. Dlaczego? Gdyż-jak już wspomniałam- moglibyśmy mieć jakieś indywidualne zastrzeżenia co do tego sposobu postępowania, bo każdy z nas jest inny. Po prostu :)
wojtas
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-08, 22:29
Lokalizacja: Nysa

Re: Uniwersalny sposób na życie

Post autor: wojtas »

co do sposobu zycia do mi osobiście podoba się takie podejście bardziej horacjańskie xD

Carpe diem i do przodu :>
Awatar użytkownika
Sothis
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 789
Rejestracja: 2008-09-09, 22:39
Lokalizacja: Sheol
Komentarze: 1

Re: Uniwersalny sposób na życie

Post autor: Sothis »

Ale nie wszystkim ;]
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”