Nieśmiertelność

Filozofia oznacza dosłownie "umiłowanie mądrości". Określenie to i jego znaczenie pochodzi prawdopodobnie od matematyka i filozofa Pitagorasa żyjącego w VI wieku p.n.e., obecnie termin jest używany w różnych znaczeniach.
Darnok
Senior forum
Senior forum
Posty: 3337
Rejestracja: 2004-12-29, 11:25
Lokalizacja: Krynica-Zdrój
Komentarze: 2

Post autor: Darnok »

Najgorzej by było, gdyby taki ziomek wylądował w kosmosie. Wieczna duchota :/
ArturVonFornal
Dyskusjoholik
Dyskusjoholik
Posty: 776
Rejestracja: 2005-04-26, 15:52
Lokalizacja: z Łodzi

Post autor: ArturVonFornal »

Do tej pory możnaby już zdobyć wiedzę pozwalającą na stworzenie takiego "klononizatora" ;) samemu.
The Little One
Forumowy maniak
Forumowy maniak
Posty: 351
Rejestracja: 2006-07-26, 14:57

Post autor: The Little One »

Yogi282 pisze:I co moim zdaniem najgorsze to by było jak byśmy mieli dzieci bo każdy rodzic nie chce przeżyć swoich dzieci, a w tym wypadku było by to nie uniknione.
Tak się zastanawiam, gdybym była nieśmiertelna, to czy moje dzieci nie odziedziczyłyby czasem tej nieśmiertelności po mnie :P :>

Co do samej nieśmiertelności- po co mi ona?
Wg mnie największą karą byłoby żyć wiecznie.
Jak mogłabym żyć z perspektywą, że przeżyję wszystkie osoby, które kocham? Nie chciałabym tego... Gdyby wszyscy byli nieśmiertelni, to nie miałabym nic przeciwko temu. Chociaż z drugiej strony, jak sobie pomyślę, że ci wszyscy politycy i dyktatorzy mieliby nie umierać, to aż się odechciewa.
Poprostu nieśmiertelność po pierwsze jest czymś nieosiągalnym, a po drugie jest czymś naprawdę zbędnym i głupim.
Sztuką jest żyć tak, żeby potem (o ile potem jeszcze w ogóle będziemy jakoś myśleć) nie żałować, że całe życie przeszło nam na niczym i zmarnowaliśmy je bezsensownie.
ODPOWIEDZ

Załóż konto lub zaloguj się, aby dołączyć do dyskusji

Aby wysłać odpowiedź, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem

Załóż konto

Nie masz konta? Zarejestruj się, aby dołączyć do naszej społeczności
Członkowie forum mogą zakładać tematy i śledzić odpowiedzi
Jest to bezpłatne i zajmuje tylko minutę

Zarejestruj się

Zaloguj się

Wróć do „Filozofia”