Paulo Coelho

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Paulo Coelho

Post autor: amciak »

Po przeczytaniu Alchemika uwazam Paulo Coelho za tego, ktory wie. Jego ksiazka pelna jest podstawowej magii i prawdy. Co myslicie?

Mysle, ze temat zachacza o filozofie, wiec tu go umiescilam.
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Ja czytałem ostatnio "Drogę wojownika światła". Świetna książka. Polecam.

Jest to zbiór zasad, którymi powinien się posługiawać ów wojownik. Budujące :) Pożna to podczepić do wszystkiego, ale jako tak podmiot jest wojownikiem w sużbie wyższego (magii).

Obecnie na "Pielgrzyma" poluję :twisted:
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

Na torrencie jest caly pak. albo na torrent.net.pl albo na torrenty.org. nie pamietam:)
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Dzięki za info, ale nie przepadam za czytaniem ksiązek na komputerze, a szczególnie, że spaliłem mój 17'' monitor :(
Szukając po bibliotekach przynajmniej się dotleniam trochę :mrgreen:
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

Zgadza się:) popieram. ja bardzo rzadko czytam cos z kompa, ale "na wszelki wypadek" gromadze kolekcje ebookow, tym bardizejj, ze nieraz nie stac mnie na nowa ksiazke, a poniewaz nie pochodze z miasta, w ktorym mieszkam, moge korzystac z bibliotek wylacznie uniwersyteckich, w ktorych latami trzeba czekac na niektore ksiazki:)

Ale w tym miesiacu planuje zakupic albo Zahira, albo Piata gore, zobacze jeszcze. Oprocz tego naukowe opracowanie alfabetow i jezykow magicznych :D
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Mój temat na prezentację maturalną z polskiego brzmi: "Przedstaw wizerunek Boga w wybranych książkach Paulo Coelho." Miło, że taki temat na tym forum się poajwił :D Mnie Alchemik nie przypadł do gustu... Był jak dla mnie zbyt banalny... Książka ciekawie napisana, ale nie wyniosłem z niej nic nowego. Jednakże "Pielgrzym" szczególnie mi przypadł do gustu :) Bardzo głęboka książka, która tworzy niesamowity kontrast do "Alchemika". Może dlatego, że jest ona formą autobiografii, a nie fikcją z palca wyssaną :) W młodość miałem także przeczytać inną książkę Paulo Coelho pt."Weronika postanawia umrzeć" Sporo z niej wyniosłem... ach te lata dorastania :P "Wojownika Światła" nie czytałem... jakoś nie miałem okazji. "Demon i Panna Prym" to również dość interesująca ksiązka... Przedstawia w sposób dość kontrowersyjny odwieczny problem dualizmu religijnego. "Piąta Góra" z koleji to jak dla mnie nic specjalnego. Jestem ciekaw tej nowej ksiązki tegoż autora "Zahir". Jak ktoś będzie coś wiedział to niech da znać :wink:

P.S Jeżeli ktoś natknie się na jakieś linki z opracowaniem książek Paulo Coelho to byłbym bardzo wdzięczny gdyby jakoś mi je przekazał (np. w tym temacie :wink: ).

Pozdrawiam
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Właśnie wróciłem z biblioteki :)
Mam Pielgrzyma (już zaczęty :) ), Zahir i Alchemika

Pielgrzym zaczął się obiecująco :)
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

z opracowaniem czy ze skanem?
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Jeśli to pytanie było skierowane do mnie to poluję na linki z opracowaniem. Najlepiej takie, gdzie ksiązki Paulo Coelho są opracowane w aspekcie religijnym :wink: .

Pozdrawiam
z krainy wiecznego szczęścia
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

Hmm... Niestety nie moge Ci pomoc, myslalam, ze moze chodzi Ci o skany. Nie lubie opracowan, rzadko takowe czytam.Tzn rozumiem, ze chodzi Ci o opracowanie teologiczno-filozoficzno-psychologiczne, o jakas monografie? :) Wole opierac się na wlasnych myslach, dlatego nie mam nic takiego;)
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Po połknięciu 1/3 Pielgrzyma (bez skojarzeń :lol: ) muszę stwierdzić, że ta książka jest dla mnie jakby drzwiami do następnej sali mej duszy. Podobnie było z Potęgą podświadomości...
Niby przypadek, ale ...
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Wiesz Amciak... Ja też nie korzystam z opracowań :P Ale takowe byłyby wskazane do mojej prezentacji :wink: Ale trudno... Jeszcze poszukam w najciemniejszych zakamarkach internetu ;p
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Co do rytów z Pielgrzyma: próbował ktos? Może jakieś spostrzeżenia, wnioski, doświadczenia :)

