Wolność słowa

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

kagain pisze:na owym forum zauwazylem ze jezeli ktos ma inne poglądy niz wy zostaje zbanowany czy to nie wydaje się dziwne ??
Rozumiem, ze chodzi Ci o sprawe Callisto...? moj drogi, to nie chodzi o to, ze nie mozna miec odmiennego zdania. przeciez co chwile dochodzi miedzy nami do lagodnej/badz nieco bardziej ostrej wmiany pogladow. i wszystko jest wpozadku, do puki się nie wyzywamy i pozwalamy zachowywac nienaruszalnosc swoich i innych forumowiczow pogladow. wiesz, zeby wszystko bylo w jako tako spokojnej atmosferze.
Wyzej wymieniona sprawa zbandowania, jest nieco bardziej skomplikowana, niz Ci się wydaje. i nie chodzi mi tu tylko o tresci, ktore zostaly napisene, przez tych, czy tamtych uzytkownikow.
Ja juz ocenilam to, co się stalo. ale wydaje mi się, ze Ty, po przeczytaniu tych postow, nie powinienes tak latwo wyciagac wnioskow, bo po prostu Ciebie tu w tedy nei bylo. a sprawa ma jeszcze tak zwane "drugie dno".
I wolnosc slowa jest, ale czy to pozwala mi na wyzywanie się na innych, tylko dla tego, ze mi wolno?
Tylko w astralu panuje nieograniczona wolnosc... A poza nim.... no coz... nawet tu obowiazuja pewne zasady.
Moim zdanie zbandowanie pewnych uzytkownikow bylo pochopne dzialaniem pod wplywem emocji, ale to juz się stalo i trzeba poniesc tego konsekwencje. no i oczywiscie je ponosimy. tak jak napisal Maeveen, stracilismy 2 bardzo wartosciowe osoby. twoj topik jest kolejna konsekwencja. ale tak juz jest....
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

jezeli mozesz to napisz o głębszym chrakterze tego bana
mogla bym, ale nie czuje się upowazniona. Glos w tej kwestji powinien zabrac np. Fenikt. ale moze Ty mi powiesz, czemu jestes tak zainteresowany tymze tematem?
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

kagain pisze:wiem ze jestem nowy i moge nie miec o czyms pojecia
no i dlatego się pytasz :P to chyba normalne. mowie Ci, to co ja wiem, to moja sprawa, a w zasadzie domysly, przypuszczenia i interpretacje wlasne zdarzen na tym forum. dlatego spokojnie. nie mowie, ze nie dostaniesz odpowiedzi.... mam nadzieje, ze tak. tylko, ze ja nie moge Ci jej udzielic. zaczekaj na Fenikta. to byla jego decyzja i to on zrobie, dlatego wie najlepiej "czemu" to zrobil. a czy przeczytales topik "jesli to ma miec sens..?" bo tam taz mozesz kilku rzeczy dowiedziec.
cierpiliwosci ;)

[ Dodano: 2005-06-15, 21:02 ]
Ach! i jeszcze jedno! zapomnialam... ech! te moje kurze maniery... :?
Witamy na forum! :grin:
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Cierpliwosc to cnota.... "pukajcie, a bedzie wam otwarte" ;)
powodzenia dochodzeniu do drugiego dna
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

