Miara bohaterstwa

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
DanaS
Senior forum
Senior forum
Posty: 1009
Rejestracja: 2009-02-24, 13:49
Lokalizacja: Sopot

Re: Miara bohaterstwa

Post autor: DanaS »

Zgadzam się Mothwoman, każdy jest bohaterem na własny sposób. Nie trzeba skakac do wody pełnej rekinów żeby uratowac dziecko, ani zginąć za kraj w ogniu pocisków, żeby zostać bohaterem. To jest bardzo indywidualne. Ilu ludzi na świecie, tylu bohaterów.
Ruskof
Senior forum
Senior forum
Posty: 1159
Rejestracja: 2009-10-29, 14:03
Lokalizacja: Katowice/Awinion
Komentarze: 53

Re: Miara bohaterstwa

Post autor: Ruskof »

Wg mnie bohater,to osoba,ktora uwaga NIE ZALATWIA KONFLIKTY SILOWO bo zamiast tego potrafi rozmawiac o problemie przez jaki bujka mogla by wystapic.Bohaterem bedzie tez,jak się spelni w swojej milosci,nie zdrady osoby z ktora jest w parze.Jest szczery kiedy tego potrzeba,stara się byc w miare wyrozumialym.Rycerstwo,o ktorym niektore osoby tu mowily nic nie ma do dzisiejszych czasow.Chociaz,wiele rzeczy wiaze się z tamtymi czasami,ktore powinny byc i dzisiaj powszechnie obchodzone,czyli np oddanie ojczyznie (nie w sensie militarnym ale politycznym,wg mnie glowa rzadu to glownie jakies dzieci ktorych tylko kasa interesuje,a non stop korupcje przeprowadzaja,GLOWA RZADU koruptuje,zwroccie na to uwage,godne bohaterstwa).Rownierz powinienen byc madry,sprawiedliwy,nie byc szczegolnie stronniczym tylko analizowac sytuacje,i wyciagnak wniosek,tak zeby obie strony mniej wiecej na rowno wyszly.

Mysle ze to wg mnie jest zachowanie na miare bohaterstwa,chcialbym jeszcze dodac jakosc mowy-Nie same przeklenstwa,ale gadanie z sensem. :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”