O Bogach, Bożkach i wiarach

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

wróćcie do tematu, a jak chcecie gadać o bogach czy wierach to proszę bardzo - załóżcie tamat....

[ Dodano: 2005-05-01, 22:41 ]
macie, teraz możecie gadać o bogach i wiarach
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

o widzicie i juz po problemie ..:)
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

ehhh nudny temat... i to temat ktory się nigdy nie skonczy... i przy ktorym nigdy się nie osiagnie porozumienia... jakiegokolwiek boga (jesli tak to nazywac) nie da się poznac... nie ma co dyskutowac czy jest dobry czy smaki czy owaki... po prostu...
sen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 2005-04-14, 22:28

Post autor: sen »

czasem droga ma większą wartosć niz cel ...sama dyskusja moze byc ważna ..i nie musi prowadzic do porozumienia.....istotne moze okazac się poznanie róznych, innych od naszego spojrzeń na ten temat...dosć intymny jednak....jest to jeden z niewielu, moim zdaniem, tematów na które najczęściej znamy dobrze tylko własne zdanie na który zadko polenizujemy...
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

ja mam swoje zdanie... troszke podobne do Calli... ale nie bede tu snul teorii bo to nie ma sensu... bog jest poza... i bog jest w....
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

ale ładnie mi się udało podzielić temat co nie Fenikt... pochwal mnie :P .....

a co do tematu... ja tam mogę podyskutować ogólnie, ale o tym w co ja wierzę nie, bo to moja sprawa i i tak nikt inny tego nie pojmie....
Fenikt
Administrator
Administrator
Posty: 544
Rejestracja: 2005-04-11, 23:19
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fenikt »

Bardzo ładnie :* ja tak jak i Calli moich pogladow nie zdradze:P
Awatar użytkownika
Kura
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 356
Rejestracja: 2005-05-01, 21:16

Post autor: Kura »

Czy ktos mogl by mi powiedziec cos konkretnego o demonach? wiem, ze to byl blad z mojej strony, ale zaniedbalam wiedze na ich temat. po prostu, wyszlam z zalozenia, ze nidy nie chce miec z zadnym demonem do czynienia, i nawet slyszec o nich nie chce. niestety ostatnio zauwazylam, ze te powazne braki merytoryczne z zakresu demonologii daj mi się we znaki. czy znalazlby się ktos, kto mogl by mi pomoc?
Awatar użytkownika
Callista
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 183
Rejestracja: 2005-04-13, 23:03
Lokalizacja: z czeluści

Post autor: Callista »

może by się znalazł, ale jeśli napiszesz w odpowiednim temacie / założysz odpowiedni do tego bo tutaj w nagłówku pisze 'o bogach bożkach i wiarach"... demony to trochę nie na temat...
Asazi6

Post autor: Asazi6 »

Nie chce obrażac niczyjej wiary ale dla mnie wszyscy bogowie to pewien rodzaj godform, których potęga wzrosła i to bardzo. Myśle że bóg katolików jest aż tak doskonały jak oni sobie go wyobrażają, wystarczy tylko przeczytać dokładnie biblie a już się znajdzie sporo przykładów.
Asazi6

Post autor: Asazi6 »

Nietylko zmienny ale i stronniczy, wystarczy przypomniejś cobie historię o Kainie i Ablu. Przecież on wyraźnie faworyzował Abla!
Asazi6

Post autor: Asazi6 »

pozatym zmienia szybko zdanie, mimo iż "stworzył" ten świat nie wie gdzie szukać swoich pupili
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Wiecie ja powiem tak wiara ludzka odkształciła absolut i nadała mu forme. Możan powiedzieć skatalogowała część absolutu, bóg był taki jakim go ludzue widzieli.
Zresztą tak jest w każdej religji a wiemy że prawdziwa boska cześć wszechświata <dla mnie absolut> jest nie poznawalna i nieokreśalna, ale człoweik i tak musi to robić i robi stąd bioą się e rużne keracjie duchowe jak demony i Anioły i różne inne ludzie wiarą odkształcają przesteń duchową <astral> i stąd te cudne istoty.
Solmyr
Aktywny pisacz
Aktywny pisacz
Posty: 189
Rejestracja: 2005-06-23, 19:30
Lokalizacja: Okolice warszawy

Post autor: Solmyr »

Wiesz żielony myśle że jak byśmy się spotkali byśmy się bezproblemu dogadali.
Czemu nikt nie zan tej teorii. Wiele osub ją zna ale chodzi do kościoła bo to łatwiejsza droga. :twisted:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”