Od siebie napiszę, że ćwiczenie okrucieństwa jest bardzo skuteczne :twisted:
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

CavE pisze:Od siebie napiszę, że ćwiczenie okrucieństwa jest bardzo skuteczne
Jeśli masz zadawanie sobie fizycznego bólu to ja bym nawet napisał, że jest bardzo przyjemne :twisted:
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Czy przyjemne ... kwestja gustu i przyzwyczajenia :P
Grunt, że sprowadza szybko człowieka na ziemię :D:P

[ Dodano: 2005-12-17, 14:56 ]
Post pod postem, ale inna zupełnie treść :P

Skończyłem Pielgrzyma 8)
Książka uniwersalna i zapewne jeszcze kilka razy ją przeczytam nim do mnie dojdzie w całości jej sens :) Ostatnie przemyślenia i wnioski dotyczące poszukiwania miecza sprawiły, że mam znowu wiele do przemyślenia i zrozumiałem móje zniechęcenie po osiągnięciu celu ...
Polecam każdemu :!: Szczególnie czytelnikom praktykującym :)

[ Dodano: 2005-12-17, 14:57 ]
A juz myślełem, że będzie 1 więcej :P
Aditya
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 1
Rejestracja: 2005-12-04, 03:41

Post autor: Aditya »

jeśli chodzi o tego autora, to zawsze zastanawiałam się co ludzie w nim widzą....ale de
gustibus non disputandum est
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

ja wlasnie jestem w polowie Zahira. wlasnie odkrylam, ze on tez jest czlowiekiem. niebywale... :)
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Aditya, ja też się zawsze nad tym zastanawiałam :wink: nie znosze tego autora, owszem, jego książki czyta się szybko łatwo i przyjemnie , ale denerwuje mnie to, ze te 'przesłania' które jak dla mnie i tak nie są specjalnie wygórowane, są podane tak dosłownie, jakby były kierowane do tępego odbiorcy :neutral: (bez obrazy, wcale a wcale nie uważam ze ludzie którzy czytają jego książki są tepi !!!) Ja generalnie preferuję , nie tylko w literaturze, ale i w filmie, czy sztuce , dzieła, które wymagają ode mnie wysiłku umysłowego czy emocjonalnego, aby je przetrawić. Miałam kieds przyjemność rozmawiać ze znawcą literatury na temat Paulo Coelho i na temat fenomenu jego książek, bo warto zauważyć , że nie we wszystkich krajach odniósł on taki sukces jak w Polsce. Nie będę tu przytaczać całej rozmowy, tym bardziej, że moim celem broń boze nie jest zniechecanie kogokolwiek do czytania tej literatury , jednak doszliśmy do wniosku iż to , jak poszczególne nacje odbieraja książki tego pana, zależy od usposobienia poszczególnych ludności.
Już nie będę więcej przynudzać :P Miłej lektury życzę tym, którzy lubią te książki :)
amciak
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 114
Rejestracja: 2005-07-15, 01:01

Post autor: amciak »

to jest forum, wymieniamy się pogladami, to normalne, ze sa rozne:) ja kocham Coelho, bo on znajduje wszechswiat w ziarnku piasku. wszystkie rzeczy, ktore sa tak proste, on pokazuje jako proste. wokol wszystkich tych prawd urosly przez wieki grube plaszcze filozofii i analiz, a zupelnie niepotrzebnie. alchemik to moja biblia. ta ksiazka najprosciej mowi o tym, co jest najtrudniejsze, bo najprostsze. :)
CavE
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 55
Rejestracja: 2005-08-23, 16:15
Lokalizacja: mhrok

Post autor: CavE »

Właśnie skończyłem Zahir i musze stwierdzić, że wymiata :twisted: Genialna książka :) Najciekawsze wydaje się zamykanie swojej historii poprzez ciągłe jej opowiadanie. Może założę topic w tej tematyce ... zobaczymy :) Na razie nie mam czasu tyle pisać :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”