kagain pisze:gozej jak się to dno urwie n
i wpadniesz w nicosc... pustke.... no to jak astral. faajnie.... :o tez bym tak chciala.... :P
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Ja pozostawie te sprawe jednak bez komentarza, podziekuje tylko kurze za zrozumienie. Jestem taki ze nie toleruje braku kultury w stosunku do mnie, a na dodatek to o czym mowila jest nieprawda (nie tylko dla mnie ale i dla wielu osob, nie tylko z forum, niekoniecznie przypalajacych). Aha no i zapytam nowego na forum (witamy:) ) dlaczego wyroznil Kure az dwa razy :P No bo raz moge zrozumiec ale ten pierwszy chyba post nie zawieral jakichs szczegolnie waznych informacji:P
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Fenikt pisze:podziekuje tylko kurze za zrozumienie
zawsze do uslug! :D
Fenikt pisze:laczego wyroznil Kure az dwa razy n
a co? zazdroscisz?! :P pewnie sobie zasluzylam 8)
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Heh... widzę Kagain, że udało Ci się trafić na Futhark... :D
I jak pierwsze wrażenia?
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Zapewniam Cie ze pomylki tutaj nie bylo, znam Calli na tyle zeby to wiedziec, to nie pierwsze i nie ostatnie forum na ktorym zostala zbanowana. Szczerze mowiac malo mnie obchodzi czy to jej osobisty poglad bo jej slowa godza w moje uczucia i ja mam pelne prawo do jakiejkolwiek samoobrony. I nie ma tu mowy o naruszeinu wolnosci slowa. Podam taki przykladzik, z tym ze dotyczacy wolnosci mysli i czynow:

Andrzej Seweryn pracowal ze swoimi studentami, postanowil zadac im na zadanie jakas mala scenke wg. uznania. Sprawdzil kilku studentow, nic ciekawego. Patrzy juz znudzony na scene: na scenie stol, krzesla, chrystus i apostolowie dzielacy się chlebem. Za chwile ciecie, gasnie swiatlo, a gdy znowu zostalo zapalone, apostolowie lezeli zapierdoleni w trzy dupy, chrystus sral na scene a Judasz zygal mu na plecy. Ale to nie wszystko jeszcze, bo student przygotowal dwie wersje wspanialej scenki. Druga zaczynala się podobnie, ale po cieciu, jezus zajebany jak zwierze podchodzi do judasza, bierze mu pieniadze i wyrzuca za siebie, bierze judasza za reke i prowadzi go do krzesla, siada, sciaga majtki i mowi ze (judasz) na się z inm pieprzyc... No to powinno dac niektorym do myslenia, sa pewne granice ktorych się nigdy nie przekracza a to samo mozna zawsze powiedziec delikatniej, tak zeby dalo się to pozniej wyjasnic, przedyskutowac. Tylko z Calli nie bylo dyskusji, ona juz powiedziala swoje i klapki na oczy i uszy, cokolwiek bym nie powiedzial, jakiekolwiek dowody i argumenty bym przytaczal i tak jestem glupim cpunem bez mozgu.
TJ
Nowa Krew
Nowa Krew
Posty: 9
Rejestracja: 2005-04-11, 22:05

Post autor: TJ »

Niezłe przedstawienie, może zaczne chodzić do teatru? Tylko wolałbym jednak kobiety :P

Wolność słowa jest oczywiście sprawą niepodważalną, i wielka szkoda, że Callista od nas odeszła. Ale dyskusje o sprawach tego typu nie powinny się odbywać w tematach, lecz na PW i GG - rozwalają one atmosferę forum i mogą doprowadzić do jego upadku, a tego chyba nie chcemy. Chyba nie wymaga bóg wie jakiej błyskotliwości, żeby zrozumieć, że tutaj nie chodziło o filozoficzną kwestię wolności słowa, tylko o normalne emocje osób których dotyczył konflikt, tak więc wyciąganie tej sprawy i analizowanie jej nic nie pomoże. Indywidualna rozmowa bezpośrednio z osobami które się na siebie obraziły owszem.

Rozumiem gniew Fenikta na Callistę, ale Calli jest moją przyjaciółką i nie przestanę wierzyć że sprawa się w końcu poukłada i ona tutaj wróci. Futhark bez niej nie jest dla mnie ten sam.
Skóra 66

Post autor: Skóra 66 »

Kurcze, powiem Ci TJ, że jak już się udzielasz to zawsze coś mądrego powiesz... :D
Maeveen

Post autor: Maeveen »

Kurcze, powiem Wam, ze chcialabym powiedziec to samo, co Skóra..... bo zgadzam się z TJ w 100% :)
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”