O Bogach, Bożkach i wiarach

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Klarowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2005-05-01, 11:16
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Klarowna »

nie każdy bóg jest dobry????????????????????Bog jest jeden i jest dobryt, ale każda religia inaczej go nazywa.
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

nie, dla Ciebie bóg jest jeden i jest dobry.... racja że wiele religii róznie go nazywa.... ale są i takie wierzenia gdzie ludzie czczą wiele bóstw... niekoniecznie dobrych (dokładniej część jest dobra, część zła, w naturze równowaga musi panować)
Klarowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2005-05-01, 11:16
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Klarowna »

No właśnie;), ludzie sobie wymyślili bogow, mitologia grecka i rzymska i wiele wiele innych-tacy bogowie mają wiele imion, ale ja nie mówię o bogah, których nie ma aale o kimś realnym i o aniołach istotach realnych-tyle że żyjących w innej rzeczywistośći.
Klarowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2005-05-01, 11:16
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Klarowna »

oczywiście ludzie z buszu, maja swoich bogów, ale to jest ich tradycja, wyobrażnia. Z jednym się zgadzam, ża z aniołem trzeba życ dobrze;). Bo jak się z nim skłóci to będzie nieciekawie. Teraz bardzo serio.Zdarzało się, że przewidywałam bardzo konkretne daty śmierci osób bliskich-nie wiedząc, że im cokolwiek dolega. Czułam wówczas przy sobie anioła śmierci i obwieszczałam bliskim że zbliza się smierc danego człowieka...wszystko się sprawdzalo...
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

Klarowna pisze:No właśnie;), ludzie sobie wymyślili bogow, mitologia grecka i rzymska i wiele wiele innych-
a Jahwe czy jakoś tam, jest realny.... Twój bóg (znaczy ten w którego wierzysz, jeśli wierzysz) jest rzeczywisty a mój (i nie tylko) zmyślony....
jakim prawe twierdzisz, że wierzysz w jedynego rzeczywistego boga..... jakim prawem mieszasz z błotem to w co wierzą inni ludzi.... to w co ja wierzę....

a ludzie z buszu, mają czystszą wiarę i lepszych bogów od nas.... nie zatrutą tym wszystkim co jest wokół nas... nie zachwianą od wieków.... to jest prawdziwa wiara, nie to co widzimy za oknami.....
Klarowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2005-05-01, 11:16
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Klarowna »

Słuchaj calista... mozemy podyskytowc.... studiowałam teologię,jak chcesz mozemy na ten temat pogadac... :D
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

ale moze skoro rzeczywiscie będziecie chciały podyskutowac to na privie..to taka mała propozycja ...a zrobicie jak zechciecie
P.S.
Nie ma Bogów lepszych i gorszych, mniej i bardziej prawdziwych, ani wymyślonych i rzeczywistych....tak jest moim zdaniem choć moze to nie bardzo na temat aniołów...
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

teologia no hmm tylko że tam chyba uczą tylko o waszym jedynym bogu, a reszta to dla nich bajeczki... a skoro tak, to wybacz ale nie dziękuję... bo ja wierzę w tą resztę....którą chrześcijanie prawie do cna zniszczyli....
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

Nieuogólniaj moja droga ...ta "reszta" sama między soba tez się niszczyła i to bardzo zarzarcie niejednokrotnie
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

zwykle ich nie bronisz... widzę zmieniłaś się.....
poza tym mnie skrzywdzili chrześcijnie, nie ta reszta...
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

Callista pisze:widzę zmieniłaś się.....
zbyt szybko wyciagasz wnioski
ja tylko jestem obiektywna nie mówie ze chrzescijaństwo nie nabroiło i to bardzo poważnie, ale nie tylko ona była powodem upatku pogaństwa...
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

fakt, nie tylko, ono było powodem upadku tej ziemi..... ale to chyba nie na temat...
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

od dłuższego czasu...:P..ja całkowicie zgadzam się ze chrzescijanstwo...zniszczyło ogromne zasoby kulturalne, i wierzenia , dobytek niematerialny wielu wieków i ludów..choc mysle ze tak naprawde w stosunku do np. Ameryk Europa i tak ucierpiałą najmniej..co oczywiscie nie zmienia faktu
Klarowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2005-05-01, 11:16
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Klarowna »

calista, ucząo 1 bogu w 3 osobach więc nie jest jeden :D , na privie dyskutowac?....jestem za...powiem tak wierze w oobe,telepatie, iyp i itd.... To co na priwie pogadamy...mail znasz... masz w profilu... o ile nie boisz się dyskusji ze mną
Ostatnio zmieniony 2005-05-01, 22:46 przez Klarowna, łącznie zmieniany 1 raz.
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

Klarowna pisze:o ile nie boisz się dyskusji ze mną
pobawie się w rozsądna osobe..prowokowanie -surowo wzbronione!!
Klarowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: 2005-05-01, 11:16
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Klarowna »

to nie prowokacja, ale rozmowa
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

to jest prowokacja Klarowna... a tego tutaj tolerować nie będziemy..... wróćcie do tematu
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”