Decyzje...

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Decyzje...

Post autor: Ivellios »

Dlaczego życie stawia nas przed trudnymi decyzjami, gdy myślimy że wszystko jest oki cieszymy się z podjętej decyzjii... a potem nagle wszystko się wali, nachodzą nas wahania, obawy, coraz bardziej nasza podjęta wcześniej decyzja wydaje się nam błędna, najgorsza z możliwych... Jaki ma sens takie błądzenie w życiu :?: Czy wogóle ma sens...
Ostatnio zmieniony 2004-09-08, 23:02 przez Ivellios, łącznie zmieniany 1 raz.
Aphrodisiana
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 85
Rejestracja: 2004-08-30, 20:13
Lokalizacja: Noc i mrok

Post autor: Aphrodisiana »

Wlasnie, przeciez czlowiek na bledach się uczy!

Jesli o mnie chodzi, to ostatni rok wiele zmienil w moim zyciu. Podjelam kilka bardzo odwaznych (jak na mnie) decyzji i mimo,ze postawilam na szali wszystko co bylo dla mnie najcenniejsze czyli przyjazn i milosc...I mimo,ze bylo ciezko i bardzo bolalo i myslalam,ze nie ma juz sensu zyc,to jednak nie zalowalam.
Nie zalowalam, bo mam czyste sumienie i wiem,ze za iles tam miesiecy a moze i lat nie bede sobie czynila wyrzutow dlaczego nie powiedzialam co kryje się w mojej duszy,jakie uczucia w niej tkwia!!!

[ Dodano: 2004-09-20, 13:24 ]
Heh.... Nadal nie jest latwo,ale dzieki temu wiem,ze jestem sama przed soba szczera, i ze jestem tym kim jestem!!!!!
Daisy

Post autor: Daisy »

przeciez czlowiek na bledach się uczy!
Właśnie tą zasadę wyznaje. Jednak czasami taki jeden błąd może wszystko zaprzepaścić. Niestety ja taki popełniłam i dużo straciłam. Stało się to nawet niedawno:( Wiem, że to już nigdy nie wróci, a jeśli nawet to już nie bedzie to samo.
Każdą decyzje trzeba naprawdę dobrze przemyśleć, aby nie wpaść i żałować do końca życia:(
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Doskonale Cię rozumiem... wpadłem kilka razy i musiałem bardzo wiele przypłacić... tu utrata przyjaciółki, tu jakaś afera, tu jakaś kompromitacja... to mnie nauczyło MYŚLEĆ...
Daisy

Post autor: Daisy »

Niestety ja bardzo często najpierw coś zrobię a dopiero potem myślę i to jest duży błąd. Staram się z tym walczyć ale nie zawsze się udaje. Potem żałuję , próbuje wszystko odkręcić ale zwykle trafiam na nieodpowiednich przeciwników.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Walcz tedy i się nie poddawaj. Wygrasz tę walkę, słowo daję...
Grzybu123
Tropiciel tematów
Tropiciel tematów
Posty: 76
Rejestracja: 2004-09-12, 18:07
Lokalizacja: http://szort.pl/sycow

Post autor: Grzybu123 »

Dlaczego życie stawia nas przed trudnymi decyzjami
Bo żyć, znaczy działać, a to najcześciej wiąże się decyzjami oraz ogólnie z problemami.
Skye

Post autor: Skye »

myśle że wszystkie te problemy spadają na nas z jakiegoś powodu. Może zeby nas czegoś nauczyć może zebyśmy nauczyli się patrzeć na świat inaczej. Życie zawsze będzie nas zaskakiwać bo takie jest.
Nigdy nie błądzimy poprostu czasem nasza wiara się wypala i ktoś gasi światło na naszej drodze.
Awatar użytkownika
Ivellios
Administrator
Administrator
Posty: 4860
Rejestracja: 2004-08-28, 17:14
Lokalizacja: Katowice
Imię i nazwisko: Marek Sęk
Komentarze: 946

Post autor: Ivellios »

Życie bez niespodzianek byłoby po prostu nudne. Poza tym przyjdzie taki okres, że będzie nas zaskakiwało coraz częściej, zamiast coraz rzadziej. Trzeba się będzie do tego przyzwyczaić...
black_ozzy

Post autor: black_ozzy »

Niespodzianki to miły dodatek naszego życia, bo przecież życie bez niespodzianek było by nudne, monotonne, wręcz bez uczuciowe. Wiemy kiedy umżemy (bo śmierć nasza to też zaskoczeni). Z tym kojaży mi się film "EKULUIBRUM"-czy jakoś tako, naprawde polecam :!:
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”